28.02.2004 Sportul Studentesc – FC National 1-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 28.02.2004 Sportul Studentesc – FC National 1-0(1-0)

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Ora 12, stadion ICAR
    Plec acum o sa revin cu informatii de la meci :)

cameliu
    Member

Asteptam cronica!

ultrasro
    Member

Sportul Studentesc a invins cu 1-0, gol marcat de Mazilu in minutul 30

Sportul Studentesc a inceput meciul cu urmatorul 11

Stanca
    Rusu Ratiu Secareanu Irimia
    Stancu Lazar Balan Maxim
    Bucur Mazilu

FC National se afla la carma jocului in primele 15 minute iar Sportul a incercat doar sa contraatace.
    Prima ocazie de gol in minutul 2 cand Radu Niculescu nu ajunge la o centrare in careul mic al Sportului.
    In minutul 7 Octavian Chihaia scapa singur in lateral stanga cu portarul Stanca si trage plasat la coltul lung mingea loveste bara laterala si sare spre linia portii exact in bratele lui Stanca.
    In minutul 15 Chihaia scapa central singur cu Stanca dar sutul sau este respins in extremis de portarul Sportului.
    In minutul 20 Gigel Coman de la FC National prinde o bomba de la 25 de metri care zguduie transversala.
    In minutul 30 o centrare de pe partea dreapta il gaseste la 13 metri de poarta lui Popa pe Ionut Mazilu care intoarece prin fente un fundas si portarul si trimite pe jos in poarta.
    In minutul 40 un contraatac in viteza purtat pe partea stanga il pune in pozitie excelenta in careu pe Bucur la 8 metri care marcheaza dar golul este anulat eronat pe motiv de offside.
    La pauza deci este 1-0.

In repriza secunda FC National il scoate pe Chihaia si intra Domocos iar totul pare mai usor pentru apararea noastra.

Ocazii mai putijne in repriza secunda. Schimbari in schimb au fost mai multe: au intrar Varga, Oae, Cruceru si Curelea.

National marcheaza un gol prin Domocos anulat pe motiv de offside in minutul 75.
    Maxim primeste un galben dupa ce e gata sa-l loveasca pe Sila (un atacant de culoare al FC Nationalului) care il imbrancise in gard la faza anterioara fara ca arbitrul Ionut Coza sa-l atentioneze.
    Gigel COMAN a excelat prin duritati iar Radu Niculescu a fost ca de obicei fantomatic. Evolutie buna Petre Marin iar Caramarin ceva mai sters.
    Radu Niculescu trimite cu capul peste poarta din 6 metri central.
    Oaie suteaza din 10 metri lateral dreapta in minutul 86 dar portarul Popa respinge in corner.

Jucatorii Sportului au jucat destul de bine trecand peste inceputul de meci ceva mai greu ei si-au dat ulterior drumul la joc. Pasele au curs destul de usor, traseele se vad, finalizarea mai scartie insa…..

Rusu a jucat foarte bine in aparare in stilul lui putin aiurit ….. cum e si Chivu :)

Balan are tunsoare afro cu codita :)

Secareanu vrea sa-si cumpere calculator in rate 8)

Azi au primit salariul , nu stiu daca pe februarie :)

Asteptam meciul cu Dacia Mioveni din etapa de sambata viitoare :)

HAI CU PROMOVAREA!

Frumoasa cronica :) Multumim pentru detalii Ovidiu. Ne vedem cu siguranta sambata la meciul cu Mioveni.

nicu
    Member

Cool,
    Succes Sportului in retur!
    FORZA SPORTUL

Tavi
    Member

O vreme superba :) … daca primeam telefonul cand ai postat si mesajul veneam … asa :(

Multumesc si pentru cronica!

Ne vedem sambata! Cu mic cu mare … eu in acest retur am reusit sa mai “agat” doi suporteri … buni prieteni ai mei dar din pacate au copii mici si nishte neveste cam catze!

Sper ca performantele echipei sa le dea energiile necesare infruntarii pericolelor! 😆

dragos
    Member

in amicale stam bine, asteptam de sambata OFICIALELE!!!

cameliu
    Member

Am citit prin ziare ca multi presedinti din B vor aminarea returului…

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Am citit prin ziare ca multi presedinti din B vor aminarea returului…

asa este…din cauza conditiilor meteo…in multe zone din tara a plouat ff mult; si in bucuresti a plouat sambata torential (basca tunete+fulgere), insa aici a iesit soarele…….sper, ca pana sambata sa tina vremea cu NOI!!!

Cainele
    Member

Eternul si fascinantul Radu Niculescu a ajuns iar la FC National… urmeaza doamna Olaroiu??!! 😆 😆 😆

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • The topic ‘28.02.2004 Sportul Studentesc – FC National 1-0(1-0)’ is closed to new replies.