28.02.2009 Sportul Studentesc – FC Snagov 0-0

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 28.02.2009 Sportul Studentesc – FC Snagov 0-0

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 18-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 28.02.2009, ora 11:00, stadion Regie.

Giani
    Member

Sunt curios ce majorete vor fluiera si vor da din steaguri.

MarcAntoniu
    Member

Poate că, fiind criză, nu va mai exista fond de majorete :-? încât va conta doar jocul celor 22 de pe teren.
    Dorinţa de promovare la Sportul Studenţesc, trebuie probată încă de la start, cu o victorie clară, atât la scor cât mai ales în joc.

Zibling
    Member

Eu s-ar putea sa nu fiu in Bucuresti pt a viziona acest meci, insa sper sa-l vad totusi. :|

07Ex
    Keymaster

Eu cred ca pe astia ii batem sigur in prima etapa din retur. Cred ca vom castiga la limita 1-0 sau 2-1.

Ultras
    Member

Eu cred ca o furam :-B

Zibling
    Member

Stii ceva ce nu stim noi, Ultras? =((

Giani
    Member

@Zibling wrote:

Stii ceva ce nu stim noi, Ultras? =((

Cred ca se refera la asta (de pe siteul frf.ro):

Arbitru: Rusandu Lucian
    Asistent: Buzărnescu Florin
    Asistent: Slabu Stelian
    Rezervă: Miron Florin
    Observator: Ionescu Dan

hehe baieti….incepe returul…tre sa ne pregatim sa avem nervii buni in acest retur, pt ca nu il vad deloc stralucit…dar macar am incredere intr-un inceput cu 3 puncte :ymapplause: :D/ (*)

Giani
    Member

Seca, ne arbitreaza ruxandra, asteapta-te la ce e mai rau.

adi
    Member

Atata putem, atata jucam 0-0.
    Fara Samoila nu luam nici un punct azi, ne-a fost cel mai bun jucator.
    Cat despre atacantii nostri ….eterne sperante …

ovidiu
    Member

Deci a inceput.
    Dupa cum vad destul de nasol.

Se cam continua rezultatele “bune :D ” din tur.
    Va fi oare ca si in campionatul trecut? Vom trai emotii pana spre final :ymsick: ?
    Ma rog, emotiile retrogradarii?

Parca Falub zicea altceva.
    Ma rog, asta este. Din pacate cred ca nu se poate mai mult.

Sunt curios ce echipa a jucat si mai ales cum a jucat.
    Astept amanunte.

cameliu
    Member

Pai una peste alta am mai acumulat un punctulet in clasament. Bun si ala.
    Daca Progresul nu-si rezolva problemele retrogradeaza asa ca tot bataie pe un loc retrogradabil va fi!
    Anu asta sigur nu cadem!

07Ex
    Keymaster

De acord, bine ca am luat macar un punct, ca e bun si ala. :)

Giani
    Member

@adi wrote:

Atata putem, atata jucam 0-0.
    Fara Samoila nu luam nici un punct azi, ne-a fost cel mai bun jucator.
    Cat despre atacantii nostri ….eterne sperante …

Adi, nu fi rau. Pana si colega mea Raluca (si ea nu se pricepe la fotbal) a remarcat ca roscatul ala cu nr. 36 are stofa (scuze, imi scapa in acest moment numele lui, cred ca Truta). Acum ce vrei? daca Falus ar avea oo l-ar baga pe Pauna sau pe Farcasanu in loc de Curelea (vesnica mana moarta si purtator ilegal al banderolei de capitan); in combinatie cu pustiul ala sunt convins ca am fi avut mai multe sanse de gol. In rest ce sa mai zic: cu exceptia lui Patrick, toti veteranii au fost verze: Curelea facea balet pe langa minge, Rusu admira contemplativ mecanica sferei care se scurge dincolo de tusa, Ferfelea a ferfelit toate mingile (a avut si vreo doua tentative de sut de la distanta, executii slabe, direct pe portar), parca singurul “veteran” care s-a miscat cat de cat natural a fost Postolache, dar obosise cam tare, asa ca a avut grija mare de turloaiele unui adversar si a plecat la vestiar cu 5 minute mai devreme. Cu ocazia asta, ex-rapidistul va avea si un mic concediu (sper ca fara plata) pentru minim 2 saptamani. Poate asa se va odihni.

Per ansambul, am admirat 30 de minute plictisitoare in primul mitan (conform obiceiului, am ajuns prin minutul 15, gratie regiilor de transport care consuma bani publici degeaba), si o repriza secunda interesanta. In care Samoila a aratat ca nu degeaba a fost votat cel mai bun portar al turului in liga secunda. Neasteptat a fost ca actiunile pe flancuri au reusit sa aduca varza in 16-le taranilor, dar acolo se taia filmul, Curelea fiind eterna, vesnica, imperturbabila si nemuritoarea mana moarta.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.