28.02.2009 Sportul Studentesc – FC Snagov 0-0

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 28.02.2009 Sportul Studentesc – FC Snagov 0-0

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • Author
    dragos
    Member

“tigarile snagov” au afumat Regia !!! =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
    ne-au luat inca un punct, asa cum s-a mai intamplat. :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
    ce echipa a folosit “brili” falub ???? :-? :-? :-?
    au fost spectatori ??? a fost Regia “insetata” de fotbal ??
    vremea a fost ideala.
    eu cred, ca, nu vom retrograda in acest an…..
    oricum, sile si-a facut norma cu imprumutul/vanzarea celor 2 “studenti”, chiar daca la echipa a adus doar un jucator (nu-i punem la socoteala pe Farmacie si Nae) :ymparty: :ymapplause:

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

ne-au luat inca un punct, asa cum s-a mai intamplat.

Dragos, de fapt ne-au luat doua puncte. ;)

adi
    Member

@Giani wrote:

Adi, nu fi rau.

Nu sunt rau, pur si simplu am spus ceea ce cred. Atat putem, atat jucam. Daca puteam mai mult, putea fi victorie clara. Ambele echipe au avut ocazii mari, in special in repriza a doua.
    La noi au jucat Samoila, Ciupe, Irimia, Rusu, Cazan (accidentat in R1), Ciubotariu, Lung, Lungu (in totala lipsa de forma, a fost schimbat cu Ghinga in R2), Ferfelea, postolache (nu-mi place deloc atitudinea acestei “vedete”, a luat rosu direct la o faza de K1) , Patriche, Costin Gheorghe si marii ratangii (curelea si truta). La truta am avea circumstante atenuante, deocamdata (1-2 sezoane) prin lipsa experientei. E posibil sa fi mai facut greseli vizavi de jucatorii din teren.
    Nu pot sa spun ca au fost greseli grave de arbitraj, care sa fi viciat rezultatul. Au fost duritati si trageri de timp, dar eu cred ca rosul lui postolache a fost 110% meritat (de aceeasi parere a fost si Andrei Stanga, unul din multii nostri jucatori accidentati, vezi Dedu sau Secareanu).

ovidiu
    Member

@adi wrote:

La noi au jucat Samoila, Ciupe, Irimia, Rusu, Cazan (accidentat in R1), Ciubotariu, Lung, Lungu (in totala lipsa de forma, a fost schimbat cu Ghinga in R2), Ferfelea, postolache (nu-mi place deloc atitudinea acestei “vedete”, a luat rosu direct la o faza de K1) , Patriche, Costin Gheorghe si marii ratangii (curelea si truta).

Interesanta formula de echipa.
    Ca de obicei Falub nu se dezminte si tot face fel si fel de incercari. La fel ca in tur nu poate alege un 11 stabil care sa intre in teren.
    De Curelea ce sa mai zic. O fi avand el o foarte buna lovitura de cap, dar cam atat. Avand in vedere ca a ramas printre “ultimii” ce mai poate fi vandut abia astept ca Simanu sa o faca odata, sper cat mai repede, sa-l vanda, sa scape de el.
    Ma mira ca Ciubotariu mai este in echipa, parca era prin alte parti. Poate l-as fi preferat pe Oae sau Tarnacop.
    De Postolache, in tur, mi-a placut in general (atat cat l-am vazut pe la tembelizor), destul de fin tehnician. Oricum cred ca exista ceva conflicte intre el si jucatori, conducere s.a. Partial ma mira gestul lui. Oricum 2 etape sigur sta. Poate revine la sentimente mai bune.

Comentariul de pe http://www.liga2.ro Cica Falub e nemultumit. Dar noi, suporterii?

FALUB, NEMULŢUMIT DE REZULTAT
    Studenţii au scăpat victoria printre degete

Sportul Studenţesc nu a putut trece de FC Snagov, pe teren propriu, într-o partidă pe care a controlat-o în cea mai mare parte şi a risipit două puncte preţioase.

Întâlnirea din Regie a început timid, cele două combatante preferând să nu rişte prea mult. Prima fază notabilă s-a consemnat în minutul 20, la poarta alb-negrilor, Samoilă respingând spectaculos un şut puternic de la 20 de metri. Replica gazdelor nu s-a lăsat aşteptată, Curelea (’25) s-a desprins din marcajul fundaşilor ilfoveni, dar a trimis slab, din 6 metri, în braţele lui Olteanu. Adrian Falub mută forţat de accidentarea lui Lucian Cazan (’29) trimiţând în teren un atacant, juniorul Andrei Truţă. Acesta a debutat cu această ocazie în Liga a 2-a, la 17 ani. În minutul 35, Curelea nu se descurcă în careul advers şi iroseste ultima ocazie importantă a primei părţi.
    Imediat după pauză, oaspeţii puteau deschide scorul, dar reflexul lui Samoilă la lovitura de cap expediată de Posteucă (’49) păstrează tabela nemodificată. Echipa lui Mihai Stoica se menţine în ofensivă şi pune presiune pe apărarea “studenţilor”. Gigel Ene (’50) încearcă un şut de la semi-distanţă, însă nu nimereşte cadrul porţii. Gazdele îşi revin repede şi atacă în valuri succesive poarta lui Olteanu. Ciupe (’52), Irimia (’60), Curelea (’61, ’65), Postolache (’63, ’68), Truţă (’67, ’85) nu îl pot învinge pe Olteanu, fie din cauza impreciziei, fie intervenţiilor goalkeeperului ilfovean, aflat într-o formă excelentă.
    Pe final, ambele echipe au trecut pe lângă gol, ratând cele mai clare ocazii ale meciului. Primii puteau da lovitura oaspeţii, însă Bereşoae şi Alexandru Radu, din centrul careului, nu au găsit drumul spre victorie. Gazdele au vrut să aibe ultimul cuvânt, Truţă şutând puternic din alergare, puţin pe lângă bara din dreapta lui Olteanu.
    Meciul nu s-a încheiat la egalitate şi în ceea ce priveşte efectivele celor două formaţii. În minutul 89, Marius Postolache a intervenit întârziat asupra unui adversar, fiind eliminat direct de arbitrul Lucian Rusandu.

“Nu mă mulţumeşte rezultatul de astăzi. Am controlat partida, ne-am creat foarte multe ocazii de a înscrie, dar suferim la finalizare. Avem mulţi jucători tineri în lot şi se cunoaşte. Truţă are 17 ani şi astăzi a debutat în Liga a 2-a. Avem mult de muncit, vrem să construim o echipă competitivă, care să abordeze fiecare meci la victorie. Mergem la Suceava cu gândul la cele trei puncte, dar ne aşteaptă o partidă foarte dificilă”
    Adrian Falub, antrenor Sportul Studenţesc

Zibling
    Member

Fiind plecat cu treburi organizatorice la Brasov, nu am putut participa la acest meci pe viu la stadionul din Regie. Insa, dupa rezumtatul pe care mi l-a facut ultrasro raman la ideea ca nu am pierdut absolut nimic important. Poate revenirea lui Ciubotariu (apropos, pe ce post a jucat de data asta si cat de mult v-a enervat?) si debutul lui Truta.

Imi pare rau ca nu aveti cuvinte de lauda pt Ferfelea – la cum il simt eu, incepe sa se plafoneze.

Pe de alta parte – despre Curelea nu am avut si nu voi avea niciodata cuvinte de lauda. Si o si mai mare tampenie din partea lui Falub sa-i confere banderola de capitan :ymsick:

07Ex
    Keymaster

@adi wrote:

La noi au jucat Samoila, Ciupe, Irimia, Rusu, Cazan (accidentat in R1), Ciubotariu, Lung, Lungu (in totala lipsa de forma, a fost schimbat cu Ghinga in R2), Ferfelea, postolache (nu-mi place deloc atitudinea acestei “vedete”, a luat rosu direct la o faza de K1) , Patriche, Costin Gheorghe si marii ratangii (curelea si truta).

Esti sigur ca a jucat Ciubotariu si nu Patriche?

Am vazut ca trimisul celor de la ProSport la meciul asta a fost Florin, si eram curios daca, ca gazetar, a stat la masa presei sau tot cu voi in galerie. :D

In alta ordine de idei, eu unul nu am nimic impotriva lui Falub incercand diferite formule de joc noi si jucatori tineri. Nu cred ca vom promova anul asta, asa ca dece sa nu incerce ceva nou si sa nu le dea si jucatorilor tineri posibilitatea de a juca cat mai multe jocuri?

adi
    Member

Florin a facut poze din spatele terenului, inspre galerie.
    Eu cred ca a jucat Ciubotariu, nu Patriche care parca e accidentat. Nu bag mana in foc insa.

07Ex
    Keymaster

Astept sa vad ce zice si Florin, ca el e cel care a scris ca a jucat Patriche.

ovidiu
    Member

In alta ordine de idei, eu unul nu am nimic impotriva lui Falub incercand diferite formule de joc noi si jucatori tineri. Nu cred ca vom promova anul asta, asa ca dece sa nu incerce ceva nou si sa nu le dea si jucatorilor tineri posibilitatea de a juca cat mai multe jocuri?

Nici eu nu am nimic cu Falub, ba din contra, fiind ardelean, si eu si el, ii urez din tot sufletul sa reuseasca din plin, mai ales la Sportul. Dar din pacate … … si pentru el si pentru mine, se zbate, cred, destul de mult insa rezultatele se cam lasa asteptate. Nu stiu daca din cauza lui ca nu-i in stare sa le implememnteze cate ceva jucatorilor sau jucatorii sunt total indiferenti si cred ca prin simpla prezenta in teren ii arunca (transfera) la marile echipe din divizia A.

In privinta promovarii va fi foarte greu. Nu anul acesta, cam ceva ani buni de acum incolo. Este parerea mea: nu se doreste promovarea, un loc caldut in divizia B si poate poate mai apare cate un jucator de vanzare, asta-l mai salveaza pe Siman si totodata echipa de la un faliment.

Hai ca am deraiat de la subiect, dar speram sa incepem cu dreptul si sa-i batem macar pe cei de la Snagov. Inca 2 egaluri acasa si 2 infrangeri in deplasare si ajungem ca anul trecut sa luptam pentru evitarea C-ului.

nu a jucat niciun ciubotariu..din cate stiu eu nu este nici la sportul…..dar sunt 100% ca a jucat patriche in centrul defensivei alaturi de lung

Ultras
    Member

Samoila – Ciupe, Patrichi, Lung, Rusu – Irimia, Ferfelea, Lungu (Ghinga), Cazan (Truta) – Postolache, Curelea

Ciubotariu joaca de la inceputul campionatului la Chiajna alaturi de Oae si Dinita, iar Costin Gheorghe e accidentat.

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.