28.03.2009 Sportul Studentesc – CS Buftea 6-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 28.03.2009 Sportul Studentesc – CS Buftea 6-1(0-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 45 total)
  • Author
    dragos
    Member

oare se va transmite ??
    :-? :-? :-?

=)) =)) una din primele glume reusite ale lui Dragos…tine-o tot asa…ca daca echipa nu avem..macar sa mai glumim si noi B-)

dragos
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

=)) =)) una din primele glume reusite ale lui Dragos…tine-o tot asa…ca daca echipa nu avem..macar sa mai glumim si noi B-)

cu siguranta, nu este prima gluma.
    probabil, pe celelalte, nu le-ai citit. :)) :)) :))

am si specificat, reusita :p

cameliu
    Member

Avem meci simbata, dar am si eu o intrebare, antrenor avem?

adi
    Member

O fi eternul Cezarica ???

Cezarica aka ”Del Bosque” din Regie. Macar sa ne indepărtam un pic de zona periculoasa si dupa aia nu ma supar daca ne bat niste cioflingari cu 5, 6 la 0.

ovidiu
    Member

Noroc ca i-am prins si noi pe astia.

Deci sunt sanse de salvarea de C :ymblushing:

07Ex
    Keymaster

SPORTUL STUDENŢESC – CS BUFTEA 6-1
    Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenţi: Sebastian Stoianov şi Adrian Midişan (ambii din Constanţa)

►0-1 min 18 Scapat singur D. Paun inscrie cu un lob peste portarul studentilor.
    ► Postolache de la Sportul Studenţesc este eliminat în minutul 22
    ►A. Marcu a fost eliminat si el de la Buftea in minutul 38. S-a restabilit egalitatea numerică
    ►1-1 min 50 Irimia egaleaza cu un sut din 6 m dupa o respingere norocoasa de la fundasii Buftei.
    ►2-1min 62 Aflat in gura portii, Curelea inscrie cu capul
    ►3-1 min 65 Ferfelea executa un corner peste toata apararea Buftei si D.Lung venit din spate suteaza fara speranta, majorand scorul
    ►4-1 min 70 Centrarea lui C. Gheorghe in fata porti este fructificata de Curelea din fata portii.
    ►5-1 min 80 Patriche inscrie si el cu capul dupa o minge venite in urma unei lovituri de colt
    ►6-1 min 90 Actiune personala a lui Ferfelea care centreaza in careu pentru Farcasanu care inscrie ultimul gol al meciului.

adi
    Member

Deci se poate.
    Nu stiu daca azi au jucat ca sa arate ca le pare bine ca s-a schimbat antrenorul (acum e Florin Motroc), ca a dat coltul ierbii sau ca au jucat la pariuri 2 la pauza si 1 la final.
    Cert e ca au mai aratat a echipa.
    In prima repriza n-am prins decat o mare dubla ocazie pentru noi (de doua ori minge respinsa de pe linia portii) si eliminarea unui adversar. Repriza a doua a inceput cu o ocazie mare a oaspetilor, dupa care a inceput meciul de tenis, sau antrenamentul cu public.
    Nimeni din galerie nu-si aducea aminte cand am marcat 6 goluri ultima oara intr-un meci, cu atat mai putin intr-o singura repriza.
    Bravo jucatorilor. Felicitari lui Farcasanu care a marcat la meciul de debut.
    PS: Postolache a recidivat cu cartonas rosu, ii da talentul pe dinafara, eu cred ca ar trebui lasat/fortat sa plece.

Giani
    Member

game-set-match. Azi cihar am vazut alta mentalitate. Sper sa dureze, iar baietii sa nu isi fi terminat munitia.

cameliu
    Member

Pai Postolache nu era suspendat de la alt rosu? Cred ca a luat 4 rosii campionatul asta. Sper sa-i dea vreo 5-6 etape, ca la revenire oricum joaca 20 de minute si ia rosu iar…

Cand am vazut 6-1 nu-mi venea sa cred… si asta dupa 0-1 la pauza…

adso
    Member

a fost careva la meci?

laucantona
    Member

Bravo baietilor ca macar mai speram ca nu cadem in C. Ce sa mai zic in rest sunt tare dezamagit.
    va salut

cameliu
    Member

http://www.liga2.ro

SPORTUL STUDENŢESC – BUFTEA 6-1 18:10 MĂCEL ÎN REGIE
    “Gaşca Nebună” dă semne de viaţă

Întâlnirea din Regie, dintre Sportul Studenţesc şi CS Buftea, se anunţa una echilibrată, prin prisma rezultatelor similare obţinute de ambele formaţii în primele etape ale returului, acestea reuşind să agonisească doar un singur punct în trei meciuri. Studenţii, la prima apariţie oficială fără Adrian Falub pe bancă, au început jocul cu intenţia clară de a tranşa rezultatul încă din prima parte, însă indecizia atacanţilor a ţinut tabela nemodificată în primul sfert de oră.

Oaspeţii au replicat pentru prima oară pe contraatac, reuşind să deschidă scorul prin D. Păun (’18) rămas singur cu portarul Popescu, după o pasă inteligentă a masivului Afusi. Alb-negrii resimt şocul şi la o fază care nu anunţa nimic mai primesc o lovitură. Postolache îl faultează pe Chiacu la 30 de metri de poarta lui Oghinciuc, iar în cădere ilfoveanul se accidentează destul de serios, ieşind de pe teren cu un ochi tumefiat, iar arbitrul Deca îl trimite pe mijlocaşul gazdelor la cabine.

Paradoxal, fotbaliştii antrenaţi de Florin Motroc şi Cezar Zamfir sunt mai periculoşi în inferioritate numerică şi ameninţă din ce în ce mai des poarta oaspeţilor. În minutul 38, centralul restabileşte echilibrul de forţe, după ce i-a arătat cel de-al doilea cartonaş galben lui Alin Marcu, pentru un cot aplicat în figură lui Raul Ciupe. Ultimele cinci minute sunt un asediu continuu asupra careului ilfovean. Într-o singură fază, “studenţii” trec de trei ori pe lângă egalare, dar Goşman şi Oghinciuc, ultimul cu preţul unei accidentări la umăr după o ciocnire de stâlpul din dreapta al porţii, îşi menţin echipa în avantaj. La ultima fază a reprizei, centralul Deca şi, mai ales, asistentul Midişan, mai bine plasat, refuză gazdelor un penalty. Curelea a retrimis spre centrul careului de pe linia de fund, iar Afusi s-a folosit de mână pentru a schimba traiectoria mingii.

De la cabine studenţii ies hotărâţi să schimbe soarta partidei şi năvălesc în valuri spre poarta adversă. Şi eforturile lor dau repede roade. În minutul 50, reduta oaspeţilor cedează pentru prima dată. Oghinciuc salvează într-o primă fază din faţa lui Truţă, respingând mingea în lateral, însă Irimia venit lansat din spate nu-l mai iartă. Buftenii se prăbuşesc din toate punctele de vedere şi până la final doar studenţii au mai fost pe teren, prezentând celor 500 de spectatori un festival de goluri, dar şi de ratări. Extremele Ferfelea şi Costin Gheorghe, ultimul intrat pe teren după golul egalizator, au fost principali furnizori de panică în defensiva derutată a oaspeţilor. Toate cele cinci goluri, care au mai fost înscrise până la final, au avut la origine centrările lor venite de pe ambele benzi. Curelea (’62, ’70), Lung (’65), Patrichi (’80) şi Fărcăşanu (’90) au punctat pentru un nou rezultat dezastros pentru formaţia Anei Maria Prodan.

În final, trebuie remarcată pofta de joc arătată de alb-negrii, plăcerea de a juca fotbal, dar şi determinarea cu care au tratat fiecare fază, dorind parcă să-şi demonstreze adevărata valoare. Pe de altă parte, la Buftea se anunţă vremuri grele. Punctele acumulate în tur nu mai reprezintă un adăpost sigur, echipa putând intra cât de curând în zona fierbinte din subsolul clasamentului, doar 7 puncte despărţind-o de ultimul loc retrogradabil.

Articol scris de : Florin ALBOIU

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 45 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.