28.03.2009 Sportul Studentesc – CS Buftea 6-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 28.03.2009 Sportul Studentesc – CS Buftea 6-1(0-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 45 total)
  • Author
    cameliu
    Member

http://www.liga2.ro:

SPORTUL STUDENŢESC – CS BUFTEA 6-1 19:06 FLORIN MOTROC ARE ÎNCREDERE ÎN “STUDENŢI”
    “Vreau să le redau plăcerea de a juca fotbal”

La finalul meciului câştigat sâmbătă de Sportul Studenţesc, cu scorul de 6-1, în faţa formaţiei CS Buftea, Florin Motroc era un antrenor fericit. Tehnicianul s-a declarat bucuros pentru că a reuşit să le redea fotbaliştilor din Regie plăcerea de a juca fotbal.

“Le-am transmis jucătorilor că nici nu mă gândesc la altă variantă decât la victorie. E un lot de jucători, un nucleu de jucători, care în orice moment, în orice clipă, dacă scoţi pe oricare din echipa asta şi îl duci în Liga I cred că poate să joace cu ochii închişi. Aceşti jucători trebuie să aibe mare încredere în ei. Ei în ei, pentru că şi-au pierdut încrederea. Astăzi sper că am reuşit să le transmit acestă încredere, mai ales după pauză şi ma bucur că tot ce le-am spus eu au pus în aplicare, mai ales în a doua repriză. Cu ocazia asta am demonstrat că mă pricep şi eu cât de cât la fotbal şi sper că voi atrage atenţia asupra mea în viitorul apropiat. Felicit băieţii, fără ei nu puteam să fac nimic. Este meritul lor în proporţie de 100% sau de 99%, poate am şi eu un merit de 1%. Vom încerca să continuăm pe aceeaşi linie, putem câştiga oriunde. Din punctul meu de vedere, noi avem o echipă cu un lot valoros. Cred că, dacă ei îşi vor dori să facă mare performanţă, oricine de aici poate să joace din vară la orice echipă.

În prima repriză a fost trac, au fost emoţii, i-am simţit pe jucători, am căutat să-i motivez, spunându-le că trebuie să schimbe imaginea pe care au avut-o până acum. Am lăsat impresia de echipă moale, de echipă cuminte, iar adversarul te tratează ca atare. Ca să surpindem adversarul trebuie să ne schimbăm un pic atitudinea, pentru că noi aici am pierdut mult. Organizarea jocului a fost foarte bună, am avut o perioadă de pregătire bună, însă ei, încet-încet, şi-au pierdut încrederea şi în atitudinea lor şi-a făcut loc blazarea şi mi-a fost frică de ea. Mă bucur că la pauză au reuşit să “schimbăm macazul”, jucătorii au fost foarte determinaţi, în frunte cu Irimia şi Curelea care au fost două elemente mobilizatoare şi aţi văzut când se strâng toţi formează, într-adevăr, o “Gaşcă Nebună”, în sensul bun al cuvântului. Pe final toţi încercau să dea gol. E ceea ce îmi doresc. Să creez o poftă de gol şi să le redau plăcerea de a juca. Sunt adeptul jocul rapid, pe mişcare. Este foarte greu să pui toate aceste lucruri în practică în zece zile. Dar în primul rând am vrut să transmit această plăcere de a juca. Mă bucur că astăzi am reuşit. Dacă cineva mă întreba înainte de meci dacă vom da atâtea goluri, eu spuneam că da. Am mare încredere în ei că pot face scor, pentru că jucătorii au valoare”, a spus Motroc.

mkg
    Member

Fara gol in prima repriza dar condusi si mai apoi 6 goluri in zece oameni in repriza a doua dar fara gol primit????
    Mie nu imi “miroase” bine.AS putea spune ca PUTE!!!
    Sper din tot sufletul sa ma insel eu decat Sportul Studentesc sa joace masluit!

dragos
    Member

un fleac, I-AM CIURUIT !!!!! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) =)) =)) :)) :)) :)) :))
    nu stiu cand a fost precedentul rezultat inregistrat acasa sau in deplasare….
    ieri seara, cand am vazut rezultatul, o clipa am crezut, ca este o greseala, apoi am intrat pe forum si am vazut ca, este corect.
    ma intreb, oare care sa fie motivul(ele) acestui rezultat:
    – revirimentul subit al echipei ??
    – forma slaba a oaspetilor nostrii ???
    – echipa are valoare, insa, NU o putea demonstra pe timpul lu’ “brili” falub ??

oricum, acest rezultat NU ARE NICIO VALOARE, daca nu va avea continuitate/confirmare.
    raman pe receptie. :-s :-s :-s :-s :-s

ashone
    Member

acu’ ar trebui sa vina iar falub la echipa sa faca iar soc sa batem…apoi sa plece iar si apoi iar sa vina…

Giani
    Member

@adso wrote:

a fost careva la meci?

Da, la 2-1, Buftea s-a “taiat”. Cineva se gandea la un posibil aranjament. Pardon: in astfel de cazuri, se lasa cu scor strans, la 1-2 goluri diferenta.

dragos
    Member

se pare, ca echipa se mobilizeaza mult mai bine, atunci cand, adversarii au, ca si conducator, o femeie, adica o patroana (in cazul de fata Ana Maria Prodan). :)) :)) :)) :)) =)) =)) =)) =))
    vezi, cazul precedent cu Building Vanju Mare, parca tot 6-0 in Regie…..va mai amintiti: hai patroana, hai patroana, haideeee…. :p :p :p :D :D :D

sircos
    Member

@07Ex wrote:

SPORTUL STUDENŢESC – CS BUFTEA 6-1

►5-1 min 80 Patriche inscrie si el cu capul dupa o minge venite in urma unei lovituri de colt

parca truta a fost anuntat ca fiind marcatorul golului. :-s

Zibling
    Member

De catre cine a fost anuntat Truta ca marcator al golului nr. 5? Numai tu mi-ai spus asta, restul au spus de Patrichi. Bine, amandoi au parul mai deschis la culoare, deci nu m-ar mira o astfel de eroare.

07Ex
    Keymaster

6-1 cu Kaiserslautern!

Spectatorii prezenţi sâmbătă la partida din Regie, dintre Sportul Studenţesc şi FC Buftea (6-1), au avut o surpriză când echipele au intrat pe teren. Oaspeţii s-au prezentat la meci într-un echipament roşu, al celor de la FC Kaiserslautern.

Schimbarea conducerii echipei din Buftea în pauza de iarnă, după încetarea parteneriatului cu FC Timişoara, a adus o serie de modificări importante la nivelul echipei. Cea mai evidentă a fost cea la nivelul lotului, care a fost refăcut aproape de la zero, ca urmare a plecării celor 18 jucători care aparţineau de FC Timişoara.

Instalarea Anei Maria Prodan în funcţia de preşedinte a însemnat şi implicarea la club a soţului acesteia, fostul internaţional Laurenţiu Reghecampf. Deşi acesta este încă sub contract cu FC Kaiserslautern, momentan nu mai joacă din cauza unor probleme de sănătate, şi pentru a-şi ocupa timpul liber a acceptat să îi dea o mână de ajutor soţiei sale din funcţia de consilier sportiv.

Cu “B”-ul cusut de mână

Ultima etapă a oferit ceva inedit pentru fotbalul nostru. Echipa din Buftea a evoluat în echipamentul celor de FC Kaiserslautern, dar adaptat la denumirea clubului ilfovean. Dacă jambierele au păstrat însemnele clubului german, tricourile au suferit o serie de modificări vizibile. O parte dintre ele aveau emblema sponsorului scoasă complet, în timp ce pe restul sponsorul era acoperit cu un petic de culoare roşie (foto mare). Mai mult, pe toate tricourile a fost modificat manual logoul echipei, la o privire atentă putându-se observa că litera K a fost cusută (!) pentru a semăna cu B de la Buftea.

Din păcate pentru oaspeţi, noul echipament nu a fost de bun augur. Deşi au deschis scorul în prima repriză prin golul lui Păun, ilfovenii au suferit cea mai categorică înfrângere din acest retur.

“Acest echipament a fost un cadou pentru echipa noastră din partea mea şi a soţiei mele, fără nicio ocazie specială” – Laurenţiu Reghecampf, consilier sportiv FC Buftea (Mihai Andrieş)

Fărcăşanu, la primul gol pentru Sportul Studenţesc

Florin Fărcăşanu a spart gheaţa sâmbătă, marcând primul său gol pentru “studenţi”, în ultimul minut al partidei cu CS Buftea, încheiată cu victoria categorică a alb-negrilor. Atacantul, care în luna aprilie va împlini 21 de ani, este un produs al centrului de copii şi juniori din Regie şi a debutat pentru “Gaşca Nebună” în august 2006 într-un meci împotriva Chimiei Brazi, scor 4-1.

Prima apariţie ca titular, şi singura până în prezent pentru Sportul, a fost consemnată în noiembrie 2006 la Braşov, cu Forex, câştigată cu 1-0.

A urmat un împrumut la Chimia Brazi, formaţie pentru care a marcat chiar împotriva Sportului, golul de 1-1, rezultat cu care s-a încheiat partida.

De la revenirea în Regie, Fărcăşanu a evoluat pentru echipa a două, în Liga a IV-a, marcând de nenumărate ori. Aflat în vizorul conducerii tehnice de ceva vreme, Florin a primit o şansă sâmbătă de la antrenorul Florin Motroc şi nu a dezamăgit, înscriind şi stabilind rezultatul final de 6-1, la zece minute de la intrarea pe teren. (Florin Alboiu)

sircos
    Member

@Zibling wrote:

De catre cine a fost anuntat Truta ca marcator al golului nr. 5? Numai tu mi-ai spus asta, restul au spus de Patrichi.

de la mine asa s-a vazut :D

ultrasro
    Member

Se pare ca Postolache a fost eliminat absolut degeaba!

Comisia de disciplina a decis suspendarea doar o etapa a lui Postolache considerand ca nu se impunea eliminarea in faza respectiva, ca urmare a vizionarii DVD-ului pus la dispozitie de Sportul Studentesc.

rapid19pancu
    Member

Cezaricaaaaa eee Cezarica eeeeeeeee e mai bun ca Andone :)) :)) :-$

07Ex
    Keymaster

Se pare ca victoria cu cei de la Buftea a fost o simpla intamplare. :(

Zibling
    Member

Pai, CS Buftea a cam luat bataie de la toata lumea in acest retur, datorita, probabil managementului de succes nemtesc implementat de cuplul Anamaria Prodan-Laurentiu Reghekampf. :))

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 45 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.