28.04.2007 FC Sacele – Sportul Studentesc 2-1(2-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 28.04.2007 FC Sacele – Sportul Studentesc 2-1(2-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 39 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Sambata, 28 aprilie, ora 11:00, stadion Precizia (Sacele)

Zibling
    Member

Eu nu mai fac deplasari sezonul asta. Deja regret deplasarea facuta la Modelu. Si asa… si la Modelu si la Sacele vom juca si sezonul viitor, deci am timp suficient sa revad aceste meleaguri de basm ale Ligii a II-a.

Respect celor care totusi se vor incumeta la o astfel de deplasare. Ar trebui sa afisam si noi un banner: “noi cantam pt voi, voi va bateti joc de noi !”. E cazul un astfel de mesaj pt cei care se cred ca sunt in Liga I, sau mai rau, pt cei care dau interviuri si spun ca sezonul viitor vor juca la o alta echipa – pai cine sa va cumpere domnilor daca voi nu dati randament pe teren? Exista si un alt motiv pt care fotbalistii sunt achizitionati in zilele noastre si eu nu stiu?!?!

Giani
    Member

Da Zibling, numele, dar asta numai in MSL si numai daca jucatorul in cauza a castigat de trei ori Liga Campionilor, de doua ori Campionatul European si macar odata Cupa Mondiala, si in plus este insurat cu o cantareata celebra in State. O alta conditie este sa cstige din reclame minim 50 M pe an.

Nu merg la Sacele pentru ca nu pot, dar nici nu cred ca as mai merge la vreo alta deplasare. Uneori chiar ma gandesc daca mai merita sa ma trezesc in prima din cele doua zile libere degeaba la ora 9, ca sa vad un circ jenant facut de niste vedete de carton, jucatori din care au mai ramas doar un nume sters si exagerat de multe fitze. Nu inteleg de ce Multescu nu baga juniorii; nu inteleg de ce trebuia adus Ciobi; nu inteleg de ce jucatori promitatori, precum Pauna sau Farcasanu, dornici de afirmare, au fost trimisi in Prahova la echipe de liga a treia.

dragos
    Member

prieteni, NU ARE ROST sa faceti deplasarea, intrucat DEJA CUNOASTEM REZULTATUL FINAL: CLASICUL 1-1 !!! :D 😮 :P 😯

deh, are rost sa ne stricam un inceput de week-end prelungit cu 1 Mai, pentru a ne imbolnavi de nervi ???
    hehe, am avea in compensare: agro-turism, locuri pitoresti etc.etc.

Giani
    Member

Te rog frumos, la patru zile este deja o minivacanta. Cu toate acestea, sambata voi fi iar la munci, deci minivacanta va fi pentru bugetarii mai smecheri decat mine. Va sugerez sa plecati de maine dimineata, sa va cazati la Moeciu sau la Bran, apoi sa vedeti meciul, sa mai stati trei zile in aerul curat de munte de langa castelul asociat gratuit lui Vlad Tepes, si apoi sa reveniti acasa apti de muca, cu plamnii eliberati de noxele ambientale tipice capitalei, cu creierul dezinfectat de virusul computerelor si al ratb-ului, cu burta plina de bere si bucurosi pentru inca un punct obtinut de Sportul. Obligatoriu traseul de intoarcere trebuie sa fie prin Rucar, cu escala de rigoare la Dealu’ Negru, unde e micul mare.

ultrasro
    Member

O sa ma duc la Sacele… nu stiu daca voi avea chef de mici si bere… am primit in schimb o invitatie sa particip la o sedinta a Fan Clubului “Sportul Studentesc” din Sinaia.

Poate facem egal, poate sa se intample orice…atat timp cat nu-mi schimb id-ul voi merge in deplasare atat timp timp cat activitatea asta nu intra in contradictie simultana cu alte doua activitati la fel de importante cum va fi in miercurea cand jucam la Suceava.

Pentru Sacele lipsesc urmatorii: Varga, Ciubotariu, Secareanu si Tirnacop toti suspendati.

Este incerta folosirea lui Patriche si Balan.

Se anunta vreme ploioasa in aceasta minivacanta asa ca aveti grija!!!

ashone
    Member

fan clubul asta ar trebui sa aiba un saint-bernard cu butoiasul plin la git, iar noi sa ne facem ca lesinam pe rind 😈

Ultras
    Member

Sunt “gugustiucii” nostri asa ca ma voi scula de dimineata, ma duc la casa de bilete, imi iau tichet de 33 de lei, apoi voi ocupa cu Ovidiu trenurile, garile si carciumile…

dragos
    Member

Drum bun la Sacele si……voie buna (dupa meci) !!!!

ashone
    Member

e ora 12:12 ora romaniei…..deja e simbata…la ora asta ovi si consiglieri dorm si se vor trezi in curind sa plece spre sacele. baieti o sa va sun sa auz laif evolutia scorului.

laucantona
    Member

distractie frumoasa celor care merg la meci Sambata…si sper sa joace juniorii…caci de vedete ne-am lamurit.

Giani
    Member

Ce sa vezi? au 2-1 sacelenii. Din cele spuse de Ovidiu, au echipa solida. Si ai nostri joaca in stilul caracteristic: rateazza mult si primesc goluri.

cameliu
    Member

Toti au echipe solide!
    Sacele, Snagov, Braila, Brazi, Modelu, echipe mari!

Petrolul si Buzau iau bataie acasa. E incinsa lupta acolo sus, unde insa nu e de noi… :D :D :D :D :D :D :D :D

Sa mai adaugam la lista de fotbalisti celebri (ce ne fac “vedetele” anonime!) pe Pandele, ce se adauga la Bunica, Butuseaca and co.

ovidiu
    Member

Nici o surpriza.
    Acum am ajuns si eu in fata lu’ computeru’.

Surpriza era daca reuseam noi sa conducem si sa invingem.
    Am crezut ca daca nu mai urmaresc “live” fac si ei ceva treaba. Nici o sansa.

cameliu
    Member

F. bine ne-au prins egalurile alea… am adunat puncte ca de nu devenea cu emotii…

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 39 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.