28.04.2007 FC Sacele – Sportul Studentesc 2-1(2-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 28.04.2007 FC Sacele – Sportul Studentesc 2-1(2-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 39 total)
  • Author
    ovidiu
    Member

Nu-mi vine sa cred.
    Doar 6 (sase) puncte fata de ocupanta locului 2.
    Ce-or fi avut baietii in cap in acest retur. Da, stiu, nu este anul nostru.

Cu un pic de interes si multa munca puteam lejer sa promovam. Asa …
    Matineu si campionatul urmator. Sper totusi sa se formeze o noua echipa. Fara vedete neaparat.
    Despre meciul de atazi astept detalii de la cei prezenti. Poate aflam si noi cum am reusit sa pierdem la aceasta solida echipa de la Sacele.

razvanR
    Member

Azi chiar nu pot sa cred ca am pierdut. Ma obisnuisem cu egalurile?

– Am mai ratat vreun 11m la ca la Brazi sau la Brasov?
    – Am mai avut jucatori eliminati ca aproape in fiecate etapa?
    – Am mai luat gol in munitul 90 ca la Giurgiu, Snagov, Brazi sau acasa cu Buzaul?
    – Am mai luat vreun gol stupid ca miercuri cu Delta Tulcea?
    – Azi n-am mai deschis noi scorul ca in toate meciurile din ultima vreme cu exceptia celui din Regie cu FC Braila?
    – Mai e vreo echipa care a luat doar 1 punct din 6 cu FC Braila?
    – Mai e vreo echipa care a dat doar 1 punct din 6 la FC Brasov, Petrolul, Dunarea Giurgiu?
    – Mai are cineva in Divizia B jucatori care au jucat la echipa nationala de tineret si seniori ca BALAN, Stanca, Irimia, Secareanu, Curelea, Varga, Ratiu, Ferfelea?

Va dati seama ca trebuia doar foarte putina concentrare si responsabilitate in cateva din meciurile enumerate mai sus si azi am fi fost detasat pe primul loc?

Mai sunt 21 de puncte in joc, avem un handicap de 6 puncte, si daca macar acum jucatorii si antrenorul incep cu adevarat lupta VOM PROMOVA! Depinde numai de ei. ESTE POSIBIL. Acum nu mai avem nimic de pierdut.

07Ex
    Keymaster

Eu nu stiu cum de voi mai sperati inca in promovare deoarece eu unul nu mai sper. Hai sa fim realisti, daca noi nu am reusit sa batem echipele din subsolul clasamentului, voi credeti ca-i vom bate acum pe Forex, Otopeni, Petrolul sau FC Brasov? Eu unul nu cred acest lucru. La anul tot in Liga a IIa vom juca. 😥

cameliu
    Member

@97SiR wrote:

Eu unul nu cred acest lucru. La anul tot in Liga a IIa vom juca. 😥

Asta daca nu intervin surpize… Ca aia de jos gen Cetate Suceava aduna puncte…

Tavi
    Member

Matematic avem sanse mari (6 din 21). Mi-ar pare rau insa sa promovam!
    De ce? Pentru ca la mentaliatea jucatorilor coroborata cu mentalitatea lui Siman nu facem baremul la anul si plecam peste doi de la vreun -8 .. -10 ….

Giani
    Member

Siman nu are nici o vina. Nu el joca in teren. Chiar plateste unora salarii indecent de mari pentru ceea ce joaca. Dar iti aprob semnatura (si nu numai atat, o spun cu totul): O SANSA JUNIORILOR!!!! Macar pe mana lor stim de ce pierdem.

franz_kafka
    Member

O sansa juniorilor, adaug eu, pt cat a mai ramas din retur…
    Cred ca stiti ce echipe, de dorul SS, probabil, s-au ingramadit sa retrogradeze in Liga II, seria I?

ultrasro
    Member

Azi ne-am facut de ras la tara…credeam ca nu putem juca mai slab ca la Modelu…azi am putut :(

ashone
    Member

1976 -> 1986 – cea mai buna echipa,
    1986 -> 1994 – cea mai slaba prezentare,
    1996 -> 2006 – reconstrucite si echipa care se exprima excelent pe teren,
    2006 – lovitura data de lpf cu ajutorul prostului management din interiorul clubului si intoarcerea in anonimat…sint curios la anul cu ceahlaul,pitestiul si alti 2-3 care ramin acum pe afara + un autsider care o fi ala, sint curios deci ce comportare va avea echipa asta…

razvanR
    Member

“voi credeti ca-i vom bate acum pe Forex, Otopeni, Petrolul sau FC Brasov? Eu unul nu cred acest lucru.”

Culmea e ca singura victorie in deplasare o avem la Forex care pe vremea aia era pe primul loc. La Otopeni nu am pierdut, care pe vremea aia era tot pe primul loc, iar pe Petrolul si FC Brasov la Bucuresti i-am batut lejer, iar acasa la ei i-am avut in mana, dar am facut doar egal.

Se stie ca pentru calificari si promovari e nevoie sa castigi meciurile cu echipele mici.

Daca in returul asta, asa modest cu a fost, castigam toate meciurile de acasa (inclusiv cele cu FC Braila, Tulcea si Buzau) acum eram pe primul loc faca prea mare efort.

Macar egal daca faceam cu Buzaul si azi la Sacele si tot era mare lucru, eram la 4 puncte. Dupa infrangerea de azi e prima data cand ma indoiesc de promovare. Pana azi eran farte linistit, de azi sunt doar optimist.

07Ex
    Keymaster

Siman, nemultumit de atitudine

La finalul partidei de la Sacele, presedintele Vasile Siman i-a bagat pe jucatori în sedinta, mai bine de o ora si jumatate, chiar în vestiar, fiind nemultumit de evolutia acestora din ultimele partide. Boss-ul din Regie le-a dat termen pâna luni fotbalistilor sa îsi schimbe atitudinea, în caz contrar urmând sa treaca la sanctiuni dure. Siman si antrenorul Gigi Multescu au stabilit ca obiectivul echipei ramâne promovarea.

ion
    Member

@97SiR wrote:

Siman, nemultumit de atitudine

La finalul partidei de la Sacele, presedintele Vasile Siman i-a bagat pe jucatori în sedinta, mai bine de o ora si jumatate, chiar în vestiar, fiind nemultumit de evolutia acestora din ultimele partide. Boss-ul din Regie le-a dat termen pâna luni fotbalistilor sa îsi schimbe atitudinea, în caz contrar urmând sa treaca la sanctiuni dure. Siman si antrenorul Gigi Multescu au stabilit ca obiectivul echipei ramâne promovarea.

Mai bine s-ar baga pe el in sedinta !!!A uitat ce-a facut pina acum cu echipa .Cind am fost pe cai mari ,i-a dat pe mirtoage …El ne-a retrogardat de doua ori (ii aduc aminte !!!) si cred ca acum si-a dat seama ca ii curge apa din ulcior .A bagat bani fara sa scoata nimic anul asta !!!!Asta-i “problema” lui nu faptul ca Sportu nu promoveaza. Cind am avut echipa de cupe si-a batut joc de ea ! Nu-i nimic!!!
    Poate-i vine mintea la cap sau se retrage !!!Da’ sincer, nu cred ca cel putin eu ,am acest noroc !!!
    Sa fim realisti ,harababura la echipa si modul de a privi lucrurile ca mercenar el le-a adus la echipa …
    Si desi nu e cazul amintiti-va anul trecut cind eram pe locul 1 si bateam tot (chiar si cind jucam prost) intrarea lui Stancioiu in careu in meciul cu Steaua .Atunci a fost momentul psihologic al echipei .Atunci Siman si-a frecat miinile de bucurie …Atunci eram pe val si in presa si cu echipa ca joc si cu suporterii care incepusera sa umple stadionul ca pe vremea lui Hagi. Atunci a taiat aripile la toti pentru a scoate plusprofit .Echipa nu a mai jucat nimic ,presa nu mai scrie de noi mai mult decit despre Cetate Suceava si sintem numiti “porumbeii pacii” iar stadionul e gol . Restul nu-l mai zic ca iara va enervez !!!!

Giani
    Member

Mai bine ai veni mai des la stadion, mai bine ai fi venit la pichetarea sediului ferefe si ai fi discutat cu pulea. Urecheatul care ne-a eliminat in ’94 din semifinale a spus pe sleau: “cat timp exista Siman si nu vine cineva care sa subordoneze Sportul unei echipe din sedere, nu aveti ce cauta in prima liga”. Crezi ca arbitrajele ostile cu Buzaul acasa si apoi la Moreni nu au fost comandate? Cred ca te-ai simti mai bine daca am deveni satelitul vreunui grande.

ultrasro
    Member

Siman si-a luat teapa mare cu unii jucatori care momentan doar ii mananca banii cu telent :)

ion
    Member

@Giani wrote:

Mai bine ai veni mai des la stadion, mai bine ai fi venit la pichetarea sediului ferefe si ai fi discutat cu pulea. Urecheatul care ne-a eliminat in ’94 din semifinale a spus pe sleau: “cat timp exista Siman si nu vine cineva care sa subordoneze Sportul unei echipe din sedere, nu aveti ce cauta in prima liga”. Crezi ca arbitrajele ostile cu Buzaul acasa si apoi la Moreni nu au fost comandate? Cred ca te-ai simti mai bine daca am deveni satelitul vreunui grande.

Pt ca nu mai vin la stadion, d-asta nici nu am mai intrat pe forum Nu e normal totusi sa va agasez cu adevaruri nespuse pe care ne facem ca nu le vedem!!! Poate ca totusi voi cei mai activi aveti dreptate dar faceti lumina !!!Spuneti voi ce astia care mai indraznesc sa circoteasca impotriva lui Siman nu stiu ! Poate ca Siman chiar e un om bun si eu il terfelesc de pomana …Chiar mi-ar parea rau !
    Eu pe Siman nu-l iubesc si dragoste cu sila nu se poate .Din cauza lui sintem unde sintem si cit va fi el la echipa mai mult de Divizia A nu putem spera ca nu are bani (saracul) sa bage echipa in Europa.Cit despre satelit sa nu vorbim de funie ,sintem neoficial satelitul lui RRapid . In alta ordine pe idei cam toate echipele mari au un “controversat “la finantare : ex Chelsea. Nu vreau sa va enervez (PE CUVINT) dar nu inteleg atitudinea de ingaduinta care in general exista cind sintem luati la misto ba de Siman ,ba de vedetele din echipa…Voi mergeti dupa echipa pe coclauri , urlati ,cheltuiti bani etc si ei ce fac …Chiar as vrea sa stiu :oare cu exceptia fratilor Alboiu care inteleg ca au contacte cu ei dese ,noi ceilalti contam ? Putem sa zicem macar ca stiu de existenta noastra la nivel de grup ?Stiu ei ca noi chiar avem simbete si duminici triste datorita lor?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 39 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.