28.04.2007 FC Sacele – Sportul Studentesc 2-1(2-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 28.04.2007 FC Sacele – Sportul Studentesc 2-1(2-1)

Viewing 9 posts - 31 through 39 (of 39 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Toti cei care au ramas dupa meciuri au putut discuta cu jucatorii, in bar la Nicu sau in parcarea stadionului.

ion
    Member

@ultrasro wrote:

Toti cei care au ramas dupa meciuri au putut discuta cu jucatorii, in bar la Nicu sau in parcarea stadionului.

OK Ovidiu ,daca tot sint luat la misto nu voi spune decit ca imi voi vedea de drum …Nu merita sa mai suport absolut nimic .
    Sint multe de spus dar pt a nu va deranja mai mult si a nu devia spre nivelul “gradinita ” chiar e mai bine sa accept ca asta e!

adi
    Member

Ca si Ion, eu cred ca Siman are partea lui de vina pentru situatia actuala pentru ca:
    1. si-a subestimat adversarii de la FRF / LPF
    2. nu a fost in stare sa-si gestioneze lotul de jucatori (majoritatea la final de contract in vara trecuta), astfel ca multi au plecat, pe bani frumosi
    3. nu a platit datoriile la stat nici acum, desi avea bani, doar judecand din prisma vanzarilor de jucatori din vara trecuta
    Nu zic aici ca Siman e vinovat in proportie de 10%, 51% sau 99%, ci doar ca este vinovat. Parerea mea. Alaturi de mafie, de jucatori si de noi, suporterii, pentru ca nu i-am spus-o in fata ca face si greseli. Si daca avem valoare, atunci sa nu ne mai vaitam de arbitraje.
    Nu cred ca mafia din FRF/LPF, are cea mai mare sau singura vina.
    @ Giani: si Ion are dreptul lui la opinie, si trebuie sa il respectam. E adevarat ca n-a fost langa echipa in ultimul timp, dar asta nu inseamna neaparat ca a sters cu buretele atatia ani.
    @ Ion: stiu ca ai investit atatia ani de zile in echipa asta, de pe stadion sau de acasa, dar nu merita sa o parasesti acum. Pentru ca eu sper ca ne vom reveni, mai devreme sau mai tarziu.
    Anul trecut pe vremea asta, ne faceam planuri mari. Acum nu e momentul sa cadem in cealalta extrema.

Tavi
    Member

Nelu are dreptate cand spune de sambete si duminici triste (mai nou si miercuri, joi …). Despre Siman … pe banii lui face ce vrea dar nu uitati ca “pestele de la cap se-mpute”. Echipa nu joaca mare lucru si asta este vina vina ei dar si a conducerii. Multescu a gresit pentru ca nu a stiut sa capaciteze echipa si a platit cu demisia. Un om de onoare! Daca nu privim insa si mai sus gresim. Parerea mea.

Noi gresim ca daca ne divizam … nu ne ajunge ca suntem cati suntem. Da! Suntem suparati si putem sa spunem asta. Iar faptul ca o spunem intr-un fel sau altul nu ar trebui sa ne dezbine.

Doar pt Nelu: Nu cred ca suntem satelitul Rapidului. Nu uita ca anul trecut le-am tras-o cand aveau mai mare nevoie de puncte. Ceea ce n-am facut si cu Steaua.

ultrasro
    Member

Nu am avut nici cea mai mica intentie de bascalie…. ma refeream la faptul ca doar eu sau Florin am putea sa discutam cu jucatorii….atat am zis : toata lumea a putut sa-i intrebe de ce joaca asa de slab sau de bine.

ion
    Member

@ultrasro wrote:

Nu am avut nici cea mai mica intentie de bascalie…. ma refeream la faptul ca doar eu sau Florin am putea sa discutam cu jucatorii….atat am zis : toata lumea a putut sa-i intrebe de ce joaca asa de slab sau de bine.

Ovidiu este de notorietate relatia ta si a lui Florin cu staff-ul echipei si cu echipa in general ,relatie pt care eu peronal te invidiez.
    Eu am vrut sa intreb care este gradul lor (al echipei si al conducerii )de perceptie si eventual respect pt restul “lumii”care vine la stadion si tine cu echipa. Ne simt ei ca fiind de-ai lor sau le e indiferent ca venim sau nu la meci si incercam si noi fiecare cum putem sa facem ceva ?

ultrasro
    Member

Atunci cand i-am intrebat ce se intampla cu ei de nu le iese jocul ne-au raspuns cu o intrebare: vrem si noi jucatori sa castigam fiecare meci pentru ca este si cariera noastra in joc plus ca ne e rusine de suporteri dar si atunci cand ne intreaba rudele cand mai batem si noi pe cineva?”

franz_kafka
    Member

Parerea mea: inchideti topicul! N-are rost nici macar sa discutam in contradictoriu in aceste momente, daramite sa ne mai si certam!

07Ex
    Keymaster

@franz_kafka wrote:

Parerea mea: inchideti topicul! N-are rost nici macar sa discutam in contradictoriu in aceste momente, daramite sa ne mai si certam!

Parerea ta este foarte buna. Am inchis topicul. Daca doriti sa discutati, puteti discuta in continuare pe topicul special facut pe aceasta tema. 😉

Viewing 9 posts - 31 through 39 (of 39 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.