28.05.2005 Gloria Bistrita – Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 28.05.2005 Gloria Bistrita – Sportul Studentesc

Viewing 9 posts - 46 through 54 (of 54 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Lecţia de fotbal a Bursucului

Sportul e una dintre echipele care par dispuse să mai schimbe aerul infect al Diviziei A, în care blaturile nu vor nicicum să iasă din vocabularul preşedinţilor de club. Sîmbătă, la Bistriţa, “gaşca nebună” a lui Dan Petrescu i-a dat o palmă lui Pădureanu! În fotbalul spre care ne chinuim ca vai de noi să tindem, vremea jucătorilor bolnavi de “senectute” a trecut de mult. Bursucul ştie deja asta şi a continuat la Sportul tradiţia promovării jucătorilor tineri, neafectaţi de microbul aranjamentelor, cu care şi dacă pierzi ieşi cu fruntea sus de pe teren. Nimeni nu te înjură, nimeni nu te face hoţ. Poate doar te apostrofează. Gloria are doar 16 sezoane de Divizia A, dar e la fel de bătrînă şi fadă ca şi Pădureanu. Cu jucători ramoliţi, fără nici un alt scop decît banul, trupa Lordului se tîrîie de la an la an prin prima divizie. Nu pune probleme granzilor Capitalei, împarte puncte după bunul plac şi se dă cum bate vîntul. Gloria nu mai interesează pe nimeni, nici măcar pe bistriţeni. La meciul de sîmbătă doar 200 de spectatori au avut proasta inspiraţie de a lăsa umbra teraselor pentru a-i urmări pe Cîmpeanu et Co. P.S.: N-am pomenit nimic de antrenorul Gloriei. N-avea nici un rost, pentru că Bistriţa nu are antrenor!

dragos
    Member

numai laude pentru noi, iar de gloria nici nu trebuia sa scrie ceva, pentru ca nu merita.

SPORTUL FOREVER !!!

07Ex
    Keymaster

Mai bine decat sa ne laude ne-ar fi inregistrat meciul ca sa vedem si noi golurile.

dragos
    Member

@97SiR wrote:

Mai bine decat sa ne laude ne-ar fi inregistrat meciul ca sa vedem si noi golurile.

asta imi doresc si eu.

ion
    Member

@dragos wrote:

@97SiR wrote:

asta imi doresc si eu.

poate vorbeste mesterul Ovidiu cu ,Cune ….Poate or avea ei ceva casete sau la zgircenia lui Sile nici meciurile nu le inregistreaza?

cameliu
    Member

Si pe http://www.diviziaa.com e singurul meci de la care lipsesc golurile din etapa 29…

Asta e… pe tarimul blatului, o fi filmatu interzis!
    Daca totusi face cineva rost de goluri, le vreau si eu!

dragos
    Member

daca nu a transmis nimeni meciul s-ar putea ca nici ‘nea Cune sa nu aibe rezumatul.
    oricum, ‘nea Cune ii inregistra meciurile lu’ sile, cand acesta era plecat din tara (vezi meciurile cu poli iasi, otalul, steaua).
    sa vorbesc cu cineva din tvr sa vad daca am vreo sansa.

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

@costin1981 wrote:

Baieti poate ma credeti nebun dar eu inainte sa plec de la sportul vreau sa va fac o sugestie in legatura cu clubul.”NU CREDETI CA AR FII CAZUL CA SPORTUL STUDENTESC SA AIBA SI EL UN IMN “toate echipele astea care joaca mai degeaba prin campionatul nostru au imn pe care il canta inainte de meci,de ce nu putem si noi????????
    Puteti sa-l faceti chiar voi

Costine, intelegem de aici ca SIGUR vei pleca de la sportul, nu???
    este o idee buna de a ne crea un imn al “gastii nebune”, pe langa celebrul
    “gaudeamus”.

Blue Eyes
    Member
Viewing 9 posts - 46 through 54 (of 54 total)
  • The topic ‘28.05.2005 Gloria Bistrita – Sportul Studentesc’ is closed to new replies.