28.06.2008 Rapid Bucuresti – Sportul Studentesc 3-2(0-2)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 28.06.2008 Rapid Bucuresti – Sportul Studentesc 3-2(0-2)

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Author
    Ultras
    Member

De la ora 10 am jucat cu Rapid la baza lor de pregătire. Ca de obicei înainte de începerea sezonului ne mişcăm cu talent, dar să sperăm că anul acesta ne vom mişca bine şi în campionat.

Joc bun cu Rapid

dragos
    Member

rezultat negativ, insa randamentul (in prima repriza) a fost eficient.
    speram in jocuri bune si rezultate pozitive!!

razvanR
    Member

E rau ca am pierdut, ca de fiecare data cand pierdem, fie amical sau oficial, dar e incurajator ca am inscris 2 goluri.
    Care sunt marcatorii?

07Ex
    Keymaster

Giuleştenii au câştigat primul amical al verii

În meciul disputat pe o căldură sufocantă, elevii lui Peseiro s-au văzut nevoiţi să alerge destul de mult pentru a-i oferi posibilitatea tehnicianului lusitan să debuteze cu dreptul la noua sa echipă.

Fostul antrenor al lui Sporting Lisabona a încercat să implementeze şi în Giuleşti reţeta care l-a adus aproape de câştigarea Cupei UEFA: o dispunere ofensivă, în sistem 4-1-3-2, cu Boya şi cu Joao Paulo vârfuri de lance. Planurile sale au fost date peste cap după numai un sfert de oră de joc, când Paulo a fost schimbat cu Dobroiu, el acuzând o problemă musculară.

„Studenţii” au profitat de degringolada vişiniilor şi au punctat primii prin Curelea, după o gafă în defensiva rapidistă. La pauză, diferenţa a fost însă de două goluri, după ce Patriche „l-a bătut” pe Andrade cu un şut plasat. În cea de-a doua repriză, Peseiro i-a aruncat în luptă pe Fernandes şi Spadacio, alb-negrii au schimbat şi ei liniile, iar meciul s-a mai echilibrat. Herea a reuşit să spargă gheaţa la Rapid, transformând un penalty, Răduţă a finalizat cu gol centrarea colegului său de generaţie, Doru Bratu, iar Cesinha i-a făcut cadou lui Peseiro prima victorie pe banca vişiniilor, după o pasă magistrală dată de Spadacio.

ultrasro
    Member

Sportul a inceput cu urmatorul 11:

Niculescu – Ciupe, Lung, Patriche, Rusu – Ferfelea, Varga, Balan, Ghinga – Curelea, Postolache

Au marcat Curelea si Patriche.

Dupa pauza Sportul a facut imediat 11 schimbari urmate de inca doua in minutul 55. In minutul 63 Rapid a marcat primul gol din 11 m. Sportul a facut apoi inca 5 schimbari si am mai luat doua goluri, in minutele 84 si 89. Scorul final a fost 3-2 pentru Rapid. Printre rezervele introduse de Sportul in repriza secunda ii enumar pe: Samoila, Dedu I, Dedu II, Cazan, Stanga, Oae, Ciubotariu, Tarnacop, Farcasanu, Nicola, Chetan, Stere, Marinus, Pintica, si inca vreo 2 juniori …..

adi
    Member

S-au intors Oae, Ciubotariu, Tarnacop, Farcasanu ?

dragos
    Member

@adi wrote:

S-au intors Oae, Ciubotariu, Tarnacop, Farcasanu ?

intrebarea corecta este: pentru cat timp ???
    raspuns: poate doar pt. o vara.

CIPIKA
    Member

Rusu este fostul fundas stanga al sportului care a jucat ultima oara la National???

dragos
    Member

@CIPIKA wrote:

Rusu este fostul fundas stanga al sportului care a jucat ultima oara la National???

ai ghicit.

laucantona
    Member

eu zic ca nu-i rau deloc rezultatul… ca am condus Rapidul cu primul 11 si apoi am pierdut cu rezervele. Este important sa avem cat mai multe amicale cu echipe de top.

dragos
    Member

@laucantona wrote:

eu zic ca nu-i rau deloc rezultatul… ca am condus Rapidul cu primul 11 si apoi am pierdut cu rezervele. Este important sa avem cat mai multe amicale cu echipe de top.

nu uita ca, si Rapidul a inceput cu rezervele + o parte din titulari.

Ultras
    Member

Rapid a început cu trei rezerve, restul fiind titulari…

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.