28.07.2011 Sportul Studentesc – Ceahlaul P. Neamt 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 28.07.2011 Sportul Studentesc – Ceahlaul P. Neamt 1-1(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 60 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a II-a a Ligii 1.
    Joi 28.07.2011, ora 18:30, stadion Regie. Digi TV

Catalin
    Member

Voi fi pe stadion, dar ştie cineva de ce se joacă joi, în condiţiile în care vineri nu e programat nici un meci?

cameliu
    Member

@Cătălin wrote:

Voi fi pe stadion, dar ştie cineva de ce se joacă joi, în condiţiile în care vineri nu e programat nici un meci?

Cred ca meciul e vineri.
    Pe sit-ul lpf apare in 2 feluri: joi la stiri.
    Iar la programul campionatului apare vineri!

razvan
    Member

uefa pretinde ca nici un meci de campionat sa nu se suprapuna cu europeanul u19, care are semifinale vineri

Catalin
    Member

@Cameliu
    Pe site-ul LPF am găsit că se joacă joi în două locuri: aici http://www.lpf.ro/comunicate.htm şi aici http://www.lpf.ro/etapa2.htm.

@Răzvan
    Mulţumesc.

cameliu
    Member

@Cătălin wrote:

@Cameliu
    Pe site-ul LPF am găsit că se joacă joi în două locuri: aici http://www.lpf.ro/comunicate.htm şi aici http://www.lpf.ro/etapa2.htm.

Intradevar, dar sunt sigur ca e schimbat de cel mult 2 zile!
    Deci se pare ca jucam joi… La 3 zile, inca 3 puncte…

laucantona
    Member

hai sa luam cele 3 puncte si cu moldovenii…bafta si sa fiti cati mai multi in tribune

ngm
    Member

ARANJATI-VA PROGRAMUL COTIDIAN IN ASA FEL INCIT
    SA NE PUTEM VEDEA JOI SEARA . POSIBIL MAJORETE !!!

SIGUR 3 PUNCTE !!! DISTRACTIE TOTALA !!! SHOW FERFELEA !!!
    BERE FOARTE RECE SI MICI URIASI INAINTE SI DUPA MECI LA NICU !!!

dragos
    Member

daca incheiem aceste 2 etape cu 6 puncte ar fi IDEAL.
    urmeaza 2 saptamani de pauza, iar etapa a-3-a va fi pe 13 august la brasov !!!
    va fi destul timp pt Multescu sa mai REGLEZE problemele aparute…….

07Ex
    Keymaster

Nu inteleg insa dece noi trebuie sa jucam joi si dece nu putem juca sambata.

Ceea este interesant la acest meci este ca daca vom obtine o victorie sau chiar un rezultat de egalitate cu Ceahlaul,Sportul va fi in premiera, de cand a promovat in 2010,liderul clasamentului Ligii I, chiar si pentru cateva zile.Asa ca daca vom castiga joi,nu ar strica sa scandam:”Cine e pe primul loc,cine e pe primul loc,Sportul e! :))

@07Ex wrote:

Nu inteleg insa dece noi trebuie sa jucam joi si dece nu putem juca sambata.

Raspunsul e foarte simplu:daca ne-ar pune sa jucam sambata,meciul nostru ar trebui sa se desfasoare concomitent cu un altul,ceea nu ar conveni televiziunilor care vad ca prefera sa aiba doar un singur meci pe un anumit interval orar pentru a nu pierde din audienta si nici nu pot sa il puna mai devreme pentru ca ar fi prea cald pentru jucatori si ar exista proteste din partea ambelor conduceri.

07Ex
    Keymaster

@Ace of Spades wrote:

Raspunsul e foarte simplu:daca ne-ar pune sa jucam sambata,meciul nostru ar trebui sa se desfasoare concomitent cu un altul,ceea nu ar conveni televiziunilor care vad ca prefera sa aiba doar un singur meci pe un anumit interval orar pentru a nu pierde din audienta si nici nu pot sa il puna mai devreme pentru ca ar fi prea cald pentru jucatori si ar exista proteste din partea ambelor conduceri.

Nu mi-am dat seama de lucrul asta, dar acum am inteles. Ai dreptate, dar parca mai bine era daca ar fi pus alt meci joi, eventual unul al unor echipe care au jucat vineri sau sambata.

dragos
    Member

pe vremea cand steaua avea echipa si juca in ghencea (ce vremuri !!!!), ceahlaul condus de Multescu batea in ghencea :ymapplause:
    la o zi dupa acea victorie, Multescu a fost demis, fara prea multe explicatii.
    asadar, maine va avea o motivatie in plus.

Catalin
    Member

”Sportul este o echipă dezinvoltă, cu potenţial, bună. Este cea mai omogenă formaţie din Liga I, ceea ce o face foarte puternică. Sperăm însă să ne putem contracara adversara şi să obţinem un un rezultat bun” – Costel Enache, antrenorul Ceahlăului.

teo
    Member

La Digi Sport, Varga zicea ca e disponibil pentru meciul cu Ceahlaul si ca depinde doar de Multescu daca intra in teren sau nu!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 60 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.