28.07.2011 Sportul Studentesc – Ceahlaul P. Neamt 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 28.07.2011 Sportul Studentesc – Ceahlaul P. Neamt 1-1(0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 60 total)
  • Author
    cameliu
    Member

@ssportu1985.1 wrote:

Salutare,

nu am vazut meciul, ci doar am citit comentariul celei de-a doua reprize in timp real (pe onlinesport).
    Asa cum am scris la rubrica de pronosticuri, am anticipat ca echipa noastra nu va castiga, intuind (pentru a doua etapa la rand) scorul corect al meciului.

ssportu1985.1, ti-ai uitat parola la primul cont?

Am introdus o singura data parola (cu majuscule) si apoi sistemul nu mi-a mai permis sa ma inregistrez; am scris si emailul de inregistrare, dar nu am primit nimic….asa ca mi-a fost mai usor sa-mi fac un nou cont

dragos
    Member

din prima repriza nu am vazut decat ratarea din final a lu’ Tibi.

Poate imi spuneti voi ce a fost in prima repriza.

repriza secunda speram s-o dominam, insa Lukas si Gafita s-au dovedit jucatori buni ce ne-au pus probleme in aparare.
    nu am inteles ce cauta Nae in teren…..este iesit din forma si mai mult – nu alearga sa recupereze….este un lenes. :D
    Maxim este Nicolita al nostru: alearga haotic de nebun, insa……..

dupa golul nostru ne-am retras inaxplicabil, fapt ceea ce a dus la dominarea lor concretizata cu golul ULTRA NOROCOS :p
    ei s-au aparat pe 2 linii, iar noua ne-a lipsit INSPIRATIA si PROSPETIMEA necesare pe final.

asta este….pacat, dar mai avem de muncit muuult de tot :-ss

Rezultat echitabil,zic eu,dupa felul in care s-a desfasurat partida.Desi mi-as fi dorit enorm cele 3 puncte ,recunosc ca o victorie a noastra,obiectiv vorbind,ar fi fost nemeritata,insa acel gol al nemtenilor parca a fost chiar prea norocos.Cu toate acestea trebuie sa vedem si partea plina a paharului,anul trecut dupa doua etape aveam 0 puncte,acum avem deja 4 si ma astept ca la Brasov sa mai adaugam cel putin un punct la acestea,considerand ca anul acesta “stegarii” par a fi inferiori echipei pe care au avut-o anul trecut.

07Ex
    Keymaster

@ssportu1985.1 wrote:

Am introdus o singura data parola (cu majuscule) si apoi sistemul nu mi-a mai permis sa ma inregistrez; am scris si emailul de inregistrare, dar nu am primit nimic….asa ca mi-a fost mai usor sa-mi fac un nou cont

Ti-am resetat parola la contul vechi si ti-am trimis un MP. Incearca sa vezi daca merge noua parola, iar daca merge, iti voi sterge contul asta nou. Multam!

ngm
    Member

SLABUT …ACUM AU DAT VINA PE CALDURA.
    SA VEDEM LA BRASOV, SEARA PE RACOARE.
    ASTA ESTE… REMARC INCA O DATA PORTARUL NOSTRU
    NU DE 10, DAR E OK.

In prea multe momente Curelea a fost pierdut singur in atac linia noastra de mijloc ajutandu-l foarte putin. Am jucat slabut si rezultatul este in mare masura echitabil, anul trecum multe meciuri ca astea le pierdeam in ultimele minute bine ca ne mai schimbam obiceiurile. Daca pastram lotul in mare masura dar mai ales antrenorul cred ca avem asigurat un loc caldut la mijlocul clasamentului.

dragos
    Member

cele 2 nou-promovate s-au dovedit a fi echipe artagoase.

dragos
    Member

Cu trei puncte mari scoase la Chiajna, Sportul s-a întors în Regie cu gîndul să mai întristeze o nou-promovată: Ceahlăul dezamăgitor din egalul de-acasă, cu Pandurii. Ce a ieşit însă a semănat doar pe alocuri cu fotbalul.

45 de minute cît veacul
    Prima repriză s-a scurs greoi, cu zeci de pase greşite de ambele părţi, jocul steril fiind pigmentat sadic şi cu o mulţime de faulturi inutile la mijlocul terenului.

Singurele ocazii s-au născut parcă din greşeală şi s-au împărţit: Stana a centrat, Gafiţa a reluat cu capul, din 6 metri, în pămînt, iar balonul s-a dus peste (15), apoi Curelea a şutat din întoarcere, la 11 metri lateral stînga, dar pe lîngă (28). În rest, cîteva fente statice ale lui Lucas, un Messi de Pietricica fără busolă, şi centrările repetate în van ale lui Irimia.

Egal din două gafe
    Jocul s-a reluat după pauză în acelaşi ritm, cu Gafiţa şutînd doi metri peste poartă de la marginea careului mare (59). După ratare, studenţii au presat zece minute, suficient cît să înscrie prin Curelea, simplu, din 5 metri (63), şi apoi s-au retras. Ceahlăul a egalat parcă din greşeală, şutul lui Dumitraş lovindu-se de Gafiţa şi ricoşînd în gol (75). Pînă la final, contre în haos şi şutul pe lîngă al lui Nicola (89)

Meciul pe care Liga a decis să îl programeze separat de restul etapei a doua, cu o zi de pauză înaintea celorlalte partide, chiar a părut rupt de ce-ar trebui să fie fotbalul Ligii 1. Pe o caniculă specifică meciurilor din “judeţeană”, cu spectatori cît pentru “onoare” şi fotbal de eşalonul doi.

Lupul singuratic s-a făcut “student”
    Dispariţia Unirii Urziceni nu l-a ţinut multă vreme departe de stadion pe cel mai înfocat fan al echipei ialomiţene: “Lupul singuratic” a fost prezent ieri în Regie, în mijlocul galeriei Sportului, formată din douăzeci de microbişti! “Multe echipe şi-au dorit să mă aibă alături, dar eu cred că am ales bine. Voi veni la toate meciurile Sportului!”, a mărturisit carismaticul suporter.

Brad Pitt în filmul “Aiureala”
    În minutul 47, Maxim a scăpat singur în jumătatea nemţenilor şi ar fi rămas doar cu Villadsen, însă a fost incomodat în alergare de Achim. Arbitrul Tudor a lăsat avantaj, după care i-a arătat “galben” lui Dumitraş, fundaşul dreapta al Ceahlăului care nu avusese nici o treabă cu faza! Greşeala “centralului” a stîrnit furia lui Costel Enache, care a protestat îndelung, dar fără rezultat: Brad Pitt a menţinut decizia!

dragos
    Member

Costin Curelea, căpitanul Sportului, era dezamăgit după meciul cu Ceahlăul în care echipa sa a obţinut numai un punct, scor 1-1.

“Am avut mai multe ocazii, dar am cedat pe final terenul. Am alergat foarte mult, în ciuda căldurii. Ne afectează destul de mult că nu avem şi noi nocturnă. Ceahlăul a venit, s-a apărat, iar cînd a simţit că e cazul a atacat şi ne-a surprins pe viteză. E bine că n-am pierdut nici un meci, dar speram la mai mult pentru că am jucat cu două nou-promovate şi am fi vrut 6 puncte”, a spus Costin Curelea la Fanatik Show, la DigiSport.

Sportul – Ceahlăul 1-1 este prima partidă a etapei secunde, iar cu cele patru puncte acumulate pînă în acest moment “studenţii” se află pe primul loc. Următoarele meciuri ale etapei se vor disputa sîmbătă, duminică, luni şi marţi.

dragos
    Member

daca vor juca bine si vor obtine puncte, poate sile va pune nocturna………prin 2000 toamna :)) =))

Ultras
    Member

Fotografii de la meci gasiti AICI

dragos
    Member
    Catalin
    Member

Am avut impresia că jucăm în deplasare. Le-am permis moldovenilor să-şi facă jocul, am stat prea departe de adversari şi – boala fotbalului românesc – ne-am retras după ce am marcat, de parcă aveam în faţă una din forţele campionatului. Dezamăgire mare, ţinând cont de evoluţia mai bună de la Chiajna, dar tot e bine că n-am pierdut.

Radu Dobrin
    Member

am avut noroc zic eu…..moldovenii au avut 3 ocazii de singur cu portarul si nici macar nu au nimerit poarta.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 60 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.