28.08.2007 FC Chitila – Sportul Studentesc 3-2(1-2)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 28.08.2007 FC Chitila – Sportul Studentesc 3-2(1-2)

• This topic has 36 replies, 14 voices, and was last updated 15 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Nu-mi vine sa cred ca iar am fost eliminati din cupa chiar din primul tur. Macar daca ne-ar fi eliminat o echipa de liga I, dar Chitila? Hai ca asta e prea de tot.

Nu stiu cum am jucat, dar daca ne bat aia din liga a III-a nu avem ce cauta in prima liga.

i-a durut in pluă pe toţi

Mi s-a dus 50% din elanul de suporter, cel putin pentru urmatorul meci !
    Am sa-i incurajez doar cu simpla mea prezenta, tacuta, la stadion. Nimic altceva !

sircos
    Member

n-am ce spune … dupa 2-1 in deplasare la dinamo2, pierdem la chitila :(( la chitila !!! ahhh, si-am pus 1-0 la pronosticuri pentru meciul cu otopeniul. oare il mai pot schimba ? :(

Giani
    Member

@ultrasro wrote:

Am lipsit si azi de la meci si uite ce am patit!

Bine ca nu ai venit, ca ne mai si luam in cutite cu bastinasii. Ce sa iti zic? Cronica inexacta, intre golul nostru de 0-1 si golul lor de 1-1 au trecut maxim 2 minute, nicidecum 5 sau 8. Dar bine ca nu ai venit. In schimb a venit samanul, la lipsa de jandarmi de pe arena ar fi fost o ocazie excelenta sa il luam la intrebari (ceva in genul cum i-a cerut Ganea duminica explicatii tusierului, dupa eliminare). Am fotografiat si masina de tuns iarba de la Chitila, o sa o pun pe grupul yahoo :D. Din pacate acum am probleme cu XP-ul, trebuie sa validez nu stiu ce cod care exista pe CD, CD pe care nu il am, asa ca nu pot descarca pozele aici, ci doar acasa. Va spun doar ca masina de tuns iarba arata beton. Si cu toate astea, baietii lui Tom Cristea ne-au tras-o, nu stiu cum mama dracului tot ai nostri ne-o trag.

07Ex
    Keymaster

Pai stai un pic, Chitila sunt antrenati de Tom Cristea? Parca Tom era la echipa a II-a. Eu nu mai inteleg nimic.

Zibling
    Member

@07Ex wrote:

Pai stai un pic, Chitila sunt antrenati de Tom Cristea? Parca Tom era la echipa a II-a. Eu nu mai inteleg nimic.

Da, asa e – Tom Cristea a fost antrenorul de ieri al chitilenilor.

Iar golul de 3-2 al gazdelor, care ne-a ingropat a fost inscris de la mijlocul terenului de un curajos jucator care l-a vazut pe S.Popescu iesit in preajma punctului cu var. Totusi, S.Popescu a revenit pe linia portii pt a respinge/retine balonul, insa cumva l-a lasat sa-i treaca peste maini in plasa portii fara macar a schita vreun gest de saritura dupa el. Jenant!

La scorul de 2-1 pt Sportul, cand ocaziile noastre curgeau, Edi Badescu a facut “inspiratele” schimbari Ferfelea (out)-Balan (in), Pintica sau Lungu autorul primului gol (out)-Nicola (in) si Ciobi (out)-Curelea (in), care efectiv ne-au pierdut meciul intorcand scorul in favoarea gazdelor cu 3-2.

Ieri au jucat niste golani in locul jucatorilor Sportului. Sa vina jucatorii inapoi !!! (desi eu cred ca au fost rapiti, si nu-i vom mai vedea vreodata)

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

@07Ex wrote:

Iar golul de 3-2 al gazdelor, care ne-a ingropat a fost inscris de la mijlocul terenului de un curajos jucator care l-a vazut pe S.Popescu iesit in preajma punctului cu var. Totusi, S.Popescu a revenit pe linia portii pt a respinge/retine balonul, insa cumva l-a lasat sa-i treaca peste maini in plasa portii fara macar a schita vreun gest de saritura dupa el. Jenant!

Apropo de S. Popescu… l-am vazut in meciul cu potaitzele. Are ceva reflexe, da ce inaltime are? are mai mult de 1.70??? Parea cam mititel in poarta…

Baieti…haideti sa tinem capul sus,sa incurajam echipa sa venim in numar cat mai mare la meciul cu otopeni ca totusi ar fii mai buna o promovare decat un drukm lung in cupa…asta este…n evom vedea la meciul cu otopeni si fruntea sus

cameliu
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

Baieti…haideti sa tinem capul sus,sa incurajam echipa sa venim in numar cat mai mare la meciul cu otopeni ca totusi ar fii mai buna o promovare decat un drukm lung in cupa…asta este…n evom vedea la meciul cu otopeni si fruntea sus

Bafta Constantine! E drept ca e mai importanta promovarea, dar merita incercat ceva si in Cupa… Macar sa fi dat de-o echipa de A intr-un oficial… sa vedem pe unde stam…

Eu nu sunt Constantin Secareanu,sa nu se inteleaga gresit,sunt fan sportu si suporter si secareanu e preferatul meu din romania si am pus numele lui.

ionut.ro
    Member

In meciul cu Dinamo II in poarta a fost Niculescu – el e cel mic de statura, nu S.Popescu.
    In meciul cu Chitila probabil a aparat S.Popescu, inteleg ca am jucat cu mai multe rezerve. oricum asta nu scuza rezultatul….

07Ex
    Keymaster

Ma intreb daca nu cumva FC Chitila nu este echipa a II-a a Sportului, deoarece la un moment dat echipa a II-a se numea Sportul Studentesc Chitila. Altfel nu inteleg dece ar pleca Tom Cristea de la noi tocmai la Chitila. Adica dece nu ar pleaca macar la o alta echipa de divizia B, nu?

07Ex
    Keymaster

Sportul s-a impiedicat de FC Chitila in Cupa Romaniei

Marti dupa-amiaza, in etapa a IV-a a Cupei Romaniei, Sportul s-a deplasat la Chitila pentru a infrunta formatia locala. Intr-un meci mai mult decat disputat, jucatorii lui FC Chitila s-au impus cu scorul de 3-2.

“Sunt foarte dezamagit. Cupa Romaniei a fost un obiectiv al nostru si voiam sa mergem cat mai departe. Jucatorii au facut tot ce au putut, insa nu este vina lor. Nu am pregatit meciul prea bine si cred ca este vina antrenorului”.
    Eduard Badescu, antrenor Sportul Studentesc

“Am ratat foarte mult si am luat goluri pe seama greselilor personale. Chiar am primit un gol de la 60 de metri! Jucatorii adversi nu au meritat victoria, insa lipsa concentrarii ne-a costat. Am avut zece ocazii si cateva bare!”
    Viorel Ferfelea, mijlocas Sportul Studentesc

FC CHITILA – Sportul Studentesc 3-2 (1-2)
    Mitrofan (30), Diaconeasa (75), Gârlescu (85) / Lungu (22), Dedu (42)

Sportul: Popescu – Ciupe, Lung, Secareanu, Dedu – Oae, Lungu, Ferfelea, Postolache – Stanga, Ciubotariu
    Au mai jucat: Nicola, Curelea si Balan
    Antrenor: Eduard Badescu

dragos
    Member

Ieri au jucat niste golani in locul jucatorilor Sportului. Sa vina jucatorii inapoi !!! (desi eu cred ca au fost rapiti, si nu-i vom mai vedea vreodata)

Ai dreptate, Andrei !!!!

este STRIGATOR LA CER !!!!!!!
    huuuuuuuuooooooooooooooooooooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    RUSINE SA LE FIE !!!!!!!!!!!
    avem o ECHIPA de DESCULTI;
    ECHIPA lu’ PESTE (STAVRIDU’) si ANTRENORU’ lu’ PESTE (GUVIDU’) !!!!!!!!
    este un alt sezon RATAT (prin nesimtirea unor jucatori) de cupa romaniei !!!
    AM AJUNS DE CARTEA RECORDURILOR – auzi, sa luam gol de la 60m !!!!
    HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH !!! lol !!!
    😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

fratilor, am ajuns de rasul curcilor, gainilor, vacilor etc si a altor oratanii ce pasc pe tarlaua verde din chitila !!!!!
    mi-e greata de sile si de echipa (conducere, managing etc) lu’ peste !!!!!

daca traiam pe vremea romanilor, ERAU DATI LA LEI, pana acum.

Giani
    Member

Am fost la meci si nu comentez. Din nefericire mi s-au descarcat acumulatorii camerei foto, motiv pentru care nu am imortalizat golul infrangerii noastre. Corecta observatia unui alt coleg, cu cateii a aparat Niculescu, un portar foarte activ, cu reflexe bune (ceea ce la Popescu nu am vazut marti, ba chiar am sesizat o mare indolenta), dar din pacate foarte mic de statura. Daca Niculescu ar fi avut mai mult cu 10 cm ar fi devenit un portar de top, asa nu prea ai ce face cu el, orice minge plasata pe sus ii este inaccesibila din motive de fizic. Pacat, mare pacat.

De remarcat atitudinea lui Tomitza, care nu a sarit in sus la golurile echipei sale, iar la final, cand i-am strigat mesaje de felicitare (“bravo Tomitza!”), ne-a raspuns salutandu-ne prin gesturi. Dovada ca, in ciuda situatiei din acel moment, sangele apa nu se face.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.