28.10.2007 Sportul Studentesc-FCM Bacau 2-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 28.10.2007 Sportul Studentesc-FCM Bacau 2-1(0-1)

Viewing 12 posts - 31 through 42 (of 42 total)
  • Author

repriza a 2 a a fost superba,inca din prima faza a reprizei am avut ocazie,si am tinut-o tot asa,e bne..si a mers bine cuplul stanga curelea,mai ales costin care a jucat admirabil in repriza a 2 a,dar si mandinga mi s-a parut f bun…urmeaza un meci greu,dar daca luam 3 puncte ne apropiem la 3 de promovare:D

ovidiu
    Member

S-a cam spus ce era de spus.
    O victorie frumoasa. Pacat ca nu a fost la un scor mai mare.
    Urmarind meciul la tembelizor (altfel nu prea aveam cum) am constatat un comentator destul de inapoiat. Am fiert si eu cand M. Marian (pe la jumatatea reprizei a II-a) cerea rabdare, dar in final i-am dat dreptate.

Remarcatii mei: Oae, Curelea, Ferfelea si C. Gheorghe
    Pacat de Dedu si Secareanu care au gresit la primul gol. Dealtfel cred ca Dedu mai are mult de lucru pentru a juca titular.
    Niculescu vad ca ajunge titular dar tot am impresia ca este nevoie de un portar.

Sper ca de acum sa avem cat mai multe victorii si sa ne putem bate la promovare.

ionut.ro
    Member
    mkg
    Member

Felicitari echipei pentru modul in care a castigat acest meci! Valoarea iese la suprafata mereu daca esti constient ca o ai . Faptul ca antrenorul indemna la calm m-a scos din sarite dar asa am remarcat ca :1 Nu cunosc echipa 2nu am incredere suficienta in ea . Mi-a dat tema de reflectat la sfarsitul meciului si inca o mai fac . Mi-a fost rusine de mine fiindca ma consider un suporter statornic dar stiti ceva ?? As vrea sa-mi fie mai des rusine de mine !!!

07Ex
    Keymaster

Merci pentru rezumat ionut.ro!

Giani
    Member

Se pare ca port noroc echipei atunci cand nu sunt in Bucuresti. Si inca la meciuri “pe muchie”. Cand se desfasura meciul cu Dunarea Giurgiu am inceput la fel, prin a fi condusi, ca in final sa terminam in avantaj. Cred ca o sa imi fac un obicei din a parasi capitala cand are Sportul meci acasa. Ce am vazut la TV m-a incantat, mai putin atitudinea “aeriana” a fundasilor nostri, care au permis Bacaului sa termine prima repriza in avantaj. Auzeam clar, la televizor, cum Kuki isi indemna elevii sa joace calm, la 0-1 in minutul 70 (si la cat de aglomerat era stadionul, indicatiile antrenorilor se auzeau de parca ar fi dat interviu). A venit actiunea pe dreapta a lui Mandinga (pana si comentatorii au renuntat sa ii mai spuna Costin Gheorghe, preferand porecla data de fosta trupa a surioarei), o centrare perfecta, o saritura involuntar falsa a lui Andrei (stiti voi care Andrei) cu efect scontat (fundasii bacauani s-au dus direct pe el), un voleu de generic al lui Curelea si… prietena mea se uita mirata la mine cum strig “GOOOOOOOL!!!” (reactie urmata de un potop de injuraturi din blocurile vecine). Dupa sase minute faza s-a repetat, numai ca era corner, executat de Postolache, la fel Stanga a sarit cu doi fundasi langa el si Patriche a dovedit inca o data ca e bun la loviturile de cap. Din nou ma manifest si din nou imi aud un potop de injuraturi din partea gazarilor (am uitat un “o”, dar stiti si voi unde sa il plasati). Si de ce la pauza speram sa terminam macar cu un egal, la final am coborat la carciumade langa casa pentru a bea o bere de bucurie si a ma preface suparat, pe langa ploiesteni, pentru victoria nemeritata si profund viciata de arbitraj a iashovului (stiti voi cine, echipa gunoiului care ne-a fost portar).

Scuze, era de pe stanga, nu a executat Postolache. El a tinut fundasii alaturi de Stanga. Oricum, mentalitatea de invingatori a aparut. Ramane de vazut daca Kuki se va descurca sa elimine erorile din aparare, daca va reusi , vom promova detasat, probabil de pe locul 2, ca nu avem bani negri din contrabanda si trafic de masini furate, cum au tiganii Ion Neculaie, Dinu Vama si spurcatul care s-a facut mare fotbalist in Regie.

mkg
    Member

Respect opinia ta Giani dar totusi nu o inteleg…Razvan Lucescu a inceput fotbalul in curtea noastra pe terenul de zgura unde se antrenau piticii si a ajuns in echipa mare zic eu meritat .Nu l-am auzit vorbind urat niciodata de clubul la care a inceput fotbalul si nici nu a jignit pe nimeni din clubul nostru .Este adevarat ca nu si-a manifestat niciodata intrentia de a antrena la noi dar nici nu cred ca a fost ofertat .Oricum nu inteleg adversitatea fata de el .
    Daca dorim sa ne ridicam peste adversarii nostri va trebui mai intai sa ii respectam ,apoi sa muncim mai mult decat o pot face ei si la sfarsit sa culegem roadele !!
    Niciodata nu a iesit nimic bun din ura invidie si dusmanie asa ca ce ar fi sa ne concentram pe rabdare munca si perseverenta ?
    Parca in ultima etapa jucam cu ei nu ? Pana atunci vom sti exact cine suntem si ce vrem in acest campionat fiindca eu inca nu vad asa departe Brasovul incat sa imi iau gandul de la locul 1

Giani
    Member

Acest Rrazvan Lucescu si-a montat jucatorii sa ne omoare pe teren in urma cu vreo 16 luni. El insusi a afirmat ca sclavii Stelei nu merita sa iasa intregi de pe teren. Rezultatul s-a vazut (si s-a intors sezonul viitor impotriva lui): Balan si Mazilu accidentati atat de dur incat nici acum nu isi revin. Cand am jucat cu ei acel amical inainte de inceperea sezonului, acelasi cioroi isi incita jucatorii la intrari cat mai dure, fiind acompaniat de seful mafiei vamilor, de parca ar fi fost finala UCL, nicidecum un meci de pregatire. De fapt spurcatul stia foarte bine ce vrea: sa pierdem jucatori ca sa nu mai avem pe cine baga in teren. In ciuda marlaniilor pe care le face cu arbitrii (numai in meciul cu Tulcea a fost iertat de un penalty si un “pescar” a primit doua cartonase galbene absolut gratuit), mai este si nesimtit si te cotonogeste in amicale. In rest se sparge in figuri ca este cel mai bun… am fi si noi cei mai buni daca am avea un satelit la care fundasul sa puna mana pe minge in minutul 3 si sa isi ia cartonas rosu. Animalele astea ar trebui puse in cusca, nu lasate sa arbitreze, sa conduca cluburi si sa antreneze echipe.

Au dreptate stelistii: dintr-o mizerie nu se putea naste mai mult decat un gunoi.

mkg
    Member

Daca ceea ce ai scris este adevarat ,nu poate sa ii faca cinste lui Razvan Lucescu insa paradoxal m-ar bucura nespus deoarece performanta si rezultatele statornic bune nu se pot cladi pe o asemenea atitudine si mai devreme sau mai tarziu acest comportament s-ar intoarce impotriva lui deci Brasovul s-ar topi in propria neputinta.
    Noi insa stam sub steagul unui club demn si niciodata nu ar trebui sa ne coboram la nivelul unor asemenea specimene nici macar prin limbaj
    Te cred pe tine si voi incerca sa fiu mai atent la gesturile si declaratiile la adresa noastra ale dl. Lucescu jr (te rog sa remarci ca acum voi scrie pentru ultima data Razvan daca spusele tale se adeveresc)Si Tibi Balan si Mazilu imi placeau fiindca pe atunci erau in forma si jucau cu sufletul. Pacat ca unul a plecat iar celalalt nu mai este in forma iar cand joaca nu o mai face si cu sufletul
    Despre stelisti insa eu am o adversitate momentana asa ca as prefera ca acestia nici pomeniti macar sa nu mai fie pe acest site .TARE MURDAR CLUB ATAT DE MURDAR CA NUMELE LOR PROVOACA GREATA

Zibling
    Member

@mkg wrote:

Despre stelisti insa eu am o adversitate momentana asa ca as prefera ca acestia nici pomeniti macar sa nu mai fie pe acest site .TARE MURDAR CLUB ATAT DE MURDAR CA NUMELE LOR PROVOACA GREATA

De aia li se si spune “spurcatii”.

Giani
    Member

Si eu am o adversitate fatza de ei. Hai totusi sa incheiem subiectul si sa ne ocupam mai mult de prorpia noastra ograda decat de a Brasovului. Pana la urma si locul 2 tot promovare inseamna, iar adversitatea ramane. In ce priveste atitudinea lui Lazar si Mazilu, de cate ori au ocazia parca isi mai amintesc locul unde au inceput fotbalul, nu ca altii. Despre Bucur ce sa mia comentam? a stiut Hagi de ce nu l-a bagat atunci pe teren.

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 12 posts - 31 through 42 (of 42 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.