29.03.2008 Sportul Studentesc – CSM Focsani 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 29.03.2008 Sportul Studentesc – CSM Focsani 1-1(0-0)

Viewing 12 posts - 31 through 42 (of 42 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Un meci atat de slab incat nici nu merita sa-l comentez. Simplu – 1-1 este un rezultat meritat pt ambele echipe.

In prezent, mai mult decat atat Sportul nostru drag (sau ce a mai ramas din el) nu mai poate. Noroc ca mai sunt 5-6 echipe mai slabe ca a noastra in Liga a 2-a, seria 1.

Iar pt Dragos – nu-mi vine sa cred cum vorbesti despre clubul pe care spui ca-l iubesti. Nu te mai lua de suporteri aiurea (vezi alte topicuri), ia-l pe Vasile Siman in coarne, deoarece este singurul responsabil…. restul (antrenor+jucatori) atata stiu, atata pot, simplu!

Astazi, doar Patriche, Ferfelea si Postolache au aratat ca niste fotbalisti adevarati, restul fiind de groaza aproape fara exceptie. Varga – o centrare si un cartonas galben 😥

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Iar pt Dragos – nu-mi vine sa cred cum vorbesti despre clubul pe care spui ca-l iubesti. Nu te mai lua de suporteri aiurea (vezi alte topicuri), ia-l pe Vasile Siman in coarne, deoarece este singurul responsabil…. restul (antrenor+jucatori) atata stiu, atata pot, simplu!

Andrei ,
    hai sa-ti explic, daca nu intelegi:
    1. Faptul ca, ironizez echipa/jocul ei, nu schimba cu nimic lucrurile.
    Ironia ascunde umor, chiar daca uneori este negru.
    ce ai dori sa le dedicam jucatorilor: ode, imnuri, poezii ??? 😆 😆 😆 😆 hai sa fim seriosi.
    2. Nu am “atacat aiurea” nicio persoana de pe acest forum, ci doar am dat replica celor 2 distinsi SUPORTERI – fratii ALBOIU.
    nu de alta, dar avem si noi spectatorii ceva de spus pe-aci……
    3. pe sile il mai iau uneori in tarbaca, insa el nu este important.
    el ramane un samsar si un NIMENI.

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

asadar, logica DIN FOTBAL de aceasta data a dat roade: X (2 era cat pe-aci)…..hihihih
    am gresit cu ceva ???? nu cred.
    probabil, cineva va spune si azi, ca de fiecare data: “avem GHINION; AM RATAT MULT…..avem ratangiiiiiiiiiii !!!!!”
    😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
    lasa-neeeeee, ne-ai plictisit !!!!!

@dragos wrote:

cum va arata intreg stadionul, vrei sa spui: ZEROOOOO SPECTATORI…….la mai mare SPORTULEEEEEE !!!!!

@dragos wrote:

pe langa golurile anulate (hihi), ratarile monumentale (hihi), cele 3 penalty-uri ratate (hihi), banuiesc, ca arbitrul si-a facut “datoria” venind “montat” de la federatie…hihi
    sile te rugam: hai, sa intram la morisca retrogradarii, ca sa fie meciurile mai palpitante; sa aiba un pic de nerv, un obiectiv, ceva !!!!!
    hai, roaga-i pe jucatori sa intre la morisca !!!!! HAHAHAHAHAHAHAH
    SILE vobeste cu Nashu’ sa “UMBLE LA BUTOANE” !!!!! HAHAHAHAHAHAHAHAHAH

Singurul comentariu pe care il am de facut este referitor la mesajele lui Drogos. Daca vrei sa citezi mai multe persoane te rog s-o faci postand doar odata, asa cum am facut-o eu mai sus cu mesajele tale, altfel avem tot felul de posturi de nu mai stiu cine ii raspunde cui. 8)

dragos
    Member

ok.
    am inteles.

Giani
    Member

Ca veni vorba, nu aprob iesirile lui Dragos, dar nici nu pot sa il condamn. Am ajuns la stadion in minutul 75, ca sa ma fi trezit la ora 8.30 dupa o prima saptamana epuizanta cu doua joburi pentru a vedea o caricatura de meci mi s-a parut profund inutil. Colegii care au asistat la tot meciul mi-au confirmat ca decizia mea a fost inspirata; practic, pana in minutul 75 s-a jucat un mare nimic. Cred ca “am venit cu golul”: lasat rezerva, Varga a creat o faza geniala: a driblat trei fundasi focsaneni pe stanga atacului nostru, a centrat fals la Stanga, tinut de alti doi fundasi, iar Postolache s-a trezit singur cu toata poarta in fatza. A plesnit mingea cu sete si a egalat. O faza de manual, dar intrun joc serios nu ai voie sa mizezi numai pe geniul imprevizibilului Varga ori in fizicul impunator al puternicului Stanga (na ca o dau in limbaj de hattrick, si cineva ma va injura :D). Apoi Postolache a mai avut o interventie geniala (min. 87-88), la o lovitura de colt executata de Varga: a aparut la coltul scurt lovind mingea cu capul din plonjon, din pacate balonul nu a prins spatiul portii. Dar cand joci doar 10-15 minute, nu poti emite pretentii. Se poate dar nu se vrea; jucatorii sunt mult prea blazati pentru a duce in spate un meci intreg, fie si in fatza unei echipe care vrea dar nu poate sa scape de retrogradare.

dragos
    Member

@Tavi wrote:

daca si cu astia pierdem am strans taraba

ce spui, am strans taraba sau mai stam o etapa ???

Tavi
    Member

@dragos wrote:

@Tavi wrote:

Strange taraba cel care are ceva de vandut dar eu nu am de gand sa strang nimic Dragos pentru ca nu sunt aici ca sa vand ceva. Eventual as putea sa “spal putina” 😆 dar asta n-o s-o fac doar pentru ca parcurgem o perioada neagra. Asa cum ne este si sigla vor veni si perioade albe. Iar Sportul Studentesc va fi mereu aici. Siman si/sau altii ca el vin si pleaca…

Anumite persoane de la club ar trebui sa faca asta (sa stranga taraba) sau mai corect spus ar fi trebuit s-o faca mai demult.

mkg
    Member

… daca imi permiteti sa continui ideea
    Daca nici acum nu spala putina astia din conducere cu radacini rusesti ,macar sa se gandeasca la o asociere pentru a aduce o infuzie de capital si performanta (Copos tocmai a devenit liber si daca este adevarat ca a simpatizat cu Sportul de ce nu ar sprijini o afacere in “familie” ca sa spun asa)
    Acum si antrenori sunt de gasit: Rednic, Dorinel Munteanu si chiar Multescu ar fi mai buni decat tanarul ardelean care oricum vad ca nu ii prieste Bucurestiul.
    Si asa a schimbat atatia antrenori anul acesta asa ca ce mai conteaza inca unul sau doi…
    Asta in cazul in care mai vrea sa aibe ceva de expus pe taraba domnul moldovean ca in ultimul timp vad ca luam juniorii altora ca pe ai nostri “Ajax de romania ” i-a uitat in cuptor si s-au ars.
    Oricum daca pleaca ,nu va pleca inainte de a vinde si taraba …Siman este atat de mic incat sta in umbra tocului de la pantoful domnului Mac Popescu .
    Peste ani ne vom aminti razand de epoca “ursuletului de peste Prut”fiindca Sportul a fost si va mai fi o echipa valoroasa si entuziasta. De asta nu ma indoiesc si de aceea acum suport glumele celor ce stiu ca simpatizez acest club

Tavi
    Member

caseta tehnica

ultrasro
    Member

Postolache nu a dat gol cu capul ci a tras sanatos sub bara din 7 metri.

dragos
    Member

@Tavi wrote:

@dragos wrote:

@Tavi wrote:

Strange taraba cel care are ceva de vandut dar eu nu am de gand sa strang nimic Dragos pentru ca nu sunt aici ca sa vand ceva. Eventual as putea sa “spal putina” 😆 dar asta n-o s-o fac doar pentru ca parcurgem o perioada neagra. Asa cum ne este si sigla vor veni si perioade albe. Iar Sportul Studentesc va fi mereu aici. Siman si/sau altii ca el vin si pleaca…

Anumite persoane de la club ar trebui sa faca asta (sa stranga taraba) sau mai corect spus ar fi trebuit s-o faca mai demult.

@mkg wrote:

… daca imi permiteti sa continui ideea
    Daca nici acum nu spala putina astia din conducere cu radacini rusesti ,macar sa se gandeasca la o asociere pentru a aduce o infuzie de capital si performanta (Copos tocmai a devenit liber si daca este adevarat ca a simpatizat cu Sportul de ce nu ar sprijini o afacere in “familie” ca sa spun asa)
    Acum si antrenori sunt de gasit: Rednic, Dorinel Munteanu si chiar Multescu ar fi mai buni decat tanarul ardelean care oricum vad ca nu ii prieste Bucurestiul.
    Si asa a schimbat atatia antrenori anul acesta asa ca ce mai conteaza inca unul sau doi…
    Asta in cazul in care mai vrea sa aibe ceva de expus pe taraba domnul moldovean ca in ultimul timp vad ca luam juniorii altora ca pe ai nostri “Ajax de romania ” i-a uitat in cuptor si s-au ars.
    Oricum daca pleaca ,nu va pleca inainte de a vinde si taraba …Siman este atat de mic incat sta in umbra tocului de la pantoful domnului Mac Popescu .
    Peste ani ne vom aminti razand de epoca “ursuletului de peste Prut”fiindca Sportul a fost si va mai fi o echipa valoroasa si entuziasta. De asta nu ma indoiesc si de aceea acum suport glumele celor ce stiu ca simpatizez acest club

propun, sa continuam ideea pe topicul: Vasile Siman
    am si eu ceva de adaugat acolo.

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 12 posts - 31 through 42 (of 42 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.