29.04.2006 Dinamo Bucuresti – Sportul Studentesc 4-5 (0-3)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 29.04.2006 Dinamo Bucuresti – Sportul Studentesc 4-5 (0-3)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 108 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

“Dinamo, decimata inainte de Sportul

Antrenorul Florin Marin (Dinamo) nu poate conta în meciul derby cu Sportul Studenţesc, programat sâmbătă în etapa a 25-a a Diviziei A de fotbal, pe patru jucători, toţi accidentaţi: Cosmin Bărcăuan, Ionel Dănciulescu, Daniel Florea şi Radu Ştefan.

Înaintea meciului Dinamo-Sportul, dintre ocupantele locurilor 2 şi respectiv 4, Florin Marin îşi doreşte sprijinul fanilor alb-roşii pentru a obţine cele 3 puncte, împotriva unui adversar cu un parcurs de excepţie în acest retur de campionat.

”Întâlnim o echipă în formă, Sportul fiind revelaţia acestui retur de campionat. Este o formaţie care a dat dovadă de maturitate în ultima perioadă, a înscris foarte multe goluri, în deplasare sau pe teren propriu, dar sper să ne impunem jocul. Avem nevoie de cele trei puncte care să ne menţină în lupta pentru participarea într-o cupă europeană”, a declarat antrenorul Florin Marin.

“Suporterii trebuie să înţeleagă că orice echipă poate să treacă prin perioade dificile. Avem nevoie de susţinerea publicului, pe toată durata meciului, indiferent de evoluţia scorului”, a adăugat tehnicianul dinamovist.

Pentru prima oară în acest retur de campionat, dinamoviştii vor intra in cantonament doar cu o zi inaintea meciului. Reunirea “câinilor” a avut loc vineri, la ora 12,00, direct la Săftica, în această seară fiind programat un antrenament în nocturnă, cu porţile închise.”

Pacat… personal, as fi vrut sa joace cu echipa intreaga.

dragos
    Member

nu conteaza ce declari, atata timp cat iti faci meseria cum trebuie.

eu m-as bucura, ca echipa sa vorbeasca PE TEREN in fiecare meci !!

cameliu
    Member

@Radu Dobrin wrote:

“Dinamo, decimata inainte de Sportul

Pacat… personal, as fi vrut sa joace cu echipa intreaga.

Mda, dar Stefan ala si florea is titulari?

razvanR
    Member

Eu maine vreau sa-i batem in orice conditii. Chiar si cu 3-0 prin neprezentare.

S-a stam 24 de ore pe primul loc !

sorin
    Member

aleluia

ultrasro
    Member

EXCLUSIV / Studentii Varga si Ferfelea, juniori la Dinamo
    2006-04-28 15:00:00

Dacian Varga(foto jos) si Viorel Ferfelea (foto dreapta) au inceput fotbalul la Dinamo. Amandoi au fost insa nevoiti sa plece la Sportul pentru ca nu mai aveau loc la Dinamo. Insa nici unul dintre ei nu regreta perioada petrecuta in Stefan cel Mare, perioada dupa care au ramas cu amintiri frumoase. “Studentii” nu exclud posibilitatea de a reveni candva la Dinamo, insa nu acum, cand apele sunt atat de tulburi.

Varga a venit la Dinamo la varsta de 10 ani si a jucat in tricoul alb-rosu sapte ani. “Am fost la grupa antrenata de Iulian Mihaescu (n.r. actualul antrenor secund al lui FC Vaslui, fost secund si la Dinamo in “era Andone”). Dintre jucatorii de atunci am pastrat legatura numai cu Alin Ilin, care acum e imprumutat la Jiul Petrosani. Cu Dinamo am fost mereu primii in Bucuresti si am castigat si un turneu final pe tara. Am amintiri placute de la Dinamo, insa acum sunt la Sportul.”

Despre motivele pentru care nu a ramas in Stefan cel Mare, Dacian Varga raspunde diplomat: “Nu aveam valoare de Dinamo. Nici acum nu am. Si, sincer, la ce se intampla la club, nici as vrea sa vin in acest moment.”

Despre meciul de maine cu Dinamo, spune ca va fi cel mai greu din retur pentru Sportul: “Dinamovistii se vor mobiliza, mai ales dupa ultimele rezultate, si vor dori sa-si revina cat mai repede. Noi vrem sa castigam si sa trecem pe locul 3”.

Si Viorel Ferfelea a fost junior la Dinamo. “Am inceput fotbalul la Dinamo cand aveam 9 ani si am jucat patru ani acolo. Am fost la grupa lui Ghita Vasile si apoi a lui Eduard Wagner. Am fost coleg cu Marica, Mitea.. dintre fostii mei colegi am mai pastrat legatura cu Radu Stefan, cu care m-am mai intalnit si pe la loturile nationale”.

Despre perioada petrecuta la Dinamo, Ferfelea spune ca a fost frumoasa, insa din pacate, a trebuit sa plece: “Nu puteam sa mai raman, pentru ca nu mai intram in vederile antrenorului. Dar nu a fost o problema, acum sunt la Sportul si nu se stie niciodata ce se poate intampla in viitor”.

sportul86
    Member

Ne vedem maine seara la meci? Unde vom sta? De mult timp n-am mai fost pe dinamo, dar maine sigur voi fi acolo! Super civilizat forumul Sportului – pentru antiteza vedeti forumul de pe http://www.politimisoara.com – oricum noi suntem si acolo laudati. Haide Sportul – sambata seara vom fi pe primul loc!

Radu Dobrin
    Member

bun venit printre noi!!

ultrasro
    Member

Ne intalnim la 19.30 in fata la Discobol, intrarea de la stadion, toti vom sta in peluza din deal ;)

Radu Dobrin
    Member

3 ore pina la meci..

hai baieti…hai ca se poate! acum sa vedem daca sintem atit de buni pe cit speram noi ca sintem..

ps…si n-ar strica nici sa ii bagam in casa pe entuziastii de pe strada, de joi :?

ultrasro
    Member

Toti cainii rosii parca au cazut in butoiul cu RedBull… au o veselie in ei si le-a spus cineva ca o sa bata 6 meciuri din sase pe finalul de campionat. Sper sa le aratam un fotbal adevarat si sa reusim o victorie in Groapa pe care o asteptam de vreo 10 ani, adica din 1996 cand studentii jucau meciurile de acasa la Targu Jiu.

Radu Dobrin
    Member

lasa ca ii scoatem noi si ii punem la uscat, pe sfoara, pina prin august 😆 😆 😆

cameliu
    Member

0-3 la pauza! Mazilu de 3 ori…

Sa mai dam 2! Sa fie 0-5! Ca-n 85!!! :D :D :D

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Toti cainii rosii parca au cazut in butoiul cu RedBull… au o veselie in ei si le-a spus cineva ca o sa bata 6 meciuri din sase pe finalul de campionat. Sper sa le aratam un fotbal adevarat si sa reusim o victorie in Groapa pe care o asteptam de vreo 10 ani, adica din 1996 cand studentii jucau meciurile de acasa la Targu Jiu.

Pai daca vom juca la fel ca in prima repriza nu vad cum sa nu-i batem pe caini in groapa. Asa cum a spus Cameliu sper sa repetam figura frumoasa din ’85 si sa-i batem cu 5-0.

ashone
    Member

de acum poate sa se intimple orice in meciu asta NOI AM JUCAT FOTBAL ADEVARAT CU FUNDASII LA CENTRU!!!!!!!!!

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 108 total)
  • The topic ‘29.04.2006 Dinamo Bucuresti – Sportul Studentesc 4-5 (0-3)’ is closed to new replies.