29.10.2005 Poli Iasi – Sportul Studentesc 1-0 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 29.10.2005 Poli Iasi – Sportul Studentesc 1-0 (0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • Author
    dragos
    Member

Sambata ora 15.00 – netelevizat

“Arbitru principal, Ionică Serea, Focşani, asistenţi – Nicolae Megheşan, Târnăveni, şi Dorin Mudura din Oradea, rezervă Cristian Sava din Bacău. Observatori – Octavian Goga din Braşov şi Mircea Salomir din Cluj-Napoca.”

Totul depinde de meciul cu Sportul Studenţesc

În ciuda remizei obţinute la Cluj, Ionuţ Popa îi va ţine pe jucători în cantonament toată săptămâna. “Urmează meciul din Cupă cu Vasluiul, apoi jocul din Copou cu Sportul. Dacă vor trece cu bine de aceste două partide, poate le mai reduc şederea în cantonament”, a spus Popa. Situaţia drepturilor băneşti se va clarifica, se pare, după acelaşi meci:“În mod normal ar fi trebuit să primească bani după remiza cu CFR-ul, dar să vedem ce va fi cu Sportul”. (Narcis POHOAŢĂ)

ashone
    Member

@dragos wrote:

Sambata ora 15.00 – netelevizat

Totul depinde de meciul cu Sportul Studenţesc

În ciuda remizei obţinute la Cluj, Ionuţ Popa îi va ţine pe jucători în cantonament toată săptămâna. “Urmează meciul din Cupă cu Vasluiul, apoi jocul din Copou cu Sportul. Dacă vor trece cu bine de aceste două partide, poate le mai reduc şederea în cantonament”, a spus Popa. Situaţia drepturilor băneşti se va clarifica, se pare, după acelaşi meci:“În mod normal ar fi trebuit să primească bani după remiza cu CFR-ul, dar să vedem ce va fi cu Sportul”. (Narcis POHOAŢĂ)

pai eu zic sa-i batem sa le luam piinea de la gura moldovenilor :D :D :D :D

E bine ca Iasiul are si meci de Cupa intre timp.

Haide Sportul! Hai ca se poate!

dragos
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

E bine ca Iasiul are si meci de Cupa intre timp.

ionut popa declara, ca va odihni cativa jucatori, caci, in opinia lui, tot steaua (care nu mai este in cupa!!!!), dinamo si rapid se vor bate pe trofeu……..
    popa ar trebui sa ia lecitina !!!

Zibling
    Member

Nu-l mai ascultati pe Ionut Popa asta ca nu stie ce vorbeste. E a nu stiu cata declaratie aiurea pe care o face… as vrea sa vad diploma lui de bac 8) nu cred ca are asa ceva, sincer.

Insa, referitor la meci, ma bucur ca Poli Iasi are un meci in plus saptamana asta fata de noi (desi, nici Sportului nu-i statea rau sa joace meci in optimile de Cupa). Astfel, chiar daca iesenii trec printr-o perioada buna, nu-mi va mai fi atat de frica de acest meci. Oricum, va fi mai greu decat sezonul trecut cand i-am depasit la pas: 3-1, dupa ce fusese chiar 3-0 in Copou.

Mie unul imi este mai frica de echipa noastra decat de poli iasi.

Blue Eyes
    Member

Daca-i batem pe moldoveni ( desi stiu ca de obicei este greu daca nu imposibil cu moldovenii :) )sper sa terminam pe locul 3 la sfarsitul turului si sa castigam campionatul !!!!
    :P
    Daca Rapidul poate sa recupereze 9 puncte de ce nu putem noi ??? :))
    Le recomand baietilor din echipa un 3-5-2….
    In aparare sa joace ca-n meciul cu Dinamo …..
    Toate baloanele sa treaca pe la Tibi Balan (care, egoist cum a fost in ultimul timp, sa nu-i paseze decat lui Mazilu )…..
    Iar Mazilu sa incerce executii extravagante gen “voleu din foarfeca pe spate din afara careului la vinclu’n bara cu mingea ricosand direct in mustata lui Ionut Popa care….” :)
    Care va avea ocazia sa nu mai debiteze atatea tampenii/sec…..Dar nu cred eu ca ceva atat de mic precum un balon de fotbal il va face sa-si tina gura….

Amintiri de prin moldova: Antrenorul principal al Politehnicii Iasi s-a gandit ca nu mai facuse de mult o gluma proasta si s-a dat din nou in spectacol. “Datorita mie si evolutiei echipei mele in meciul direct, de la Iasi, Steaua s-a mobilizat atat de bine si a eliminat-o pe Valerenga. Daca ma gandesc bine, cred ca toate cele trei echipe bucurestene s-au mobilizat foarte bine in primul tur al Cupei UEFA, dupa ce am declarat eu ca nu au nici o sansa de a promova in faza grupelor”, a declarat, ieri, Ionut Popa. ” 🙄

Blue Eyes
    Member

Inca ceva….:)
    Era mai interesant daca dadeam pronosticuri pentru toate meciurile etapei !
    Asa cum fac cei de la Politehnica Iasi:
    http://www.politehnicaiasi.ro/forum/viewtopic.php?t=1003&start=30 .

A inceput drumul la vale.

Da, nu a fost blat cu Dinamo. Atata putem.

lucian
    Member

1-0 pentru iasi

se pare ca n-am avut nici o ocazie clara tot meciul!

ne ducem la vale…

07Ex
    Keymaster

Razvane, pacat ca nu ti-a facut Sportul un cadou frumos de ziua ta. Noi oricum iti uram ‘La Multi Ani’. :)

cameliu
    Member

Echipa Poli Iaşi a învins azi pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Sportul Studenţesc, într-un meci din etapa a XI-a a Diviziei A. Daniel Rednic a înscris unicul gol al meciului în minutul 70, în urma unei centrări de pe partea dreaptă a lui Marius Onofraş, şutând de la aproximativ zece metri. Portarul formaţiei bucureştene, Eduard Stăncioiu a atins mingea, dar nu a reuşit să o respingă.
    La meci au asistat aproximativ 5.000 de spectatori, printre aceştia numărându-se şi trei susţinători ai echipei Sportul Studenţesc. Partida a fost arbitrată de o brigadă formată din Ionică Serea (central), Nicolae Megheşan, Dorin Mudura (asistenţi) şi Cristian Sava (rezervă). Observatori au fost Octavian Goga şi Mircea Salomir.

Poli Iaşi: 12. Brăneţ – 2. Ad. Toma, 3. Onuţ, 15. Bernard, 4. Bordeanu – 5. Mitruc, 24. Tincu, 16. Ad. Ilie, 20. D. Rednic (19.Ciubăncan ’90) – 11. Onofraş (10.Bogdanovici ’77), 9. Bâlbă (7.M.Păcurar ’63). Antrenor: Ionuţ Popa.

Sportul Studenţesc: 33. Stăncioiu – 7. S. Stancu, 2. Raţiu, 6. Secăreanu, 13. L. Rusu – 10. T. Bălan, 5. C. Lazăr, 14. Ferfelea, 20. D. Varga (18.Curerlea ’72) – 22. M. Nae (17.Oae ’62, 4.Nicola ’75), 9. Mazilu. Antrenor: Dan Petrescu.

Cartonaşe galbene: Bâlbă ’17, Onofraş ’75 / Lazăr ’65

Popa: „De data asta trebuie să-i laud”
    Antrenorul lui Poli Iaşi, Ionuţ Popa, a spus:”Sînt mulţumit de rezultat şi de evoluţia jucătorilor. Remarc puterea lor de luptă în meciul de astăzi. Nu am ce face, dar de data asta trebuie să-i laud. Am decis chiar să le dau o zi liberă. Astăzi au evoluat jos pălăria. Au jucat bine din toate punctele de vedere. Este o victorie meritată, obţinută în faţa unei echipe care nu pierduse până acum în deplasare”.

Dan Petrescu: „Poli Iaşi a meritat victoria”

Antrenorul echipei Sportul Studenţesc, Dan Petrescu, a declarat după meciul din deplasare cu Poli Iaşi, scor 0-1, că formaţia pregătită de Ionuţ Popa a meritat victoria, deoarece a avut o evoluţie mai bună.

“Mă gândeam că vom pierde la un moment dat în deplasare. Poli Iaşi a jucat mai bine astăzi şi a meritat victoria. Jucătorii mei nu s-au dăruit la fel ca în alte meciuri. Ieşenii au dat dovadă de multă determinare şi agresivitate în joc. Noi nu ne-am regăsit după înfrângerea cu Dinamo”, a spus Petrescu.

Dan Petrescu a precizat că în partida de sâmbătă s-a văzut că jucătorii săi sunt “nişte copii”. “Privind din punct de vedere psihologic, ei încă nu pot face pasul spre marea performanţă. Am luat gol astăzi în urma unei greşeli de portar. Până acum l-am apărat pe Stăncioiu şi mi-am asumat eu vina, însă astăzi s-a terminat. Nu e posibil ca din zece goluri primite opt să fie din cauza lui Stăncioiu”, a menţionat tehnicianul, care a adăugat că centralul Ionică Serea a arbitrat foarte bine.

Petrescu a făcut referiri şi la schimbarea lui Marius Oae la doar câteva minute după ce a fost introdus în joc. “Oae trebuia schimbat după cinci minute, nu după zece minute, cât l-am ţinut eu în teren. Unii jucători sunt prea încrezuţi. Le-am spus că merită să fie numiţi fotbalişti abia după ce au jucat 50 de meciuri la echipa naţională şi au participat la trei campionate mondiale”, a afirmat Dan Petrescu.

Blue Eyes
    Member

Asta este. Am pierdut o batalie dar nu am pierdut inca razboiul !
    Obiectivul nostru este sa nu picam in divizia B !!!!
    :)
    In deplasare avem toti mai multi suporteri de la meci la meci.:P
    3
    🙄
    La ce ar trebui sa ne asteptam de la o echipa cu doar trei suporteri in deplasare ?
    Va spun eu. LA NIMIC !
    Daca nu este nimeni care sa te incurajeze nu te ajuta toti banii din lume, toate primele din lume.
    Sportul este k un copil orfan, fara mama, fara tata…….
    Sincer, nu pot sa inteleg de ce nu sunt mai multi suporteri.Nu-mi explic ….

ultrasro
    Member

Cei trei eram doi de fapt, al treilea fiind un iesean coleg pe hattrick cu Andrei care facea oficiile de gazda ;)

Poli Iasi a facut sambata un meci foarte bun iar Sportul si-a creat totusi 4 bune ocazii de gol ratate insa de Ferfelea, Balan si Secareanu. Mazilu a fost marcat la sange pe tot terenul de catre Onut si nu prea a putut sa miste in front.

In minutul 20 Ratiu si-a fracturat incheietura mainii drepte si a jucat restul meciului cu o atela care sa-i tina fixe oasele respective.

Tibi Balan a incercat mult dar din pacate si pentru el ghipsul de la mana (pe care il poarta de vreo 3 saptamani) cantareste cam mult in pastrarea echilibrului pe teren in situatiile de contact direct cu adversarii.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • The topic ‘29.10.2005 Poli Iasi – Sportul Studentesc 1-0 (0-0)’ is closed to new replies.