29.10.2008 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 29.10.2008 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-1(0-1)

• This topic has 45 replies, 14 voices, and was last updated 13 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 46 total)
  • Author
    gabip
    Member

Daca nu vor sa joace, atunci cu steaua ce-au avut de castigat?
    Probabil sperau fiecare sa fie vazuti pentru un eventual transfer. Ca in B ..cine sa-i vada.
    Nici macar un punct cu chiajna….e de ras.

gabip
    Member

mai rau e ca si una din contracandidate la retrog. castiga.
    E vorba de modelul

cameliu
    Member

Dinitza, Dinitza ne-a dat o bobitza!

FINAL!
    REFUZ SA CRED!
    Ne-au batut si descultii aia!?

Avem oare dreptul sa speram ca nu retrogradam in C?
    Ai nostri nu ne dau insa dreptul asta!
    Putem eventual spera ca se mai retrag 3 pe linga Forex…

07Ex
    Keymaster

Nici mie nu-mi vine sa cred ca ne-au batut iar astia, mai ales vazand pe cel loc sunt ei si pe ce loc suntem noi. Cum este admisibil asa ceva? Batem Steaua in cupa, castigam puncte cu echipe mai bine cotate decat astia, si pierdem acasa cu Concordia. Este strigator la cer.

Astept sa vad ce va declara Siman dupa rezultatul de azi. Dupa parerea mea Falub ar cam trebui sa plece, ca nu prea-l vad facand treaba buna la noi. In plus, banuiesc ca dupa ce Dorinel a plecat la Steaua, Falub probabil ca ar vrea s-o antreneze pe U.

Daca Siman nu-l da afara pe Falub dupa meciul de azi este clar ca Siman nu are de cand ca Sportul sa promoveze anul asta, si deci vrea sa se complaca in mocirla ligii a II-a inca un sezon.

Ce-ati zice daca Falub ar pleca si l-ar aduce Siman pe Ando antrenor la noi? 😆

cameliu
    Member

Fara Ando!

Macar sa fie adus unul care macar a pus candva ceva suflet in echipa asta. Ceva fost jucator. Serbanica sau Sumudica antreneaza pe altundeva… Marian s-a saturat de noi… De R. Lucescu nu poate fi vorba…

Lung e tunelul…

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

Macar sa fie adus unul care macar a pus candva ceva suflet in echipa asta. Ceva fost jucator. Serbanica sau Sumudica antreneaza pe altundeva… Marian s-a saturat de noi… De R. Lucescu nu poate fi vorba…

De acord cu tine ca ar fi frumos daca ar veni cineva care a fost jucator la noi, dar problema este Siman. Eu unul am fost foarte fericit cand a venit Marian, dar uite ce s-a intamplat. Serbanica parca antrena pe undeva si nu cred ca ar veni.

De Sumi nu vorbesc, ca eu unul nu l-as vrea antrenor la noi. Am citit un articol in care spunea ca inima lui este alaturi de Rapid si ca ar dori sa antreneze acolo. Din punctul meu de vedere, duca-se la Rapid. Eu am fost coleg de liceu cu Sumi, asa ca-l stiu, si vreau sa va spun ca are un caracter de 2 lei. Il prefer pe Ando sau pe oricare altul antrenor decat pe Sumi.

sircos
    Member

falub statea cu fundu` pe banca de parca se uita la tv. macar nu schimba si el programul sa vedem un meci de fotbal, ca numai desene animate am vazut in ultimile meciuri :(
    iarasi bravo pentru portarul nostru, astazi a fost randul lui niculescu sa mentina scorul la 0-1. si cand te gandesti ca sezonul trecut plangeam dupa portari 👿
    dupa cum au jucat, ciobi si oae au vrut sa-i arate lui dj vasile cum sta treaba cu fotbalul. cat despre dinita, a fost baiat finut ca putea sa mai scape spre poarta de cateva ori si s-o-ntepe.

mkg
    Member

Am vazut doar primul sfert de ora si dupa chifla lui Stanga singur cu portarul am stiut ca se va termina rau.Jucam cu sila si fara tragere de inima ,dezlanat si fara pic de comunicare.Cand ma uitam la aia cum ne presau in aparare ma lua cu lesin la stomac .Acum suntem la 4 puncte de retrogradare si aproape toti de sub noi ne-au dat-o pe la nas. Noroc cu pauza de iarna ca se lasa rau daca nu aveam ceva timp de cugetare…

Zibling
    Member

Pentru mine acest 0-1 acasa cu Concordia Chiajna a insemnat unul din cele mai de trista amintire meciuri care le-am vazut pe viu. Pana si suporteri linistiti ca mine sau sircos ne-am iesit din pepeni astazi.
    E grav cand echipa nu realizeaza ca atunci cand joci impotriva unui adversar aflat sub tine in clasament, la tine acasa, atunci chiar NU trebuie sa pierzi!!! Ce spuneam eu mai deunazi – sa batem pe Chiajna, FCM Bacau si Petrolul si apoi sa stam linistiti macar o perioada. Dar, nu… de ce sa stam linistiti? Deja, a fi suporter al Sportului Studentesc este un sport extrem, iar partenerii de intrecere sunt inimile noastre.

Sincer, sunt intru totul de acord cu cele spuse de sircos: sezonul trecut ne plangeam de portari… acum avem! Dar cine da gol? Primul meci al sezonului in care incepem cu 2 atacanti pur-sange si culmea – nici un sut pe poarta din actiune, doar doua amarate de faze fixe finalizate cu suturi pe poarta si atat. Un meci tipic de BLAT! Daca nu asa arata un blat, atunci cum?

Concordia Chiajna nu a jucat bine, ba chiar mai mult de 3-4 faze nu a lucrat deloc la constructia fazelor, ne-a lasat pe noi sa “frecam” mingea. Insa, se pare ca jucatorii nostri i-au ajutat azi pe fostii sportisti Dinita, Oae si Ciobotariu sa castige primele de meci de care ei beneficiaza la victorie in deplasare 😥

@gabip wrote:

e clar. cu forex mai luam 3 puncte. cam atat.

Nu luam 3 puncte cu Forex, nu mai ia nimeni punctele, nici echipele cu care au jucat

cameliu
    Member

@George Apostol wrote:

@gabip wrote:

e clar. cu forex mai luam 3 puncte. cam atat.

Nu luam 3 puncte cu Forex, nu mai ia nimeni punctele, nici echipele cu care au jucat

Totusi e avantaj noi! ca la aia ce iau batut pe Forex li se iau punctele!

nu mai conteza Forex, sincer dupa cum merg lucrurile nu cred ca mai obtinem decat cu chiu cu vai 2 puncte pana se termina turul asta de campionat
    In primul rand nu avem un antrenor care sa le gasesca locul cel mai bun la jucatori in teren; atunci cand un jucator joaca bine pe un post meciul urmator este rezerva sau joaca altceva, normal ca nu merge treaba. In primul rand nu avem antrenor, nu zic ca in momentul de fata am avea o echipa suficient de inchegata cu care sa abordam promovare, e destul de munca, dar nici sa ajungem la pasul sa ne batem sa nu retrogradam in Divizia C, mai bine il pune pe Cezarica antrenor macar cu el stim o chestie baga 4 atacanti si incearca sa dea mai multe goluri decat adeversarul.

dragos
    Member

uraaaa !!!
    este asa cum mi-am dorit – DINIGOL, ale, ale, ale !!!!
    bravos, ai dat o palma ingamfatului cu ochelari de soare !!!!

fratilor, faceti loc – ne indreptam catre “C” 😆 😆 😆 😆
    si de ce sa nu retrogradam (meritat, dealtfel) – mai schimbam echipele si peisajul (vom vedea sate, gaini, vaci, porci etc) ❗ ❗ ❗

FALUB ai grija, ca nu te va prinde IARNA aici, asa cum imi doresc !!! 👿 👿 👿

SAMSARULEEEEEEEE, saracieeee, chiar nu te-ai saturat ???? pleaca la tine in saracia ta de tara !!! 😈 😈
    noi ne-am saturat de tine si oricum, aici, nu mai faci 2 bani……esti doar pe vandut si atat.
    nesimtitule, porcule !!!! 😆 😆 😆 😆 😆 😆

ne meritam soarta.
    jucatorii sunt doar niste purtatori de tricouri, diletanti !!!

razvanR
    Member

Felicitari lui Dinita, ramane unul din jucatorii mei preferati.

Pacat de rezultat: am luat bataie chiar de ziua mea, din cauza asta, nici la meci n-am mai ajuns.

dragos
    Member

@razvanR wrote:

Felicitari lui Dinita, ramane unul din jucatorii mei preferati.

Pacat de rezulotat: am luat bataie chiar de ziua mea, din cauza asta, nici la meci n-am mai ajuns.

FERICIRE SI NOROC, RAZVANE !!!
    SANATATE SI LA MULTI (B)ANI !!!

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 46 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.