29.11.2008 Progresul Bucuresti – Sportul Studentesc 2-1(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 29.11.2008 Progresul Bucuresti – Sportul Studentesc 2-1(1-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 49 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Despre meciul de sambata, vreau sa va spun ca nu sunt inca sigur cine as vrea sa castige. Tinand cu Sportul, bineanteles ca as vrea ca noi sa castigam. Pe de alta parte insa, parca as vrea sa castige Progresul ca sa fiu sigur ca aia de la CSM Ploiesti nu vor promova.

Nu stiu dece dar nu-i am deloc la inima pe astia de la CSM Ploiesti. N-am nimic cu Petrolul, dar CSM-ul mi se pare unul din cluburile astea fantoma care au aparut peste noapte si care vor cu orice pret sa promoveze in prima liga, unde vor sta 1-2 ani dupa care se vor desfiinta. Ma gandesc la cluburile FC Onesti, Astra, Rocar, toate promovate in A ca pe urma sa se desfiinteze.

Nici nu va inchipuiti cat de bine mi-a parut ca a castigat Ceahlaul sambata asta. N-am crezut ca ma voi bucura niciodata sa vad echipa lui Pinalti castigand, dar e adevarat.

sorin
    Member

Pina se desfinteaze CSM poate se desfinteaza Progresul…

Progresul în prag de desfiinţare? Cine crezi că urmează?

Seria retragerilor cauzate de criza financiară mondială continuă în Liga a II-a. După Corvinul, Forex şi Prefab Modelu, Progresul Bucureşti, formaţie de tradiţie a fotbalului românesc, este pe cale să se desfiinţeze.

Tehnicianul echipei, Marius Şumudică, a precizat că nu are detalii despre posibila desfiinţarea a grupării, însă nu a negat problemele financiare. Totodată, antrenorul a dezminţit o posibilă întîlnire a patronului Marian Dodu cu jucătorii pentru a discuta pe marginea acestei teme:

“Eu nu ştiu nimic despre o întîlnire a patronului cu jucătorii, domnul Dodu este plecat din ţară. Într-adevăr, sînt probleme mari la club, însă nu pot spune eu acum dacă vom continua sau nu şi din retur”, a spus Şumudică pentru gsp.ro.

Progresul ocupă în acest moment locul doi în seria I a ligii secunde (30 de puncte), la două lungimi de liderul Ceahlăul.

GSP

Zibling
    Member

Zvonuri, intoxicare prin presa, spuneti-i cum vreti. Toate cluburile au probleme financiare. Insa, Progresul va trai si ne va bate in Cotroceni tot timpul. O sa vedeti. Eu totusi voi face un efort sambata si voi veni la meci. Tot vreo 5 roni va fi biletul? Sau acum e gratis intrarea si la amaratii astia?

cameliu
    Member

Dintr-un interviu cu Sumudica:

Sumudica: “Meciul cu Sportul este unul special”

Urmeaza ultimul meci din aceasta toamna: Progresul – Sportul. Parca cineva a pus special pentru tine aceasta partida la finalul turului. Iti vei intilni echipa care te-a trimis in fotbalul mare. Ai emotii ? Te mai leaga ceva de Regie ?

Da. Este echipa unde am crescut de la 7 ani si pina la 25 de ani. Este formatia care m-a format. Este un meci cu totul special, atit sentimental cit si professional. Este o echipa imprevizibila, o echipa cu jucatori cu oarecare experinta, chiar in primul esalon si cred ca va fi un joc foarte greu. Mai greu chiar decit celelalte jocuri de pina acum.

Cum poti tine in friu jucatori neplatiti si, in acelasi timp, sa-i mobilizezi astfel incit sa ocupi si loc promovabil inainte cu o etapa de final ?

Nici eu nu pot sa-mi explic lucrul asta. Probabil felul meu de a fi. Sunt apropiat de ei si i-am facut sa inteleaga ca singura sansa de a-si castiga banii este sa faca rezultate. Indiferent ca vor ramine la Progresul sau ca vor pleca, rezultatele ii vor recomanda in continuare. Ii felicit si le multumesc ca-n aceste conditii au dat dovada de mult profesionalism.

S-a scris in presa ca ai mai multe oferte, printre care doua venite din Liga I. Te gindesti sa pleci ?

Deocamdata nu. Vreau sa duc la bun sfarsit acest an si sper ca la final sa ne bucuram pentru promovare. In cazul in care nu se vor rezolva problemele financiare, voi fi ultimul care va parasi corabia.

cameliu
    Member

sport.ro:
    Sambata:
    13:00
    Fotbal Liga a II-a:
    Progresul Bucuresti – Sportul Studentesc (DIRECT)

Zibling
    Member

Ieri dimineata nu aparea informatia asta. Deci chiar se joaca maine de la ora 13:00 ???

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Ieri dimineata nu aparea informatia asta. Deci chiar se joaca maine de la ora 13:00 ???

Prima data am vazut ieri pe sit-ul progresului.
    Apoi seara in programul sport.ro!

http://www.sport.ro/program-tv/29-11-2008

sportul86
    Member

Simt ca ii batem si pe Progresul!
    Suntem mai slabi decat ei, dar in meciurile din Bucuresti castiga outsiderii (nu pot sa uit ca daca ii bateam acum 2 ani puteam fi campioni).
    Incerc sa ajung maine la meci, nu stiu daca voi reusi.
    Oricum – sunt optimist
    V-am vazut ca vorbiti de retrogradare – prin rezultate e imposibil – dar poate face Siman ceva si vedem si Liga a 3-a!

laucantona
    Member

nu va fie frica,
    Sportul nu mai pica!

hai fratilor macar sa mai speram…ca altceva nu mai avem…eu merg la 2 solist…dar nu zic cat pariez :P

Hai Sportul!

07Ex
    Keymaster

Maine dimineata, sau mai bine zis diseara aici unde sunt eu s-ar putea sa fiu si eu online sa “vad” meciul. Nu stiu daca vom castiga sau nu, dar sper macar sa luam un punct cu astia.

ultrasro
    Member

Si eu sper sa nu ne facem azi de ras in cotroceni…

CIPIKA
    Member

Avand in vedere ca jucam impotriva lui Marius Sumudica pe care eu il alint ca “NASUL MEU”pt ca imi doream sa fi-mi fie parinti spirituali chiar si in aceste conditi imi doresc sa castigam ca eu inca mai sper la promovare.Si daca e sa ne bata sa ne-o traga rau ca poate asa il schimbam si noi pe Falul si Simai si ai aducem pe fratii Negoita si antrenor le Sumigollll

cameliu
    Member

1-1 la pauza. O prima repriza in care trebuie remarcata ratarea campionatului. De nedescris… Varga…

cameliu
    Member

Ne-am cam batut joc de munca noastra prin ratarile lui Varga si luftul lui Samoila.
    La golul de 2-1, am vazut la TV ceva altercatii intre Ultras si Sumudica!

cameliu
    Member

E pur si simplu bataie de joc. Si ce face Curelea in situatie de 2 singuri cu portarul…

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 49 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.