30.04.2011 Sportul Studentesc – FCM Tg. Mures 1-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 30.04.2011 Sportul Studentesc – FCM Tg. Mures 1-2(0-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • Author

Mai dragos,ce suporter mai esti si tu.Cum poti sa te sucesti dupa nici 4 zile in care spuneai ca vom realiza baremul dupa cum jucam,iar acum ca nu il mai realizam tot dupa cum jucam.Chiar trebuie sa dam dovada de o asa ipocrizie,azi suntem asa,maine asa…ma enerveaza astfel de atitudini.

@07Ex wrote:

Noi parca am juca in deplasare … se aud doar suporterii celor de la Tg. Mures. :(

Noi mereu jucam in deplasare pentru ca asa-zisii suporteri ai Sportului Studentesc prefera sa stea acasa si atunci cand echipa castiga si joaca;daca jucatorii nostri sunt de divizia B,noi “suporterii” suntem de cea judeteana;bati Rapidul si sunt mai putini oameni in tribune decat la meciul cu Pandurii.E o rusine ca cel mai vechi club din Bucuresti nu are o oarecare sustinere din tribune.Nici nu meritam sa vedem meciuri de Liga I daca ne tratam echipa cu atata indiferenta.

Ma rog,oboseala,programul acesta incarcat cu 2 meciuri pe saptamana si lotul subtire pe care il avem si-a spus cuvantul pana la urma,in ultima parte a reprizei secunde jucatorii nostri pur si simplu nu au mai putut fizic.Asta e,mergem in B,insa de realizat,tot o sa realizam baremul,asta am crezut de la inceput.

07Ex
    Keymaster

Mulţescu: “Trebuie să murim frumos”

Tehnicianul formaţiei Sportul Studenţesc, Gheorghe Mulţescu, a declarat după înfrângerea, cu scorul de 1-2, din meciul cu FCM Târgu Mureş, că echipa sa trebuie “să moară frumos” şi să se comporte ca o grupare care este încă în Liga I.

“Trebuie să murim frumos, să ne facem baremul şi să ne comportăm ca o echipă care este încă în Liga I. Este foarte greu să-i mai motivez pe jucători, dar ei trebuie să îşi facă datoria şi să se respecte”, a spus Mulţescu.

Gheorghe Mulţescu consideră că Sportul a primit goluri stupide la meciul de sâmbătă. “Am plătit tribut efortului foarte mare de la meciul cu Rapid. Nu am fost proaspeţi, dar împotriva cursului jocului am reuşit să marcăm. Iar am luat goluri stupide şi nu înţeleg ce a făcut apărarea, chiar le-am spus jucătorilor să revină cu picioarele pe pământ”, a precizat el.

La revedere, Liga I! Sportul – Târgu Mureş 1-2

Sportul nu e retrogradată matematic, dar cu Târgu Mureş şi-au pierdut şi ultima speranţă, pierzând după ce au condus la pauză.

Pentru români 1 mai muncitoresc e prilej de sărbătoare. Studenţii din campusul din Regie nu au mai răbdat încă o zi şi au încins grătarele încă de sâmbătă. La nici câteva sute de metri distanţa, “studenţii” lui Mulţescu aveau şi ei de încins gazonul cu Târgu Mureş pentru a mai spera că poate, poate vor vedea şi la anul cum e în Liga lui Mitică. Au luat bătaie (1-2) şi Sportul îşi poate pune deja emblema de retrogradată.

Amorţiţi parcă de aroma de mici, ghetele lui Bălan şi compania ar fi luat-o mai degrabă spre Autostrada Soarelui decât spre poarta lui Balauru. Pentru Sabău nu-i sărbătoare nici chiar dacă băieţii lui şi-au cumpărat deja bilete şi pentru sezonul viitor de Liga I. Şi-a instalat bine trupele care au tras câte un foc din zece în zece minute. Issa Ba (10), Florin Dan (20) şi Răduţă (31 şi 42) i-au dat emoţii lui Popescu, dar au punctat doar la impresia artistică.

Bomba făcută cadou Rapidului nu mai departe de marţi trebuia continuată şi cu un succes acasă. Aproape inexistent 50 de minute, Curelea şi-a luat inima în dinţi şi, lansat perfect, s-a luat la trântă cu Balauru. Nu a îndrăznit să se apropie prea mult şi a trimis pe sub portarul lui Târgu Mureş. 1-0. Tot el a avut în bocanc şi golul doi în minutul 75, dar fără să dea dovadă de acelaşi sânge rece. Inspiraţie a avut Florin Dan, pentru că, la doar patru minute de la ratarea lui Curelea, a înşirat trei “studenţi” în careul lor şi a găsit egalarea. Vasilache a vrut să ia acasă toate punctele, dar şutul său din minutul 90 a lovit doar bara. Killer-ul Regiei a fost până la urmă Astafei. Găsit perfect în careu în cel de-al doilea minut de prelungire, a marcat golul victoriei şi i-a mai dat Sportului încă un brânci spre matineu.

cameliu
    Member

Inca 4 meciuri minus 5 de dus in B…
    Mai vedem…

dragos
    Member

@Ace of Spades wrote:

Mai dragos,ce suporter mai esti si tu.Cum poti sa te sucesti dupa nici 4 zile in care spuneai ca vom realiza baremul dupa cum jucam,iar acum ca nu il mai realizam tot dupa cum jucam.Chiar trebuie sa dam dovada de o asa ipocrizie,azi suntem asa,maine asa…ma enerveaza astfel de atitudini.

asa este: am spus ca, vom realiza baremu’, daca vom continua sa jucam la fel (ca in meciul cu rapid, pandurii etc), insa echipa s-a comportat, astazi, lamentabil, asa ca…….
    am fost in ton cu “gandul” echipei….pai, daca ei nu cred in realizarea baremului si nu joaca, atunci cine ?

ps: si daca te enerveaza astfel de atitudini/ipocrizii, iti vor trece repede…..nu te ingijora, asa este primavara. :D

dragos
    Member

oaspetii merita toate laudele: si-au asigurat locul de liga 1 inca din etapa trecuta, iar acum au jucat si s-au comportat ca si cand ei aveau nevoie de puncte.
    chiar si la 1-1 nu s-au multumit si au vrut sa castige…..mai rar astfel de atitudine cand nu ai nicio presiune ;)

noi am fost amortiti, fara vlaga, fara vointa. :))

oaspetii au avut o zi mai putin de odihna, au avut si un drum destul de lung catre bucuresti si tot au fost mai proaspeti decat noi…..mai sa fie !! 😮 😮 😮 😮

@dragos wrote:

oaspetii au avut o zi mai putin de odihna, au avut si un drum destul de lung catre bucuresti si tot au fost mai proaspeti decat noi…..mai sa fie !! 😮 😮 😮 😮

Da,insa aceiasi oaspetii probabil au fost platiti la timp si impinsi de la spate de vreo 50 de suporteri galagiosi care i-au incurajat neincetat si cand erau condusi ;) .Cateodata asta poate face toata diferenta.Ma rog,3 pct cu Urziceni+1 pct cu “U”+1 pct cu Brasov si uite asta e baremul….am zis :p .

ultrasro
    Member

Cand Sportul conducea cu 1-0 75% din suporterii nostri deja erau in vacanta, abia 8-9 oameni mai incurajam echipa :(

sircos
    Member

@ultrasro wrote:

8-9 oameni mai incurajam echipa :(

hehe, cu putin efort din partea jucatorilor, la finalul sezonului, fiecare suporter “primeste” cate 3 puncte =))

Radu Dobrin
    Member

@ultrasro wrote:

Cand Sportul conducea cu 1-0 75% din suporterii nostri deja erau in vacanta, abia 8-9 oameni mai incurajam echipa :(

lasa Ovidiu ca si atunci cind voi erati in tribuna si incurajati echipa, jucatorii erau in vacanta…

dragos
    Member

@Radu Dobrin wrote:

lasa Ovidiu ca si atunci cind voi erati in tribuna si incurajati echipa, jucatorii erau in vacanta…

asta cam asa este…..ai dreptate.
    as adauga, faptul, ca si antrenorul nostru de-atunci era in vacanta, nu numai jucatorii :D

ssfan
    Member

hai, lasati ca nu e dracul char atat de negru. eu acum, ca am scapat de grijile retrogradarii, ca sa zic asa, eu am devenit optimist, nu pot decat sa la gandesc la ce echipa frumoasa va face multescu. important e sa devenim o echipa frumoasa, nu credeti ?

ashone
    Member

@Radu Dobrin wrote:

@ultrasro wrote:

rist o mare discutie pe tema asta radule. ti-o spune un asa-zis fan ( aia de nu vine pe la meciuri ),, in rest o seara buna.
    si pentru ace of spades. o sa vin la meci. in finala de shampion lig. pina atunci prefer sa testez pestele ca tot a inceput primavara. cit despre echipa, permite-mi dupa atitia ani sa nu mai fiu asa entuziasmat. multumesc frumos ace, o seara buna.

@ashone wrote:

si pentru ace of spades. o sa vin la meci. in finala de shampion lig. pina atunci prefer sa testez pestele ca tot a inceput primavara. cit despre echipa, permite-mi dupa atitia ani sa nu mai fiu asa entuziasmat. multumesc frumos ace, o seara buna.

Ashule,imi cer scuze daca te-am ofensat,comentariul meu a fost unul general,neindreptat impotriva cuiva anume.Chiar nu am nimic cu nimeni personal,vreau doar ca aceasta echipa sa redevina ceea ce a fost odata,iar daca noi ii copiem pe jucatori ramanand indiferenti,nu rezolvam nimic….foc cu foc nu se stinge.Nu zic sa fim ultras sau mai stiu eu ce,Doamne fereste,insa 50 de oameni acolo in peluza macar la meciurile de acasa care sa strige in momentele de joc cand echipa sufera “SPORTUL,SPORTUL”,nu cred ca e mult,chiar si pentru o echipa mica ca a noastra.Daca ar exista mai mult avant din partea noastra,poate nesuferitul de Copos,nu ar mai face misto ca a adus el toata galeria Sportului cu masina la meciul cu Rapid(nu stiu ce parere aveti voi,insa eu m-am cam simtit jignit la acea remarca,mai ales ca Siman,ca suporter, nu ajunge nici la degetul mic al lui Ovidiu). Blamati-ma cat vreti,insa nu cred ca aveti motive.

cameliu
    Member

@Ace of Spades wrote:

Blamati-ma cat vreti,insa nu cred ca aveti motive.

Nu cred ca te blameaza nimeni. Eu reusesc sa vin doar 2-3 saptamani pe ani in tara, iar in ultimii 12 ani spre rusinea mea am vazut pe viu doar 2 meciuri ale noastre…

In rest la intrebarea de ce nu vine lumea pe stadioane in general in ro (nu doar in Regie) unele raspunsuri le gasesti aici:
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/intrebarea-unui-cititor-ce-motive-mai-are-suporterul-roman-sa-mearga-la-stadion-238585.html

07Ex
    Keymaster

^ Frumos articol. Si eu sincer am inceput incet, incet sa nu ma mai interesez de campionatul romanesc. Bine, eu nu locuiesc in tara si deci nu pot merge pe stadion, dar nu stiu dece in ultima vreme a inceput sa-mi fie lehamite sa ma mai interesez de rezultatele din liga I. Despre nationala nici nu mai vorbesc, deoarece de nationala nu m-am mai interesat de cativa ani buni.

Scuze pentru off-topic, dar articolul postat de Cami m-a inspirat. :D

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.