30.05.2009 Sportul Studentesc – FC Botosani 0-0

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 30.05.2009 Sportul Studentesc – FC Botosani 0-0

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 32-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 30.05.2009, ora 11:00, stadion Regie.

dragos
    Member

fiind vorba de ultimul meci din acest sezon cenusiu si tinand cont ca, va fi un meci fara griji/de vacanta (poate chiar spectaculos), sper, sa reusesc sa vin si eu (la primul meci din acest sezon).

Zibling
    Member

Penultimul meci al sezonului. Sper tot intr-o victorie!

Dragos, acum stii locatia – baga-ti in GPS tribuna a 2-a a stadionului din Regie :D

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Penultimul meci al sezonului. Sper tot intr-o victorie!

Dragos, acum stii locatia – baga-ti in GPS tribuna a 2-a a stadionului din Regie :D

da, eu m-am referit la ultimul meci de-acas’……..am setat in GPS, tribuna de langa tabela cu porumbei. :D

MarcAntoniu
    Member

Ar fi decent să încheiem, sezonul ăsta ciudat, cu încă o victorie pe teren propriu !! :ymcowboy:

07Ex
    Keymaster

Eu cred ca ii batem pe FC Botosani, deoarece nici ei si nici noi nu vom avea probleme cu retrogradarea. Va fi un meci de vacanta pentru ambele echipe.

dragos
    Member

poate, dupa meci, incingem un gratar la Nicu’, ca sa incheiem cum se cuvine un sezon destul de oscilant…. :ymapplause:

cameliu
    Member

Ultimul meci acasa… 0-0…

Un rezultat ce descrie cam tot sezonu’…

dragos
    Member

din motive personale (sarbatorim pe cineva in familie), nu am putut ajunge la stadion…..se pare, ca nu am avut ce pierde.
    oare s-a jucat asa de “strans” ??
    pacat, ca nu am incheiat cu o victorie acasa….poate va iesi la bacau.

cameliu
    Member

@dragos wrote:

pacat, ca nu am incheiat cu o victorie acasa….poate va iesi la bacau.

Incheiem oricum cu o victorie!
    3-0 cu Progresul! :)) :)) :))

adi
    Member

Un meci care se putea termina 1×2. Au avut cateva ocazii, dar si ai nostri au ratat multe in repriza a doua. Cel mai bun de la noi: portarul Niculescu.

07Ex
    Keymaster

@adi wrote:

Cel mai bun de la noi: portarul Niculescu.

Pai asta spune multe. Pacat ca ai nostri nu vor (sau nu pot) sa castige atunci cand meciurile n-au miza. :(

ultrasro
    Member

Niculescu a fost cel mai bun deoarece a intervenit excelent de fiecare data, a avut chiar si interventii de fundas in afara careului.

07Ex
    Keymaster

Zgârciţi cu fotbalul

Meci de vacanţă între Sportul Studenţesc şi FC Botoşani, două formaţii care în aceste ultime runde ale sezonului nu mai au nicio motivaţie. Gazdele au dominat jocul, însă şi-au creat puţine faze clare de gol. La acest capitol, botoşănenii au avut mai multe reuşite, mai ales pe contraatac, dar portarul Niculescu şi-a salvat echipa în trei rânduri. Cea mai mare ocazie a meciului a irosit-o Marius Matei, în startul reprizei secunde, când, găsit nemarcat în centrul careului, a trimis cu capul în bara laterală. Pe final, alb-negrii au încercat să forţeze, însă precipitarea în faţa porţii şi imprecizia au păstrat tabela imaculată.

Printre puţinii spectatori, aproximativ 200, care s-au încumetat să înfrunte norii grei adunaţi deasupra Regiei, s-a numărat şi fostul atacant al Sportului Studenţesc Ionuţ Mazilu, acesta urmărind partida alături de prietenul său Cristian Irimia.

Zibling
    Member

@07Ex wrote:

Printre puţinii spectatori, aproximativ 200, care s-au încumetat să înfrunte norii grei adunaţi deasupra Regiei, s-a numărat şi fostul atacant al Sportului Studenţesc Ionuţ Mazilu, acesta urmărind partida alături de prietenul său Cristian Irimia.

L-am vazut eu pe Cr.Irimia in tribuna, dar nu mi-am dat seama cine e alaturi de el. Ce but sunt 😮

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.