30.05.2009 Sportul Studentesc – FC Botosani 0-0

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 30.05.2009 Sportul Studentesc – FC Botosani 0-0

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

M-am uitat azi la clasamentul seriei noastre si am vazut ca Sportul nostru se afla pe locul 11. Sfanta mediocritate e in floare la noi la echipa. :(

cameliu
    Member

Cu cele 2 victorii ce urmeaza terminam pe 6!
    Mergem in Europa Ligue!
    ;-)

07Ex
    Keymaster

Poate cineva sa posteze caseta tehnica (inclusiv nr. de spectatori) de la acest meci aici pe forum? Am incercat sa descarc pdf-ul ProSportului de azi dar n-am reusit.

Va multumesc anticipat.

ultrasro
    Member

SPECTATORI | 300 …………………….. TEREN | bun…………………………….. TIMP | noros (18 grade)

* min 0… REPORTER VICTOR HRISCU (SuporterFC.com) | CLICK |
    * min 1… Studentii au lovitura de începere. Gazdele încep partida printr-un pressing susținut.
    * min 3… Sportul are prima ocazie a partidei, un jucător al gazdelor trimite puțin pe lângă după o centrare venită de pe partea stângă.
    * min 5… SEMIOCAZIE FC Botoșani!!! După o centrare a lui Acsinte, mingea este respinsă de apărarea studenților.
    * min 12… Simao schiopateaza dupa un fault mai dur unui fundas…. Ghiceanu a iesit la incalzire
    * min 15… Studentii preseaza poarta fanionului…. Curelea trage slab de la 12 metri
    * min 22… Partida este destul de echilibrata dupa 20 de minute, se joaca in ambele jumatati de teren. FC Botosani incearca cate ceva la poarta bucuresteana insa nici o situatie de gol clara.
    * min 28… Jocul a inceput sa racezeasca putin… Lupta surda la centrul terenului… Ritmul a scazut…
    * min 32…. OCAZIE FC BOTOSANI!!! Apostol executita bine o lovitura libera insa portarul studentilor scoate de al vinclu
    * min 36… Vetaranul Ciobanu nu prea se regaseste… “Studentii” cam fac ce vor pe partea dreapta…
    * min 40… FC Botosani incearca un contraatac, insa Simao e surprins in ofsaid.
    * min 45… Centralul Prodan pune capat primul mitan…. Meci echilibrat, cele doua echipe impartindu-si aproape egal posesia.

Click image to open!

* min 50… BARA FC BOTOSANI!!!! Matei suteaza de la 9 metri in transversala dupa o faza facuta de Vrabie
    * min 60… Meciul are ritm… Cele doua echipe incearca sa dea lovitura decisiva… Studentii rateaza doua situatii de gol in timp ce botosaneni au avut si ei o ocazie prin Ghiceanu.
    * min 70… OCAZIE MARE SPORTUL!!! Un jucător al studenților intrâ în careu și șutează însă Prisacă respinge. Pericolul nu este îndepărtat, mingea ajunge la un jucător advers care ratează cadrul porții din 3 metri.
    * min 74… Prisacă salvează magistral în fața lui Curelea rămas singur cu portarul la 10 metri după o pasă pe culoar.
    * min 75… Cotraatac periculoas pe partea dreaptă pentru Sportul Studențesc, centrare în careu iar un jucător al gazdelor trimite la o palmă de stâlpul din dreapta al porții botoșanene. FC BOTOSANI E IN CORZI…..
    * min 80… Am scapat de presiune…. Jocul se mută ân jumătatea celor de la Sportul Studențesc însă fără nicio finalizare periculoasă la poarta gazdelor.
    * min 85… FINAL DE INFACT… Studentii trec din nou pe langa gol… Șut periculos trimis de la 16 metri de un jucător al gazdelor.
    * min 88… FC BOTOSANI E IAR IN CORZI…. PRESIUNE MARE LA PORTA LUI PRISACA… Centrare de pe partea stângă în careul botoșanean iar un jucător al Sportului trimite din plonjon cu capul peste poartă.
    * min 90… Corner pentru Sportul Studențesc. Mingea este trimisă la 16 metri dar Ghiceanu respinge.
    * min 91… AM SCAPAT DIN NOU!!!! Ocazie mare pentru studenți, sut periculos pe lângă poarta lui Prisacă din afara careului.
    * min 92… INCREDIBIL!!! FC BOTOSANI rateaza in ultimul minut al prelungirilor o ocazie destul de buna prin Ghiceanu. FINALLLLLL!!!! “CENTRALUL” PRODAN pune capat nebuniei… 0-0.

FC BOTOSANI | Prisacă – Ov. Ciobanu, Tincu, Kano, Acsinte – Fl. Ursu (46 Vrabie), Ciornei, St. Apostol, Caragea – Simao (46 Ghiceanu), M. Matei (86 Boghian). Director sportiv Cristi Popovici

SPORTUL | Niculescu – Farmache, Lung, Patriche, Cazan (60 Marius Nae) – C. Gheorghe (75 Petrisor Dedu), Ferfelea, Lungu (52 Rusu), Truta – Postolache, Curelea. Antrenor Florin Motroc

07Ex
    Keymaster

Multam Ovidiu! Am pus caseta meciului la statistica.

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.