30.05.2010 Steaua II Bucuresti – Sportul Studentesc 0-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 30.05.2010 Steaua II Bucuresti – Sportul Studentesc 0-1(0-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 35 total)
  • Author
    webmaster
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 32-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Duminica 30.05.2010, ora 13:00, stadion Terenul 5 din Complexul Sportiv Steaua.

dragos
    Member

greu meci……strizu si ‘nea tzitzi nu se lasa asa usor batuti……

dragos
    Member

@dragos wrote:

greu meci……strizu si ‘nea tzitzi nu se lasa asa usor batuti……

‘nea tzitzi tocmai a plecat sa antreneze pe iasi.
    oricum, acest meci reprezinta o mica finala pentru noi.

dragos
    Member

i-am vazut pe stelisti in meciul de azi contra petrolului si mi s-au parut slabi rau de tot… ori s-au dat la o parte :-? :-? :-?
    i-am vazut si cu concordia chiajna si atunci au jucat bine…..oricum, petrolul sunt norocosi: cum au gafat gazdele in aparare, cum ga(o)zarii au marcat imediat.
    vom avea meci greu cu elevii lu’ ‘nea strizu……

MarcAntoniu
    Member

Eram curios cum se mişcă Steaua II cu Snagovul, însă văd că este amânat.
    Sper să-l joace înainte de 29.05.2010.
    Nu ar fi avantajos să vină prea odihniţi în meciul cu Sportul.
    Ştiu că, sunt subiectiv :D ..însă cu Brăneştiul mi s-a părut că Steaua II a făcut figuraţie..
    Asta chiar dacă a fost scor strâns, cu trageri de timp din partea Victoriei şi lovitură liberă pentru Steaua II pe final.
    Să nu-i apuce cumva talentul în meciul cu Sportul. :-?
    Parcă toţi devin zmei când este de jucat contra studenţilor.
    Într-un fel este firesc să se mobilizeze aşa, Sportului Studenţesc fiind cea mai bună echipă din serie.
    Păcăt că, nu au luat în serios meciurile cu Victoria Brăneşti.. zic eu că rezultatele acestora din pregătiri anunţau ceva,
    la Petrolul erau de scos 3 puncte în tur, la criza de formă care era la Ploieşti..
    şi mai ales păcat că, s-au împiedicat cu echipe mici.
    Steaua II este o echipă de categorie mică, cu latenţe de jucători pentru prima ligă.
    În ultimile două meciuri acasă au luat 5 goluri.
    La Breaza, Tricolorul le-a dat 2 goluri.
    Este loc să câştigăm cu 2-0.. ar fi bine şi pentru golaveraj. :ymparty:

07Ex
    Keymaster

Mie cel mai mult mi-e teama de jocul cu Steaua II. Meciul de la Giurgiu, desi mai greu, va fi in ultima etapa, iar pana atunci s-ar putea ca jocurile promovarii sa fie deja facute.

dragos
    Member

meciul va fi, cu siguranta, transmis pe sport.
    din pacate, nu voi putea fi prezent la meci, insa il voi vedea la teveu…..ma voi afla la buzau si probabil, voi vedea
    gloria – fc snagov

ashone
    Member

@07Ex wrote:

Mie cel mai mult mi-e teama de jocul cu Steaua II. Meciul de la Giurgiu, desi mai greu, va fi in ultima etapa, iar pana atunci s-ar putea ca jocurile promovarii sa fie deja facute.

deci din seria noastra promoveaza branestiul, o comuna, care vrea sa joace la buzau si nimeni nu spune nimic, pentru tulcea nu s-a putut sa joace in alta parte, promoveaza sportul, o clienta mai veche a comisiei de licentiere care s-ar putea sa spuna PAS ( motivul ar fi nopturna de noapte obligatorie pentru televizari ), promoveaza petrolul, o echipa fara stadion si fara nici o promisiune de stadion cert. daca toate echipele merg “in grafic” pina la final de ce sa le lasam sa se mai chinuie atit? inchdem acum si asteptam raspunsurile celor ce se ocupa de problema asta. in seria cealalta mioveniul nesiguri de promovare au stadion de prima liga, u cluj promoveaza dar se duce sa joace pe coclauri pentru ca unde joaca ei acum nu se poate juca in prima liga, promoveaza uta care este falita si are echipa de juniori, promoveaza tg muresul cu stadion cochet de 2500 scaune, dar ei fiind la prima “abatere” obtin derogarea. tare sint curios cite retrogradate vor ramine anul asta in prima liga. o zi buna baieti!

07Ex
    Keymaster

Hai mai Ashule, ca prea esti pesimist. :ymhug:

ashone
    Member

@07Ex wrote:

Hai mai Ashule, ca prea esti pesimist. :ymhug:

din cele ce au fost stim cele ce vor urma… :-B ….na, ca sint si clasic in viata…numa’ bine!

asta mi se pare cel mai greu meci ramas…sunt imprevizibili astia de la steaua 2….daca trecem de ei , intram primii pe ultima turnanta

07Ex
    Keymaster

@Constantin Secareanu wrote:

asta mi se pare cel mai greu meci ramas…sunt imprevizibili astia de la steaua 2….daca trecem de ei , intram primii pe ultima turnanta

La fel am zis si eu, Steaua II pare cel mai dificil adversar ramas. E drept, si Dunarea Giurgiu sunt buni, dar sper ca pana in ultima etapa sa se mai limpezeasca un pic lucrurile, si atunci, poate ca nu va mai conta meciul de la Giurgiu.

adso
    Member

pe liga2.ro zice ca meciul e duminica de la 13.
    cum e de fapt?

as vrea sa merg si eu la asta. terenu e in complexu ghencea?

cameliu
    Member

@adso wrote:

pe liga2.ro zice ca meciul e duminica de la 13.
    cum e de fapt?

as vrea sa merg si eu la asta. terenu e in complexu ghencea?

Meciul e duminica de la 13!
    Se joaca dupa cate stiu eu in ghencea pe terenul 5.

07Ex
    Keymaster

Imi pare bine ca meciul se va juca duminica de la 13, deoarece pana atunci vom afla rezultatele din celelalte meciuri, adica cele ale Petrolului si Victoriei. Cine stie, poate pierd amandoua etapa asta, si atunci putem si noi sa scoatem un egal la Steaua II si sa ramanem pe locul 2.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 35 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.