30.09.2006 Delta Tulcea – Sportul Studentesc 2-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 30.09.2006 Delta Tulcea – Sportul Studentesc 2-0(1-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 49 total)
  • Author
    Spawn09
    Member

trebuie sa se acomodeze echipa cu multescu si el cu echipa….

later edit m-am uitat pe trocsport la scoru gloria – fc brasov si am vazut ca era 2-1 credeam ca a dat sportu gol ma bucurasem da era tzeapa m-am uitat la alt scor….

cameliu
    Member

numa 2-0 e un progres!
    nu trebuie sa ne uitam in sus la ce face suceava, otopeni, forex…

Deocamdata sa ne uitam la Brazi, snagov, cimpina, braila, ca bacaul ne sufla-n ceafa si-au plecat cu -8…… de acolo vine pericolul… Practic suntem la un punct de retrogradare daca excludem Bacaul din calcul…

Goluri o sa incepem sa dam si noi, in retur, asa goluri de onoare vreo 2, 3…

franz_kafka
    Member

Oricum, ma asteptam la 4-0, deci 2-0 e acceptabil…, probabil saptamna viitoare va fi 0-0, deci vom lua un punct acasa.

Giani
    Member

De la 0-6 si 0-5 la 0-2 este un progres. Cred ca ultimele doua rezultate au avut ca scop debarcarea lui Cezarica, altfel nu imi explic. Suntem pe drumul cel bun.

cameliu
    Member

Am ajuns sa ne bucuram ca luam bataie cu 2-0 de la tintarii din Delta…

Oricum e un mare progres!

ovidiu
    Member

Mda :( , suntem la doua locuri de C. Dar si la 5 puncte de locul doi.
    Ar trebui, totusi, sa castigam in etapa viitoare. Pentru promovare va fi foarte greu. Si ce ma intreb in permanenta: Vom reusi sa rezistam in A cu acest lot?
    Nu mi-am facut prea mari sperante la acest meci. Sunt curios si ce echipa a intrat in teren.
    Chiar peste noapte nici Multescu nu putea face minuni. Sa inceapa MUNCA. Mai ales jucatorii.

Oare Cezarica a ramas secund? Ar fi pacat pentru el sa plece de la echipa mare.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Zibling
    Member

Pai, da… dar macar nu au mai curs golurile la poarta noastra. Domnului Multescu nu i se puteau cere prea multe de la acest meci. Macar sa puna el nuiaua pe ‘alde Varga, Nicola si alti petrecareti din lotul studentilor. Si, hai ca vor veni si meciuri in care vom inscrie si noi goluri.

@Giani wrote:

De la 0-6 si 0-5 la 0-2 este un progres. Cred ca ultimele doua rezultate au avut ca scop debarcarea lui Cezarica, altfel nu imi explic. Suntem pe drumul cel bun.

Una din marile greseli ale lui Siman este ca l-a lasat ce Cezar Z. antrenor. In 4 luni s-a dus toata munca altora! Acum si-a dat seama, dar este prea tarziu pt promovare.

Sper sa crestem de la meci la meci!!!

ultrasro
    Member

Fotbal – Liga a II-a. Vine Sportul Studentesc la Tulcea Imprimare E-mail
    Evaluare Utilizator: / 0
    SlabExcelent
    Scris de Irinel CALIN
    SîmbĂtĂ, 30 Septembrie 2006

astazi, de la ora 11.00, pe stadionul “Delta”, tulcenii au ca adversar cea mai titrata echipa din seria Ligii a II-a, Sportul Studentesc
    Retrogradata din prima liga, pe care a fost foarte aproape sa o castige la un moment dat, cand s-a aflat pe primul loc, din motive financiare, Sportul Studentesc este de departe cel mai titrat adversar el echipei tulcene. Chiar daca in ultimele doua meciuri disputate in campionat, “studentii” au fost ciuca batailor, cu infrangere la Buzau cu 0-6, Prefabricate Modelu, se pare ca in ultima saptamana lucrurile s-au mai limpezit la Sportul Studentesc, s-au insanatosit “stalpii apararii” Secareanu si Ratiu, iar perspectiva angajarii unui nou antrenor, si vechi totodata, Gigi Multescu, demisionar de la F.C. Vaslui, a ridicat suficient de mult moralul tinerilor jucatori studenti incat sa vina la Tulcea cu un singur obiectiv si anume acela de a castiga, obiectiv dezvaluit ieri de Mihai Lazarescu, organizatorul de competitii ale echipei bucurestene.
    In ce priveste echipa tulceana, victorioasa pe teren propriu in ultimele trei meciuri, chiar daca a avut adversari de calibru, ca F.C. Bacau sau Forex Brasov, lucrurile stau bine, in sensul ca antrenorul Constantin Gache nu are jucatori indisponibili ca urmare a accidentarilor sau suspendarilor, cu exceptia lui Florea, si poate alege o echipa de start ideala, am zice, pentru acest meci, care va fi condus de galateanul Felix Mihai la centru, asistat de Liviu Ciubotariu, tot din Galati si Petre Geambazu din Busteni.
    Cum meciul de astazi ar fi pacat sa fie pierdut de vreun suporter al echipei tulcene, se anticipeaza un record de audienta pe stadionul “Delta”, care sa depaseasca cei 3.500 de spectatori care au fost prezenti in tribune la meciul de debut, cu C.S. Otopeni.

laucantona
    Member

fratilor nu stiu cum digerati voi dar eu sunt tare suparat….scriu si eu ca sa arat ca-s suporter…nu numai la victorii…eu zic ca trebuie lucrat la moralul baietilor…ca altii nu vor venii(transferuri zero…Stanca…este doar o floare…)…si in rest sa mearga si ei pe la biserica…
    sa auzim numai de bine

07Ex
    Keymaster

Daca are cineva caseta tehnica, rog s-o posteze aici. Merci!

roland
    Member

SUNTEM DE PLANS…
    Cum sa pierzi in vita e titlul sub care defilam
    siman
    siman
    siman

Spawn09
    Member

a facut si el un lucru bun l-a readus pe multescu….si-a dat seama ca daca nu o facea intram in divizia C….

ovidiu
    Member

Am dat de articol prin gsp. Contine si caseta.

“Degeaba
    Cătălin Popescu, Cristi Scutariu

Revenirea lui Gigi Mulţescu pe bancă nu i-a putut scoate pe “studenţi” din pasa proastă din ultima vreme
    Tehnicianul care a dus Sportul aproape de Europa sezonul trecut a redebutat la Sportul într-o atmosferă similară celei din Liga I. Cinci mii de spectatori au venit să vadă ce a mai rămas din “gaşca nebună”, însă Varga şi compania au arătat ca o echipă care a uitat să înscrie, dar s-a obişnuit să primească multe goluri. Alb-negrii au primit repede gol dintr-o lovitură liberă executată perfect de Liviu Ştefan (4), după care au ratat o grămadă de ocazii în prima repriză. După pauză, “studenţii” s-au stins, primind lovitura decisivă în minutul 79, cînd Emil Nanu a înscris pentru 2-0.

“Obiectivul este promovarea pentru că avem jucători cu pretenţii”, declara Vasile Şiman imediat după numirea în funcţia de antrenor a lui Mulţescu. Însă după partida de ieri patronul şi-a schimbat discursul anunţînd că va întări lotul în iarnă, prin aducerea cîtorva jucători cu experienţă, aceasta fiind singura soluţie pentru a mai putea promova. Pînă atunci, Sportul trebuie să facă faţă cu actualul lot confruntărilor din eşalonul secund, anunţîndu-se o toamnă dificilă pentru tînăra grupare din Regie.

13 goluri a primit Sportul în ultimele trei etape, fără să marcheze nici unul
    Gheorghe Mulţescu se află la al doilea mandat ca antrenor la Sportul în acest an. În iarnă, el a debutat la echipa din Regie cu o remiză: 0-0, la Cluj, cu CFR
    “Situaţia este deja foarte dificilă, daca vom mai continua să pierdem, putem spune «adio» promovării”
    Vasile Şiman, patron Sportul
    “Am dominat meciul de la un cap la altul, dar am întîlnit o echipă care s-a baricadat în apărare. Fotbalul e nedrept, meritam să cîştigăm”
    Gheorghe Mulţescu, antrenor Sportul

Stadion Delta
    Delta Tulcea – Sportul Studenţesc 2-0
    L. Ştefan (4), E. Nanu (79)

I. Olteanu – Grigorov, Lucan, C. Mocanu, N. Niţu, L. ŞTEFAN – Cîju (53 N. Creţa), D. Petre (86 Coconaşu), V. CREŢU – E. NANU, Şt. Ciobanu (84 Pantelie)
    Antrenor Constantin Gache

R. Stanca – Ciupe (65 Păuna), Patriche, Raţiu, M. Dedu – N. Vasile, Ferfelea (62 Oae), Costin Gheorghe (46 Fărcăşanu), Postolache – Curelea, D. VARGA
    Antrenor Gheorghe Mulţescu
    Arbitri: F. Mihai 7, L. Ciubotariu (ambii din Galaţi) 7, P. Geambazu (Buşteni) 7
    Spectatori: 5.000 Reporter: Cristian Grosu
    Cum s-au marcat golurile
    1-0 – L. Ştefan (4) – lovitură liberă de la 25 de metri
    2-0 – E. Nanu (79) – şut de la 14 metri
    1 octombrie 2006″

ultrasro
    Member

Am auzit ca FC Arges umbla dupa Multescu sa-l aduca antrenor la ei 😯

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 49 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.