30.09.2011 Astra Ploiesti – Sportul Studentesc 2-2(1-2)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 30.09.2011 Astra Ploiesti – Sportul Studentesc 2-2(1-2)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • Author

Pacat de ultima faza a noastra,pe contraatacul acela daca eram mai lucizi puteam sa dam lovitura de gratie Astrei,dar in loc sa dea pasa in lateral la omul liber s-a ales un sut aiurea.Oricum,Astra ne-a calarit toata repriza a doua,au avut si o bara, asa ca trebuie sa fim multumiti cu acest egal.Raman la parerea ca in prima repriza am prestat cel mai bun joc al nostru din campionat.Hai Sportul!!

cameliu
    Member

Ups… 2 goluri la Astra… hai ca scot temporar lampasul de la avatar.

cameliu
    Member

Am vazut interviul cu Curelea.
    Cu toate comentariile ce le-am postat in ultimul timp in care mi-am aratat dezamagirea fata de jocul lui, baiatul e devodat clubului!
    Jos palaria Costine!

dragos
    Member

nu am vazut meciul, insa m-am aruncat un ochi din cand in cand pe live text – gsp.ro ….
    este un rezultat pozitiv, tinand cont de forma gazdelor.
    o sa caut rezumatul video……

felicitari pt rezultat !! :ymapplause: :ymapplause:

ultrasro
    Member

Meci mare facut de Marian Beta.

Felicitari intregii echipe!

Bravo Sportul!

ngm
    Member

O PRIMA REPRIZA DE SENZATIE !!!
    4 BUC SUSTINATORI + LUPUL SINGURATIC
    SPECTATORII DE LA TRIBUNA 1 FOARTE PRIETENOSI.
    AM AFLAT CA BAIETII AU PRIMIT RESTANTELE ($), IAR
    UNII CHIAR APARTAMENTE IN GREEN CITY. POATE DIN
    ACEASTA CAUZA AM AVUT ATITUDINE PE TEREN.
    ARBITRAJ OLIGOFRENIC !

PESTE 15 ZILE VA ASTEPT LA CUCU SHOW !!!!

BORCEA LA PUSCARIE !!!!

dragos
    Member

am aflat si eu ca jucatorii au primit “cascavalul”, iar atitudinea lor s-a vazut pe teren……
    doar balan n-a fost transferat gratis, cum sustin oficialii nostri :D

dragos
    Member

Astra a terminat la egalitate, 2-2, cu Sportul pe teren propriu în primul meci al etapei a 9-a. Pentru prahoveni au marcat N’Doye(8) şi C. Matei(64), iar pentru “studenţi” Curelea(4) şi Ghinga(40).

Curelea a deschis scorul la prima ocazie a meciului. Căpitanul Sportului a plasat bine cu capul o centrare din flancul drept(4). Jucătorii lui Şumudică s-au trezit rapid şi au revenit. Strătilă a fost faultat în careu de Lazăr şi i-a oferit ocazia lui N’Doye să transforme penalty-ul(8).

Gazdele n-au reuşit să se apropie periculos de poarta lui Popescu, iar pe un contraatac Ghinga a adus Sportul în avantaj marcînd cu capul din 2 metri din centrarea lui Beţa(40).

Şumudică a riscat epuizînd toate schimbăriele după doar 45 de minute. Şi a fost inspirat. Nou-intrat, Cosmin Matei a adus egalarea printr-un şut fabulos de la 25 de metri(68). Bruno Miguel a lovit bara cu o lovitură de cap(74), iar Fatai n-a reuşit să transforme în gol centrarea foarte bună a lui Băjenaru.

Echipa lui Şumudică n-a reuşit să învingă Sportul şi a ratat şansa de a trece pe locul doi în Liga 1.

ECHIPE DE START:
    ASTRA: C. Lungu – Măţel, V. Găman, Miguel, Morais – Strătilă, Takayuki, N’Doye, Udoji – Băjenaru – Fatai
    Rezerve: Gavrilaş, L. Goian, Mihalache, Miranda, Ţigănaşu, Al. Stan, C. Matei

SPORTUL: A. Popescu – Beţa, Patriche, D.Lung, Maxim – Ghinga, Farmache – Cr. Irimia, Tîrnăcop, V. Lazăr- Curelea
    Rezerve: Ormenişan, Cioranu, Truţă, C. Nistor, Raţiu, Ferfelea, Cheţan

dragos
    Member

N’Doye a marcat aseară din penalty, dar Astra nu a putut evita un semieşec
    Echipa lui Şumudică a reuşit doar un egal împotriva Sportului, echipa care se afla pe ultima poziţie înaintea acestei etape.

Meciul a început abrupt, cînd Tîrnăcop a aruncat o centrare pe 6 metri şi Curelea a înscris (5) cu o lovitură de cap, pe cît de ciudată, pe atît de surprinzătoare. 1-0 şi tobele celor 500 de suporteri au amuţit. Avantajul a durat cîteva minute: Strătilă a intrat în careu, a fost faultat de Lazăr şi N’Doye a perforat plasa porţii lui Popescu de la 11 metri (8). După primele reuşite, acalmia a revenit pe stadion, iar Ghinga a adîncit-o cu o lovitură de cap în urma unei centrări venite tot de pe partea dreaptă, de data aceasta Beţa fiind la serviciu.

Repriza secundă a continuat în acelaşi ton cu prima, însă chiar de ziua sa Cosmin Matei a trimis o torpilă de la 20 de metri fix sub bară şi tabela s-a schimbat iar, 2-2. A fost momentul descătuşării. După această reuşită, poarta studenţilor a fost supusă unui asediu creat de şuturile lui N’Doye şi bara lui Miranda (75). Cu toate aceste încercări, elevii lui Şumudică au reuşit să smulgă doar un punct din partida împotriva ultimei clasate.

Silviu Lung, în tribună
    Căpitanul Astrei, Silviu Lung jr., nu a putut fi folosit în partida de aseară din cauza unei suspendări. Acesta a acumulat 4 cartonaşe galbene şi a trebuit să “stea”. Locul său între buturi a fost luat de Cezar Lungu, care a bifat al treilea meci oficial în tricoul ploieştenilor.

Inbox:
    – Strătilă a ieşit accidentat de pe teren în minutul 12. Acesta a suferit o contuzie, însă se pare că se va recupera pînă la partida din etapa viitoare, împotriva Oţelului.
    – Cosmin Matei a intrat pe teren în minutul 12, în locul accidentatului Strătilă, chiar de ziua sa. Acesta a reuşit golul de 2-2 în ziua în care a împlinit 20 de ani.
    – Marius Şumudică a fost trimis în tribună în minutul 75 pentru proteste. El nu a respectat limitele din jurul băncii de rezerve şi a fost eliminat fără nici o ezitare de către “centralul” Popa.

“Nemulţumitului i se ia darul.
    Astra este o echipă bună, deci sînt mulţumit. Puteam să cîştigăm, la fel cum puteam să şi pierdem pe final. Egalul este echitabil” (Gheorghe Mulţescu, antrenor Sportul)

“Am pierdut două puncte. Băieţii şi-au dorit victoria, însă în fotbal se întîmplă să mai şi ratezi. Nu sînt mulţumit de rezultat, aveam nevoie de victorie!” (Marius Şumudică, antrenor Astra)

@ngm wrote:

AM AFLAT CA BAIETII AU PRIMIT RESTANTELE ($), IAR
    UNII CHIAR APARTAMENTE IN GREEN CITY. POATE DIN
    ACEASTA CAUZA AM AVUT ATITUDINE PE TEREN.

@dragos wrote:

am aflat si eu ca jucatorii au primit “cascavalul”, iar atitudinea lor s-a vazut pe teren……

Nu stiu de unde va luati informatiile,insa din interviul lui Cristi Irimia, de ieri de la Dolce Sport, mi-a fost lasata impresia ca inca nu s-a rezolvat mai nimic cu restantele salariale.Totusi,sper sa aveti dreptate,pentru ca intr-adevar jucatorii cred ca ar fi mult mai motivati pe teren,daca remuneratia lor ar fi la zi.

ultrasro
    Member

A fost vorba de prima la meci egal nu de restante salariale.

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Am vazut interviul cu Curelea.
    Cu toate comentariile ce le-am postat in ultimul timp in care mi-am aratat dezamagirea fata de jocul lui, baiatul e devodat clubului!
    Jos palaria Costine!

unde ai vazut interviul ?

cameliu
    Member

@dragos wrote:

unde ai vazut interviul ?

Pe dolcesport dupa ce s-a gatat meciu, ca la meci nu m-am uitat…

07Ex
    Keymaster

Poate sa-mi spuna si mie cineva daca in acest meci a jucat Lung sau Lungu? In ProSport scrie ca ar fi jucat Lungu, dar pe http://www.romaniansoccer.ro zice ca a jucat Lung.

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

Poate sa-mi spuna si mie cineva daca in acest meci a jucat Lung sau Lungu? In ProSport scrie ca ar fi jucat Lungu, dar pe http://www.romaniansoccer.ro zice ca a jucat Lung.

Daniel Lung!
    A luat si galben, am vazut la reluari, sau pentru ca a ramas uimit de acordarea penaltyului, sau pentru ca asa a vrut arbitru…

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.