30.10.2011 Sportul Studentesc – Pandurii Tg. Jiu 0-0

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 30.10.2011 Sportul Studentesc – Pandurii Tg. Jiu 0-0

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 33 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

meci de divizia B…chiar daca, exceptind primele 25min, nu am jucat chiar rau.

Din nou un meci in care ar fi trebuit sa obtinem mai mult,daca e sa ne luam dupa cursul jocului.Au avut si pandurii vreo 2 ocazii in prima repriza,dar in a doua noi am fost cei care am dominat clar,asta pana la momentul eliminarii lui Ghinga.Insa,nu pot fi suparat pe Sebi,din moment ce cu doar cu cateva minute inainte a scos cu capul un gol ca si facut.Asta e,nu prea ne ajuta acest egal,dar mergem mai departe,va fi greu cu “U”,dar cine stie,poate obtinem ceva.

dragos
    Member

meci de liga secunda….fff plictisitor….in primele 15 min, am avut senzatia, ca sportul joaca un meci de vacanta, nu se regaseau deloc, popescu degaja la intamplare si era doar o chestiune de timp pt oaspeti sa deschida scorul…..
    mda, un rezultat norocos, in final, insa……….
    as fi vrut sa vad fotbal chiar cu riscul de a pierde……insa puteam pierde si fotbal tot n-as fi vazut.

ultrasro
    Member

Dragos, cred ca nu realizezi ca cei de la Pandurii aujucat acest meci ca sa treaca pe locul 2.
    Jucatorii Sportului merita felicitati pentru modul in care au jucat!
    Mergem inainte!
    Forzza Sportul!

@dragos wrote:

meci de liga secunda….fff plictisitor….in primele 15 min, am avut senzatia, ca sportul joaca un meci de vacanta, nu se regaseau deloc, popescu degaja la intamplare si era doar o chestiune de timp pt oaspeti sa deschida scorul…..
    as fi vrut sa vad fotbal chiar cu riscul de a pierde……insa puteam pierde si fotbal tot n-as fi vazut.

Esti cam dur aici,dragos,si asta in mod nejustificat.Poate ca meciul nu a fost unul spectaculos,ca mai de fiecare data cand nu se marcheaza vreun gol,dar rezultatul e cat se poate de echitabil.Pandurii nu au fost cu nimic peste noi in acest meci si sunt aproape sigur ca daca Ghinga nu ar fi fost eliminat,le-am fi atacat poarta pana in ultimul minut,dar asa a trebuit sa ne retragem in aparare si sa tragem de timp,pentru a nu risca.

Noi,ca si suporteri,normal ca ne dorim tiki-taka,joc ofensiv,viteza,totul sau nimic si etc.,dar nu mereu se poate,depinde de ce jucatori ai,de tactica antrenorului,situatia din teren,etc.Vorbesti tu de un fotbal frumos cu riscul de a pierde,dar uite ce a patit Manchester United,au incercat sa atace obsesiv cu un om in minus si de la un 1-2 decent,au ajuns sa-si aplece capul de rusine dupa acel 1-6 cu “cetatenii”.La fel si cu Dinamo,in turul sezonului trecut,am jucat spectaculos,deschis,dar tot mi-a lasat un gust amar acel 5-3.Asa ca eu unul ma multumesc mai bine cu o remiza “urata” impotriva unei echipe aflata in forma decat cu o infrangere dupa un joc spectaculos.

dragos
    Member

@Ace of Spades wrote:

@dragos wrote:

Esti cam dur aici,dragos,si asta in mod nejustificat.Poate ca meciul nu a fost unul spectaculos,ca mai de fiecare data cand nu se marcheaza vreun gol,dar rezultatul e cat se poate de echitabil.Pandurii nu au fost cu nimic peste noi in acest meci si sunt aproape sigur ca daca Ghinga nu ar fi fost eliminat,le-am fi atacat poarta pana in ultimul minut,dar asa a trebuit sa ne retragem in aparare si sa tragem de timp,pentru a nu risca.

repet, ambele echipe au prestat un meci de liga secunda.
    atunci cand am fost la egalitate numerica, tot n-am atacat…..ne-am aparat de ziceai ca jucam in deplasare.
    prima faza legata a fost in repriza secunda cand Lazar a sutat slab dupa o combinatie de vreo 3-4 pase reusita……

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Dragos, cred ca nu realizezi ca cei de la Pandurii aujucat acest meci ca sa treaca pe locul 2.
    Jucatorii Sportului merita felicitati pentru modul in care au jucat!
    Mergem inainte!
    Forzza Sportul!

pai, cand joci acasa ar trebui sa ai initiativa….sa ataci, zic eu……sportul a stat in aparare sa nu ia gol…….poate pt acest lucru merita felicitati. :))
    ma rog, poate nu ma pricept eu la acest sport………

ultrasro
    Member

Anu trecut riscam cand trebuia si cand nu trebuia si am pierdut 17 meciuri la un gol mare parte pe final de meci, macar acum aratam ca stim sa gestionam un rezultat.

ultrasro
    Member

Cred ca lipsa de inlocuitori de valoare apropiata pentru Varga si Balan este singurul motiv pentru care nu reusim sa castigam. In rest echipa este disciplinata si luptatoare.

MarcAntoniu
    Member

1 punct este mai bun decat nimic
    ;)

@dragos wrote:

repet, ambele echipe au prestat un meci de liga secunda.
    atunci cand am fost la egalitate numerica, tot n-am atacat…..ne-am aparat de ziceai ca jucam in deplasare.
    prima faza legata a fost in repriza secunda cand Lazar a sutat slab dupa o combinatie de vreo 3-4 pase reusita……

Atunci nu mai zi ca a fost un rezultat norocos pentru noi,iar in repriza a doua,pana la eliminarea lui Ghinga,cam ne instalasem cortul in jumatatea lor de teren.Din nou o spun si o mai repet,trebuie sa fim realisti si constienti ca modurile de exprimare ale echipei sunt limitate,probleme financiare sunt multe,suporterii nostri sunt,cum spunea si nea Gabi,PA,asa ca sunt putini factori care sa ne permita sa exageram cu pretentiile la adresa echipei.Eu unul sunt multumit si de faptul ca au inceput sa mai posteze si ei pe pagina de facebook a clubului,fapt care reprezinta totusi o imbunatatire din partea celor de la PR(desi ma indoiesc ca avem asa ceva la club)

Radu Dobrin
    Member

@ultrasro wrote:

Cred ca lipsa de inlocuitori de valoare apropiata pentru Varga si Balan este singurul motiv pentru care nu reusim sa castigam. In rest echipa este disciplinata si luptatoare.

cred ca lipsa lor este unul dintre principalele motive pentru care putem sa luam cite un punct din meciuri pe care, asa cum ziceai, le pierdeam la un gol. Si daca nu ni-l trimite ciobanul pe galactic in pachet cu fundita pina la Craciun (cum prevestea Cameliu), poate o sa mai si cistigam.

dragos
    Member

daca nu ai 1-2 jucatori de valoare, care pot face diferenta intr-un meci, degeaba echipa este disciplinata/muncitoare….
    fara valoare (jucatori + antrenor) nu obtii rezultate……
    urmeaza 3 jocuri de foc (u cluj, galati, vaslui)…….nu luam decat 1 pct (maxim) :ymdevil:

ngm
    Member

EU NU CRED CA LA CAPITOLUL JUCATORI STAM RAU.
    PAREREA MEA E CA BUBA MARE ESTE ANTRENORUL !!!
    DE LA SELIMES NU AM MAI AVUT ANTRENOR.
    REGRET, DAR MULTESCU A FOST DEPASIT …
    NE LIPSESTE DISCIPLINA SI PLACEREA DE A JUCA FOTBAL !!!

FELICITARI DEOSEBITE CONDUCERII, PENTRU TOTALA IMPLICARE,
    IN A AVEA SUSTINATORI IN TRIBUNE !!!
    300 LA ACEST MECI !!!

07Ex
    Keymaster

@ngm wrote:

FELICITARI DEOSEBITE CONDUCERII, PENTRU TOTALA IMPLICARE,
    IN A AVEA SUSTINATORI IN TRIBUNE !!!
    300 LA ACEST MECI !!!

Tu vrei sa fii sarcastic sau conducerea chiar merita felicitari? Nu de alta dar 300 de spectatori in tribune sunt putini in comparatie cu celelalte meciuri ale etapei.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 33 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.