31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 135 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Ar trebui cam razbunat 6-0 ala…

Nanu: �Gloria e o echipã slabã, care nu-ºi meritã locul�
    ªtefan Nanu, antrenor FCM Cîmpina: “Gloria e o echipã slabã, care nu-ºi meritã locul. Balaj a influenþat rezultatul prin cele douã eliminãri.” În replicã, antrenorul Gloriei, Viorel Ion, a spus: “Nanu sã-ºi vadã de echipal ui, fiindcã a avut 2-0 ºi a pierdut. Vreau sã rãmînem pe primul loc ºi ne ducem la Sportul sã luãm puncte.” Cosmin Gheorghiþã, cãpitanul Gloriei, a împlinit 29 de ani ºi ºi-a cinstit colegii cu o bere. Jucãtorii i-au dedicat victoria.

franz_kafka
    Member

Gloria isi traieste efemera sa clipa de… glorie! Si aceasta dintr-un motiv foarte simplu: vor constientiza in curand ca nu pot sa promoveze (nu, pentru ca nu merita), ci pt ca nu corespund pt Liga I, mai ales financiar! Vor fi nevoiti sa se automultumeasca cu un sezon perfect, din care jucatorii pot spera doar la niste transferuri favorabile!
    Dar pana sa-si dea seama de limitele lor, ne pot incurca pe noi!

Zibling
    Member

Bine punctat, Franz. Insa, in plus, Gloria Buzau este si o echipa considerata pana nu demult satelitul Stelei. Deci, ma intelegi – exista “surse de bani”.

Eu, sincer, nu am sperante de la acest meci. Dar (si aici e speranta suporterului care ii vrea binele echipei)… sper ca vom promova la brat cu Buzaul. Doamne ajuta !!!

Tavi
    Member

ba bucur ca e gloria pe locul I ca asa ne concentram si noi mai bine ca doar vine liderul grupei
    poate le-o tragem, ce ziceti?
    am un presentiment ca se sparge ghinionul
    Hai Sportul! Hai ca sa poate! … cum spunea cineva pe aici …

ultrasro
    Member

Cand jucam cu o echipa din fruntea clasamentului noi ne mobilizam. In tur cand ne-au batut, Gloria Buzau se afla pe locul 14 :) acum insa sunt pe locul 1 si ii vom trata cum se cuvine, adica cu goluri.

07Ex
    Keymaster

Eu sper sa aveti dreptate, dar tare ma tem ca ai nostri iarasi vor aborda meciul la misto. Nu se poate sa ratezi atat, mai ales din penalty. 😡

adi
    Member

La penaltyuri avem o sansa, daca nu e nimeni in poarta lor 😈

07Ex
    Keymaster

@adi wrote:

La penaltyuri avem o sansa, daca nu e nimeni in poarta lor 😈

Nu cred ca avem sansa nici daca la ei nu e nimeni in poarta, deoarece din cate am inteles, ultimele doua penalty-uri au fost date pe langa sau peste poarta, in nici un caz PE poarta.

dragos
    Member

meciul va avea loc pe data de 31.03.07 si NU – 1 APRILIE !!!

oricum, vom intalni liderul; o echipa in forma !!!

va fi fff greu !!!

dar, SPERAM !!!

SPERAM, JUCAM, SPERAM !!!!

cameliu
    Member

@dragos wrote:

meciul va avea loc pe data de 31.03.07 si NU – 1 APRILIE !!!

sorry, am gresit! n-am vrut sa va pacalesc…

Dragos Chiva
    Member

@ultrasro wrote:

Cand jucam cu o echipa din fruntea clasamentului noi ne mobilizam. In tur cand ne-au batut, Gloria Buzau se afla pe locul 14 :) acum insa sunt pe locul 1 si ii vom trata cum se cuvine, adica cu goluri.

Trebuie sa recunosc faptul ca daca Ovidiu are dreptate, suntem putin cam…masochisti!Nu credeti?Pana la urma sunt mai multe echipe sub noi decat deasupra, deci mai multe puncte de pierdut decat de castigat.Comportandu-ne astfel, putem promova numai daca echipa cu care urmeaza sa jucam a ajuns in etapa precedenta pe locul 1.Destul de improbabil numai daca de gandim la Dunarea Calarasi, Snagovul, Bacaul, Suceava etc.

Giani
    Member

De obicei baietii nostri, atunci cand joaca cu un adversar din varful clasamentului, scot puncte chiar si daca joaca prost. In mod normal, Gloria nu ar trebui sa emita pretentii la promovare: nu are bani, nu are stadion, orice comisie serioasa de licentiere i-ar respinge cererea de licenta de club profesionist in doua minute. Dar aceasta echipa este satelitul neoficial al turmei becaliste, este greu de crezut ca “il cappo” mitica ii va refuza “fratelui” jiji placerea de a avea un satelit in prima liga. Pentru ca asta este gloria (ce nume nerealist, mai bine se numea rusinea) buzau: calul troian al turmei fecaliste.

Va propun ca sambata, la meci, sa le strigam in continuu “sclavii lui steaua” sau “sclavii lui jiji”.

Zibling
    Member

Giani, nu ne mai propune sa ne atacam adversarii cu injurii. Nu trebuie sa ne coboram la nivelul altor galerii. Noi nu stim inca sa o sustinem pe a noastra prea bine. Fac pariu ca nu va merge nimeni in deplasarile de la Suceava si Botosani, de exemplu.

Si ai mai atins o problema – licenta pt sezonul 2007-2008 in Liga I. Din deplasarile facut si stirile pe care le mai aveti, ce echipe din Liga a II-a, seria 1 (a noastra) merita sa primeasca licenta de partricipare in Liga I ???

Eu zic ca doar noi, Petrolul Ploiesti si Dunarea Giurgiu, asta in cazul in care nu vom avea datorii.

ashone
    Member

daca se mai mentine chestia aia din regulamentu de licentiere cu derogarea in primul an de liga 1 atunci buzau intra fara probleme in divizie. daca nu se mai mentine atunci si sportul va avea probleme cu obtinerea licentei, deoarece avem antecedente in neobtinerea ei. plus datoriile neplatite vor intra iar in vigoare…asa ca daca vom promova , vom avea parte de o vara foarte “fierbine”…unii vor fi pentru altii contra si ne vom trezi ca in prima etapa de liga 1 joaca altii….

silvius
    Member

Salutare baieti.Din cate citesc pe forumul vostru apropos de Gloria, vad ca aveti o parere eronata despre echipa Buzaului.Intr-adevar au venit Becali si ai lui acum ceva timp cu “pretentii” pentru a prelua Gloria, dar i s-a dat peste nas si asta nu i-a convenit.Sa fie clar pt toata lumea ca Buzaul nu e echipa Stelei.Sunt multi stelisti la Buzau dar asta nu inseamna ca sunt sclavii lui Becali.Ca si Sportul, Gloria este o echipa cu “state” vechi in Divizia A si este pacat sa o comparati cu echipe care nu existau fotbalistic vorbind in perioadele in care Buzaul iesea pe locul 5 in Divizia A.Forza Gloria!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 135 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.