31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 135 total)
  • Author
    franz_kafka
    Member

Silvius,
    Eu, sincer, nu stiu si nici nu ma intereseaza care este cu adevarat situatia Gloriei, insa cred ca Buzaul nu poate promova, asa cum am mai spus, nu pt ca nu ar merita, ci pt ca nu dispune de resursele necesare! In fotbalul modern, nu este suficient sa ai jucatori talentati, ci si un management si de o imagine pe masura!
    Oricum, pana una, alta, bine ai venit pe forumul SS!

ultrasro
    Member

Nu stiu daca Buzaul va promova dar nu ar fi imposibil…. Eu sper insa ca Sportul Studentesc sa termine primul loc …. iar meciul cu Buzaul sa arata adevarata fata a jocului Sportului …. in viteza, combinativ si eficace!

ashone
    Member

@silvius wrote:

Salutare baieti.Din cate citesc pe forumul vostru apropos de Gloria, vad ca aveti o parere eronata despre echipa Buzaului.Intr-adevar au venit Becali si ai lui acum ceva timp cu “pretentii” pentru a prelua Gloria, dar i s-a dat peste nas si asta nu i-a convenit.Sa fie clar pt toata lumea ca Buzaul nu e echipa Stelei.Sunt multi stelisti la Buzau dar asta nu inseamna ca sunt sclavii lui Becali.Ca si Sportul, Gloria este o echipa cu “state” vechi in Divizia A si este pacat sa o comparati cu echipe care nu existau fotbalistic vorbind in perioadele in care Buzaul iesea pe locul 5 in Divizia A.Forza Gloria!

daca tot ai pierdut 10 minute din viata ca sa te loghezi aici explica si mie te rog frumos in citi ani a iesit gloria pe locul 5 ( performanta mare pentru o echipa de la tara) si cam cind a cazut gloria in B ultima data. din cite stiu eu gloria in regie mai mult de 3 nu lua pe vremurile alea si cu toate astea lua locul 5 (!)…acum e posibil sa bata gloria, asta putem discuta, dar sa vi aici sa zici forza gloria, sa spui chestia aia cu locul 5…fii serios: de cind vad eu fotbal ati jucat la retrogradare 3/4 din viata voastra in A si ati stat in B o viata de om. ca sa nu mai zic de scandalul dan tulpan ( maaaaaare fotbalist!) si psd si gloria buzau( poate ma luminezi si in cazul asta). in plus buzaul a dat tarii oameni de valoare: d-aia au rapit-o irakienii pe fata senatorului de buzau, simteau ei ca au pus mina pe ceva valoros 😈 asadar daca ai rasfoit forumu asta ai observat ca noi ne apreciem corect echipa si cind pierde si cind bate, in dezbaterea asta de idei nu intra conceptul “cind jucam noi in cupele europene unde era buzau?”…sau otopeniu, sau modelu, sau forexu…acum sintem in B, ce a fost a fost. multumesc.

silvius
    Member

Multam pt bun-venit.In ceea ce priveste pe ashone, vad ca nu prea face diferenta intre tara si provincie, si nu cred ca e cazul sa vorbim aici de lucrul acesta. Oricum ma bucur ca ashone si parerile lui nu reprezinta majoritatea pe forumul asta, forum care ar trebui dedicat sportului in general si Sportului ca echipa de fotbal, si nu injuriilor si aberatiilor.
    Apropos de meciul de sambata, sunt sigur ca o sa fie un meci frumos si sa invinga cel mai bun.

Tavi
    Member

@silvius wrote:

Salutare baieti.Din cate citesc pe forumul vostru apropos de Gloria, vad ca aveti o parere eronata despre echipa Buzaului….

Bine ai venit Silvius!
    Gloria e ok. A jucat curat si se pare ca si bine privind clasamentul. Eu nu am auzit de matrapazlacuri legat de aceata echipa. Deci pana una alta respect pentru Gloria pt ca e liderul grupei si poate asa va ajuta Sportul sa iasa din mediocritate si (doar unii dintre jucatorii Sportului) sa-si mai bage mintile in cap si sa joace fotbal adevarat, curat si frumos cum e spiritul din Regie!

Silvius, spune-mi te rog daca estimezi schimbari in lotul vostru pentru meciul de sambata (fata de meciul din tur) si de cine ar trebui sa ne temem de la voi (jucatori in forma maxima etc). Cat de obiectiv te rog. Sa nu ma iei cu chestii de genul “toata echipa e periculoasa” etc 😈

Gloria o sa aiba galerie la aceasta deplasare? Cam cati oameni?

A propos de promovare. Cum stati cu licentierea ca noi ne-am fript de atatea ori ca nici nu mai stiu ce sa cred despre comisiile lui peste prajit. Daca promovati mai beneficiati de derogarea de un an de la conditiile lui Duru?

silvius
    Member

De la echipa au plecat Mutiu-golgheterul seriei (la Petrolul se pare) si Otvos (la Farul), in mare masura echipa fiind bazata pe acelasi schelet ca in tur.Cel mai periculos adversar pt Sportul e sigur Ion Viorel asta in cazul in care va juca.De asemenea fostul jucator al Otopeniului, R. Bunica va fi sigur printre cei titulari.Sportul are oricum o echipa buna care in ciuda catorva sincope in tur si a plecarilor masive de jucatori este in continuare una din pretendentele la promovare.Asta spune multe despre nivelul Ligii a doua nu?:)Cat despre licentiere nu stiu cate din echipele din liga a 2-a indeplinesc criteriile de performanta ale primei divizii.In ceea ce ii priveste pe suporterii Gloriei, din cate am auzit vor veni cel putin 2 autocare cu suporteri plus cei care sunt deja in Bucuresti si sustin Gloria.
    Cred ca va fi cel mai greu meci al Gloriei din acest an si nu sunt f increzator stiind ca Sportul nu prea pierde acasa.Bafta!

Zibling
    Member

Da, Silvius, bine ai venit, insa cred ca temporar. Dupa meciul de sambata esti istorie.

In orice caz, eu apreciez Gloria Buzau spre deosebire de alte Glorii ale fotbalului romanesc, sau fata de alte echipe din seria noastra. Chiar am pus un pariu cu cineva ca “pe teren”, deci pe plan sportiv, Sportul si Gloria Buzau vor promova din Liga 2, seria 1. Insa, din punctul de vedere al licentelor, e jale 😡

ultrasro
    Member

Nu uitati ca UTA a ajuns din C in A instantaneu deci nu e imposibil de obtinut licenta daca bagi banu greu unde trebuie ;)

Spre deosebire de anul trecut Sportul Studentesc are acum Director Executiv si a reusit sa ridice infrastructura la nivelul cerut, adica exista centru de presa cu antena de satelit, calculator, internet, fax, copiator, etc. Acum se aude si statia dupa montarea noilor incinte acustice asa ca s-a mai schimbat cate ceva in Regie. Se va construi cat de curand in spatele tribunei I si un nou teren de incalzire a echipelor dotat cu gazon sintetic. Se prevede in curand si regazonarea terenului 3 deci se indeplinesc si alte conditii restante din caietul de licentiere. Cartile de munca ale jucatorilor sunt ok din cate am aflat, au ramas in general destul de putine nerealizari din conditiile prevazute in manualul de licentiere.

Sa batem Gloria cu 2-1 si apoi mai vorbim!

silvius
    Member

Nicio problema Zibling, daca meritati, sa bateti si cu 3-0!Ideea pe care o sustin este ca una e sa jucati cu Buzaul(care are cat de cat in spate o infrastructura, aia care este….. si care necesita investitii pentru performanta) si alta cu Vascautii din Deal gen Modelu,Snagov,Rasnov sau mai stiu eu care echipa de prin judetele tarisoarei asteia, echipe cu care atunci cand joci la ele acasa nu ai nici macar tribuna si se vede lanul de porumb daca te uiti in zare peste careul de 16 metri.In ceea ce priveste prezenta mea pe forum va asigur ca daca o sa castigati si o sa o faceti pe merit va voi felicita, si am de gand sa mai port discutii cu voi(ma rog…unii dintre voi:)Hai sa aveti bafta!

silvius
    Member

si apropos de promovare, sincer prefer sa intre un Sportul, un FC Brasov, chiar Petrolul (chiar daca ne sunt rivali de moarte noua), o Braila, echipe cu traditie in fotbal si in niciun caz Giurgiu,Botosani ori Otopeni.

ultrasro
    Member

Sezonul asta am vazut porumbul sau campul pe urmatoarele terenuri: Otopeni, Crevedia, Strejnic si Ghermanesti, locatii de legenda ale fotbalului romanesc :))

Tavi
    Member

@silvius wrote:

si apropos de promovare, sincer prefer sa intre un Sportul, un FC Brasov, chiar Petrolul (chiar daca ne sunt rivali de moarte noua), o Braila, echipe cu traditie in fotbal si in niciun caz Giurgiu,Botosani ori Otopeni.

Petrolul daca intra nu prea are unde juca … stad lor sta sa cada si Astra nu prea ii lasa sa joace

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Sezonul asta am vazut porumbul sau campul pe urmatoarele terenuri: Otopeni, Crevedia, Strejnic si Ghermanesti, locatii de legenda ale fotbalului romanesc :))

Hai Ovidiu ca esti rau. Am fost si eu la Otopeni si zau ca nu am vazut porumb. Am vazut in schimb destul de multe cladiri noi si moderne in Otopeni, dar nu porumb.

@ultrasro wrote:

… adica exista centru de presa cu antena de satelit, calculator, internet, fax, copiator, etc.

Deci sa inteleg ca tu nu mai vii la stadion cu laptopul sa imprimi foaia de meci? 😉

In alta ordine de idei, bun venit pe forum silvius.

silvius
    Member

Multumesc de intampinare.Asta da dovada de civilizatie.Eram convins ca suporterii Sportului nu pot fi altfel decat civilizati!Bafta baieti.

Giani
    Member

Salut Silvius si bine ai venit printre noi. Evident ca sambata vom avea un meci decisiv, in care vom fi adversari. Trecand peste replicile lui Ashone, care nu ar trebui sa te intristeze (daca l-ai cunoaste ti-ai da seama despre ce vorbesc), ar trebui sa ne gadndim si ce vom face, atat Gloria cat si Sportul, daca am promova. Dilema este urmatoarea: daca Sportul promoveaza si va juca in prima liga asa cum a facut-o in ultimele trei etape, va juca in 2008-2009 la matineu cu o penalizare de minim 10 puncte. Daca va urca Gloria, poate ca va juca, pentru ca are jucatori buni, dar cu ce bani si pe ce stadion? pentru ca imediat dupa promovare vine un individ latos, caruia ii pica bretonul in ochii aia care se uita fix spre un punct nedefinit fizic, si incepe cu fitzele: ca stadionul nu are scaune la weceu, ca vestiarele nu au termopane marca X, ca jandarmii nu au un cotet in care sa inchida temporar suporterii violenti, ca pe gazon nu paste vaca si implicit acesta nu este fertilizat corespunzator, si in plus clubul are datorii de neiertat catre femeia de servici (careia nu i-a dat prima de maternitate, desi saraca doamna a nascut ultima oara in urma cu 30 de ani), motiv pentru care vine si propune neacordarea licentei de club profesionist.

Incidentele cu licenta pot fi evitate, chiar si in absenta banilor, daca clubul nou-promovat sta capra in fata unuia dintre colturile triunghiului criminal sedere (mai ales pentru colturile se si de). Ce nu imi place este ca, de cate ori ajung in Buzau, aud de la suporterii de acolo mai intai “suntem stelisti, dupa aia buzoieni”. La fel cum in Ploiesti, jumatate sunt stelisti, ceilalti sustin echipa locala, dar la meciul cu Dinamo cei din urma tin cu adversarul.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 135 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.