31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 135 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Sa stii Cazimir ca nu mai trebuie sa ma ocup de foaia de meci :) exista director executiv acum care raspunde de astfel de chestii ;)

ashone
    Member

@silvius wrote:

Multam pt bun-venit.In ceea ce priveste pe ashone, vad ca nu prea face diferenta intre tara si provincie, si nu cred ca e cazul sa vorbim aici de lucrul acesta. Oricum ma bucur ca ashone si parerile lui nu reprezinta majoritatea pe forumul asta, forum care ar trebui dedicat sportului in general si Sportului ca echipa de fotbal, si nu injuriilor si aberatiilor.
    Apropos de meciul de sambata, sunt sigur ca o sa fie un meci frumos si sa invinga cel mai bun.

ca om de “drumul taberii” pentru mine de mic copil tara e ce depaseste granitele bucurestiului. pe forumul asta ti-am mai spus nu se injura si nu se abereaza. acum sa revenim la problema: in gsp de luni 26 e interviu cu ion viorel…mai jos in pagina e isoricul gloriei in divizia A: 5 sezoane – 170 de meciuri – 50 victorii – 33 egaluri – 87 infringeri…deci cade si chestia aia cu gloria juca fotbal si altii nu erau infiintati, nu ati facut nimic in A.daca vrei un exemplu european, belgia in 82 a batut argentina campioana mondiala 78 si apoi nu a mai speriat pe nimeni in europa decenii la rind si nici inainte de asta nu o facuse. dupa cum si fc baia mare a remizat 0-0 acasa cu real madrid in cupa uefa si atita tot…iti dau exemple din astea cite vrei. cit despre promovarea sportului mai mult de 80% sanse nu avem anul asta, asta insemnind promovarea de pe locul 2. simbata nu sper intr-o razbunare pentru 6-0 din tur, sper un 2-0 dupa un joc bun, sper sa vad iar coordonator de joc, sper sa vad o preluare buna sau doua la curelea, sper sa dea varga gol, sper sa joace ghinga ca d-aia l-a adus…sper in fine ca ai mei sa trateze meciul asta de 6 puncte cum trebuie. in rest bine ai venit pe forum….

Zibling
    Member

@97SiR wrote:

@ultrasro wrote:

Sezonul asta am vazut porumbul sau campul pe urmatoarele terenuri: Otopeni, Crevedia, Strejnic si Ghermanesti, locatii de legenda ale fotbalului romanesc :))

Hai Ovidiu ca esti rau. Am fost si eu la Otopeni si zau ca nu am vazut porumb. Am vazut in schimb destul de multe cladiri noi si moderne in Otopeni, dar nu porumb.

Ehe, ai fost la Otopeni, dar cu siguranta nu pe faimosul lor stadion, dupa care incepe campul…

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

@97SiR wrote:

@ultrasro wrote:

Sezonul asta am vazut porumbul sau campul pe urmatoarele terenuri: Otopeni, Crevedia, Strejnic si Ghermanesti, locatii de legenda ale fotbalului romanesc :))

Hai Ovidiu ca esti rau. Am fost si eu la Otopeni si zau ca nu am vazut porumb. Am vazut in schimb destul de multe cladiri noi si moderne in Otopeni, dar nu porumb.

Ehe, ai fost la Otopeni, dar cu siguranta nu pe faimosul lor stadion, dupa care incepe campul…

Ba chiar am fost la Otopeni pe stadion, la faimosul meci de cupa pe care l-am pierdut acolo in 2003.

ultrasro
    Member

Pe vremea aia era o panza mare la peluza lipsa respectiva… prin spatiul respectiv acum se vede campul.

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Pe vremea aia era o panza mare la peluza lipsa respectiva… prin spatiul respectiv acum se vede campul.

Am inteles.

Ce credeti insa ca vom face cu Gloria sambata? Mie unul imi este cam frica de acest meci, si consider ca daca nu castigam sambata putem sa spunem adio ligii I. Sper ca baietii sa-si iasa din pasa proasta in care se afla si sa marcheze macar de doua ori.

adi
    Member

Cazimir, nu poti sa ne trimiti si noua niste juniori brazilieni de acolo de la sao paolo, care sa stie sa bata penaltiuri si sa nu mai rateze exasperant ? hai, te rugam frumos :-)

dragos
    Member

meci aprig.

bun venit Silviu pe forumul nostru.
    Sa stii, ca este posibil sa vad “live” (in acest retur) macar un meci al Gloriei pe teren propriu si sper, sa te intalnesc pe-acolo.
    mai vorbim.

07Ex
    Keymaster

@adi wrote:

Cazimir, nu poti sa ne trimiti si noua niste juniori brazilieni de acolo de la sao paolo, care sa stie sa bata penaltiuri si sa nu mai rateze exasperant ? hai, te rugam frumos :-)

😆 Eu v-as trimite, dar ii va plati Siman? 😉

silvius
    Member

Giani, ai mare dreptate cand vorbesti de cercuri de influenta si de mafii sdr-iste, asta si pentru ca sunt mari interese in jurul acestui fenomen numit fotbal(ma refer la nivelul inalt al fotbalului).Oricum ceea ce ne-a mai ramas noua celor mici este sa ne bucuram macar de reusitele de moment, ati vazut si voi cazuri de promovari ale echipelor mici care apoi si-au incarcat vistieria cu banii luati dupa vanzarea locului(asemenea practici sunt departe de Europa, unde intr-adevar primeaza banul dar acel ban se investeste unde trebuie si cu acelasi ban se plateste performanta).
    Apropos de stelisti prin Buzau sunt multi ca peste tot prin tara, sa stii ca sunt si exceptii, sunt si rapidisti si dinamovisti si “sportisti” chiar.

silvius
    Member

ok Dragos

ultrasro
    Member

Avem pe lista vreo doi suporteri ai Sportului Studentesc care locuiesc in Buzau. Ma suna de obicei dupa meci sa le spun ce a facut echipa daca meciul nu se transmite nicaieri!

ashone
    Member

@ultrasro wrote:

Avem pe lista vreo doi suporteri ai Sportului Studentesc care locuiesc in Buzau. Ma suna de obicei dupa meci sa le spun ce a facut echipa daca meciul nu se transmite nicaieri!

unu e posibil sa vina la meci…….m-a sunat pe mine

silvius
    Member

Echipa Sportului chiar nu e antipatica in Buzau, asta pot sa va zic clar, dar si-a pierdut din simpatie o data cu implicarea unor oameni mai putin aproape de fotbal (stiti voi care……..) si care nu prea doresc binele Sportului ci binele personal(vezi si retrogradarea cu cantec de anu trecut).

Apropos de meciul de maine, echipa Sportului are toti titularii apti ori sunt ceva probleme de efectiv?

ultrasro
    Member

Intai o lamurire:

Maine la Sportul Studentesc vor juca toti oamenii care se simt in stare sa joace un fotbal frumos si eficient. In consecinta vom avea cel mai bun 11 trimis in teren, in lipsa lui Ciubotariu suntem siguri ca nu primim gol!

Batem cu 1-0 si va trimitem la gara repede ca aveti tren la 13.45!

Am descoperit un citat interesant in site-ul oaspetilor nostri de maine

“nu stiu dc ati intrat p forumurile studentilor dar eu am facut-o si uitati ce am gasit. sunt niste JEGOSI pe care i-am batut cu 6-0 si acum au cam uitat. si-au cam luat-o in cap cu atatea sezoane (ratate) de liga 1.
    sunt un buzoian din bucuresti si sigur o sa fiu in peluza in regie ca sa-i incurajez pe gloriosii nostri si sa la dam la m.. nesimtitilor”

E posibil sa apara ceva problema maine daca se continua in stilul asta :(

Ptr. SILVIUS: Ma abtin sa-ti spun ceva dar las pe ceilalti sa judece cum unii oameni au doua fete diametral opuse dar insa sufera serios in privinta IQ-ului crezand ca nu vom afla discursul lor degradant pe site-ul de origine.

Nu stiu cum se face dar Ashu a simtit cu ce oameni avem de a face innaintea mea!

“Silvius
    Juniori 2

PostPosted: Tue Mar 27, 2007 9:24 pm Post subject: Reply with quote
    Am vazut si eu ce-au scris “studentii” pe forumul lor. Niste nesimtzitzi. Normal ca evolutia echipei Buzaului deranjeaza multe interese obscure.Forza Gloria!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 135 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.