31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 135 total)
  • Author
    dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Avem pe lista vreo doi suporteri ai Sportului Studentesc care locuiesc in Buzau. Ma suna de obicei dupa meci sa le spun ce a facut echipa daca meciul nu se transmite nicaieri!

confirm, avem suporteri locali (personal cunosc o persoana)……

cameliu
    Member

A fi sau a nu fi în Liga I
    Vlad Ciotoran

“Studenţii” se duelează cu liderul seriei, într-un derby decisiv pentru accederea în primul eşalon

Sportul Studenţesc – Gloria Buzău se anunţă meciul de a fi sau a nu fi la anul în Liga I. Va redeveni Sportul echipa de anul trecut, care s-a luptat pînă în ultimul moment cu Dinamo pentru locul 3?

Mai întîi, trebuie să treacă de liderul Seriei 1 a ligii secunde, Gloria Buzău, club renăscut vara trecută. Dacă bucureştenii nu înving, şansele de a juca în primul eşalon se reduc drastic. Mai mult, “Gaşca nebună” are de luat o revanşă, aceasta fiind umilită în tur de buzoieni cu neverosimilul scor de 6-0. Deşi, în urmă cu o jumătate de an, echipa din Crîng intrase în faliment, elevii lui Viorel Ion se luptă acum pentru a juca în fotbalul mare. Acestea sînt ingredientele pentru o partidă ce se anunţă a fi pe viaţă şi pe moarte.

“Este un meci foarte important!. Este vital să învingem liderul seriei. Avem mai multe argumente să cîştigăm, pentru că jucăm acasă şi avem publicul de partea noastră”
    Gheorghe Mulţescu, antrenor Sportul

“Este un meci greu, ne luptăm pentru puncte. Sperăm să avem continuitate atît în joc, cît şi în rezultatele din ultimele partide”
    Viorel Ion, antrenor Gloria Buzău

Dragos Chiva
    Member

@ultrasro wrote:

“Silvius
    Juniori 2

PostPosted: Tue Mar 27, 2007 9:24 pm Post subject: Reply with quote
    Am vazut si eu ce-au scris “studentii” pe forumul lor. Niste nesimtzitzi. Normal ca evolutia echipei Buzaului deranjeaza multe interese obscure.Forza Gloria!

Ce pacat…Dupa modul cum posta la noi pe site, as fi spus ca este in stare sa ne primeasca cu paine si sare si fanfara la gara din Buzau daca am fi jucat la anul impreuna in liga sdr.Am crezut ca e chiar intelectual!

Zibling
    Member

Da, si eu imi facusem o parare mai buna despre Silvius. Aia ca i-am spus ca dupa meciul direct e istorie, era doar o constatare a modului cum se comporta adversarii nostri cand mai fac un “sneak peak” (mai baga un ochi la noi pe forum). Insa, asa e cu perversii astia… la noi mielusel, intre ai lor se simt strong in turma.

“Unde-s doi puterea creste si prostia se zareste !!!”

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

“Silvius
    Juniori 2

PostPosted: Tue Mar 27, 2007 9:24 pm Post subject: Reply with quote
    Am vazut si eu ce-au scris “studentii” pe forumul lor. Niste nesimtzitzi. Normal ca evolutia echipei Buzaului deranjeaza multe interese obscure.Forza Gloria!

Mda, se vede ca silvius nu a mai intrat pe forum dupa replica ta, ultrasro. Banuiesc ca si-a dat seama ca daca va intra il va lua lumea la misto.

franz_kafka
    Member

E clar: Ashone – psiholog, si ultrasro – detectiv!

ashone
    Member

multumesc ovidiu. oricum stii ca eu nu intru in polemici cu ei. decit i-am semnalat si atita tot. despre libajul de pe saitul lor…stii parerea : atita pot atita zic, asta e dezvantajul netului ieftin, toti neavenitii isi dau cu parerea, nu numai aici ci si pe alte forumuri unde nu mai gasesti o opinie pertinenta despre ce te intereseaza…

ashone
    Member

sa nu uit despre galeria lor care vine incoace… in anii 80 cind erau in A au venit de doua ori in regie si m-am dus si eu sa-i vad. ii pazea militia dar de ce credeti? mai mult de jumate din ei erau cu fuste colorate, salbe la git, mustati intoarse si perciuni si inainte de meci i-au intrebat pe astia de la curti daca vor sa le faca burlane si daca cumpara cazane. normal ca i-au luat astia in reflector…singurii cu care am vorbit atunci erau doi baieti blonzi care stiau fotbal si putei discuta cu ei ceea ce am si facut dupa meci in drum spre gara. atunci se purtau suporterii care cintau pentru echipa lor.

cameliu
    Member

Gol Ratiuuuuuuuuu!

Ne devin fundasii golgeteri!
    N-am mai dat un gol in prima repriza de anul trecut…

iar in min. 59 1-1!!!
    Bunica loveste din nou…………..

Suntem catastrofe! Ne-a dat gol Ion Viorel. Da e ala care juca acu vreo 10 ani la steaua… Are vreo 45 de ani! Da joaca omu nu ca tinereii nostri… 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

2-2 A dat gol Stinga!!!

Locul 7… promovarea s-a cam indepartat in cetzuri…

Se pare ca am ratat ceva mai mult decit de obicei… Asta e!

He-he am mai luat unu in min 90+3!
    Macar acum chiar ca stim o treaba!

Final 2-3!!!

cameliu
    Member

De pe situl http://www.gloriabuzau.ro:

Sportul – Gloria (LIVE)
    Buna dimineata, aici puteti urmarii meciul Sportul v Gloria LIVE
    Formula de start a Gloriei este:
    Barbu, Ciortea, Gheorghita, Vlaicu, Iovita, Popliaca, Popa, Doicaru, Stan, Bunica, Ionescu.
    min3: Sut deviat in corner, pentru Sportul.
    min6: Ocazie mare pentru Sportul, un sut de la 6 metri, dar care a trecut pe langa poarta Gloriei.
    min10: Stan primeste o pasa la 16, si suteaza catre poarta Sportului, mare ocazie pentru buzoieni.
    min12: Atacul Sportului prin Curelea, cu o lovitura de cap de la 6m, dar care trece pe langa poarta.
    min14: Ocazie uriasa pentru Sportul, dar Barbu salveaza echipa.
    min19: Sportul conduce cu 1-0 dintr-o lovitura libera, deviata cu capul. Golul a fost marcat de Ratiu.
    min22: Lovitura libera pentru Gloria, executa Bunica, distanta este de 22m. Sutul este deviat in corner.
    min30: Schimbare la Gloria, iese Popliaca, intra Ion Viorel.
    min33: Varga suteaza peste poarta de la o distanta de 12m.
    min34: Ionescu suteaza, dar mingea este prinsa de portar.
    min40: Ocazie pentru Sportul, dar sutul trece pe la o distanta considerabila peste poarta.
    min45: Datorita protestelor, Stan primeste un cartonas galben.

Scor la pauza: Sportul 1 – 0 Gloria

Schimbare la pauza: Jaber a intrat in locul Ciortea.
    min46: Jaber care tocmai a intrat, primeste un cartonas galben.
    min54: 1-1, GOOOL!!! , Bunica a dat golul egalarii, din pasa lui Jaber.
    min71: Ocazie pentru Sportul, confuzie mare in careu, dar pana la urma mingea este respinsa de buzoieni.
    min75: Schimbare, intra Petre si iese Stan.
    min77: 2-1, GOOOL!! pentru Gloria, Ion Viorel scapa singur si marcheaza pentru buzoieni.
    min80: Petre primeste un cartonas galben.
    min85: Scorul este, 2-2, mingea a lovit de 2 ori bara, si a intrat in plasa.
    min87: Inca o bara pentru bucuresteni.
    min90+2: GOOOL!!! 3-2 pentru Gloria, a marcat pentru buzoieni Iovita.

adi
    Member

acum m-am intors de la meci, unde am rezistat doar primele 30 minute din repriza a doua, adica suficient sa vad primele doua goluri ale gloriei.
    e greu, e foarte greu sa descriu umilinta.
    mai bine tac.

07Ex
    Keymaster

Stati un pic ca acum imi dau seama ca de fapt golul din min. 90+3 a fost dat de nu altul decat Iovita. 😆 Macar stim pe mana cui pierdem. Pana acum vad ca 3 puncte ne-au fost luate de fost sportisti.

Oricum de promovare nu se mai pune problema.

cameliu
    Member

@97SiR wrote:

Stati un pic ca acum imi dau seama ca de fapt golul din min. 90+3 a fost dat de nu altul decat Iovita. 😆 Macar stim pe mana cui pierdem. Pana acum vad ca 3 puncte ne-au fost luate de fost sportisti.

Pai Iovitza, apoi Bunica (asta ne-a tras-o unde ne-a prins si cum ne-a prins si de cite ori ne-a prins!!!) + bunicul Ion Viorel.
    Pai cind iei gol de la unul trecut de 40 de ani (cred) care e si antrenor, mai bine te lasi de fotbal, decit sa ai pretentii de Divizia A!

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

@97SiR wrote:

Pai Iovitza, apoi Bunica (asta ne-a tras-o unde ne-a prins si cum ne-a prins si de cite ori ne-a prins!!!) + bunicul Ion Viorel.
    Pai cind iei gol de la unul trecut de 40 de ani (cred) care e si antrenor, mai bine te lasi de fotbal, decit sa ai pretentii de Divizia A!

Hai ca esti rau cu Viorel Ion. M-am uitat online si e nascut pe 2.11.1967, deci nu are inca 40 de ani. Ii va implini abia in noiembrie, deci este inca tinerel 😆 . Din cauza asta a reusit sa marcheze azi. 😉

adi
    Member

Nu-l uita pe Farcasanu de la Chimia Brazi …

@97SiR wrote:

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 135 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.