31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0)

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 135 total)
  • Author
    Giani
    Member

@AndreiR wrote:

n-am ce sa discut cu tine din moment ce ataci/ironizezi formatia buzoiana..
    chestiile de genul “satelitul neoficial al….” nu pot fi spuse decat de un frustrat care nu accepta ca azi a luat bataie din cauza propriilor jucatori, nu din alte cauze…
    acum va las cu suferinta voastra.. eu ma duc sa sarbatoresc, pentru ca am de ce ;)

Iti doresc o coma alcoolica de la atata bucurie. Nu va faceti griji, majoritatea buzoienilor sunt constienti ca nu se afla in Moldova si chiar au o parere extrem de proasta fata de vecinii lor de la nord, desi vorbesc cu un accent specific mult mai pregnant decat un iesean sau un bucovinean. Confuzia buzoian = moldovean este generata de orice, numai din nestiinta nu, tocmai pentru a va face sa va simtiti prost.

Serios? nu sunteti satelitii Stelei? Culori rosu si albastru, echipa infiintata in 1971 sub patronajul judetenei de partid, vesnice schimburi de jucatori dezavantajoase si meciuri trucate cu “eterna campioana”, suporteri care flutura ostentativ materiale promotionale ale Stelei… oate numesti, alaturi de “stradivariusul” ala mucegait de atat nesimtire, ca ati jucat fotbal. Fotbal cu operatii stomatologice gratuite la adresa adversarilor, utilizand cotul in loc de cleste si freza, muzica de oase si tot tacamul. Pretinzi ca ati fost mai buni, recunosc ca aveti pile mai mari decat noi la ferefe, stimabile clona.

Trecand peste golul de 1-1, care a fost o rusine, o jignire impotriva fotbalului; la 1-2 Andrei Stanga primeste o pasa de la Balan (faultat in momentul pasei) si scapa decisiv spre poarta; condescu opreste jocul si opreste o faza decisiva pentru a da un inutil cartonas galben. La 2-2 acelasi Stanga tinteste bara din dreapta portarului, balonul ajunge la Patriche si acesta din urma este oprit pentru offside, desi in momentul sutului masivului nostru atacant se afla in pozitie regulamentara.

Ar trebui sa va schimbati numele, stimati tovarasi, din gloria in rusinea, impostura sau blatul.

Zibling
    Member

Aoleo, Giani, esti mai vehement decat este cazul. Hai sa ne vedem de durerile noastre si sa-i lasam pe adversari. Ah, si vezi ca suporterii buzoienilor sunt plecati deja de pe forumul nostru si nu cred ca-l vor mai accesa vreodata, deci te certi singur… nu ai adversar.

ashone
    Member

@mihada wrote:

… nu atit din cauza meciului de ieri, dar mai ales pentru ca imi pierd speranta ca vom scapa de Liga a IIa. De cind a inceput returul, meciurile astea de la matineul de simbata ma prind numai la munca, in imposibilitatea de a urmari, macar pe net, cursul jocului. Cel putin simbata asta am avut numai socuri din evolutia scorului. La naiba!

ce-ar fi viata fara evolutia scorului? un sir de monotonii: trezit, munca, bere cu baietii, venit acasa, “mai fa ma si tu ceva prin casa! da,mama fac de miine…” te astept in regie sa discutam pe tema asta poate prinzi un 5-4 pentru noi dupa 0-3 la pauza. calmantele le aduc eu.

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Aoleo, Giani, esti mai vehement decat este cazul. Hai sa ne vedem de durerile noastre si sa-i lasam pe adversari. Ah, si vezi ca suporterii buzoienilor sunt plecati deja de pe forumul nostru si nu cred ca-l vor mai accesa vreodata, deci te certi singur… nu ai adversar.

Imi placi Zibling. Esti totdeauna calm desi cateodata ma intreb cum de poti ramane atat de calm dupa un meci ca cel de sambata.

In privinta buzoienilor, s-ar putea sa-i mai intalnim pe forum daca vom promova alaturi de ei sau daca nici noi si nici ei nu vor promova anul asta. Am mai intalnit suporteri din astia care si-au facut cont aici pe forum doar cand noi am jucat cu ei, si pe urma nu au mai intrat pe aici. Coco este un exemplu elocvent in acest sens, si intr-un fel imi pare chiar bine ca nu a mai intrat aici.

silvius
    Member

Bateti-i pe “petrolisti” sambata si aveti respectul nostru.
    Chiar daca voi nu ma vreti eu va vreau:)Nu il cunosc pe AndreiR, e dreptul lui sa isi sustina parerea.
    S-aveti bafta sambata cu petrolul!

ultrasro
    Member

Asa sa fie cum zici dar sigur am vrea sa arbitreze altcineva decat Coltescu la meciul cu Petrolul.

O zi frumoasa!

ultrasro
    Member

Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3

Sportul Studentesc

Sorin Popescu – Irimia (78 Stanga), Secareanu (46 Ghinga), Ratiu, Dedu – Patriche, Postolache (68 Oae), Balan, Varga – Costin Gheorghe, Curelea

Gloria Buzau

Barbu – Popa, Vlaicu, Gheorghita, Ciortea (46 Jaber) – Doicaru, Popleaca (30 Ion Viorel), Stan (75 Petre), Iovita – Ionescu, Bunica

Spectatori 1500
    Arbitri: Sebastian Coltescu 5

Goluri:

1-0 Patriche (minutul 17) – cap din 9 metri
    1-1 Bunica (minutul 61) – reluare din 4 metri pe contraatac
    1-2 Ion Viorel (minutul 76) – dupa o cursa de 40 de metri a ramas singur la 16 m si a executat portarul cu un sut precis
    2-2 Andrei Stanga (minutul 84) – sut din intoarcere de la 14 metri de poarta balonul lovind bara stanga inainte de a intra in poarta.
    2-3 Ionescu Claudiu (minutul 93) – in urma unui alt contratac a marcat din interiorul careului

A luat galben Varga si va sta in meciul cu Petrolul (are deja 10 galbene)

franz_kafka
    Member

@franz_kafka wrote:

Dupa SilviuS si AndreiR, nu-i exclus sa ne mai deranjeze vreun buzioan pe forum cu numele de KakaT, desi s-ar putea ca in cazul celor trei utilizatori sa fie vorba de o singura persoana (cata lipsa de imaginatie!)

Regret faptul ca nu am avut dreptate decat partial!

franz_kafka
    Member

Eu zic sa recunoastem ca injust faptul ca Sibiul a fost declarat capitala culturala europeana in anul 2007, cand de fapt aceasta onoare revenea Buzaului, date fiind opiniile suprarealiste ale unor suporteri ai Gloriei!
    Cred ca asa vom putea termina discutiile cu niste indivizi care stiu doar sa castige, nu sa si piarda! Daca SS invingea cu 3-2, nu mai accesa forumul nostru niciun suporter al Gloriei care sa ne explice cum sta treaba cu fair-play-ul, salvarea speciilor de animale aflate pe cale de disparitie, protectia stratului de ozon, etc!

ultrasro
    Member

Meciul cu Gloria Buzau a trecut, puteam castiga dar Fortuna a hotarat sa pierdem. Oaspetii puteau fi fair play dar nu au fost. Arbitrul putea aplica regulamentul dar si-a inghitit fluierul in minutul 60. Barele din Regie au tinut cu adversarii in loc sa traga pentru noi. Toate sunt deja istorie, ca si meciurile cu Verona si Xamax din Cupa UEFA, meciuri in care tot nesansa ne-a privat de obtinerea unor victorii. E timpul sa ne mobilizam. Mai sunt in joc 36 de puncte, putem promova!!!

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Mai sunt in joc 36 de puncte, putem promova!!!

Imi place cum gandesti. Bravo!

… si merci pentru caseta tehnica 😉

Giani
    Member

@silvius wrote:

Bateti-i pe “petrolisti” sambata si aveti respectul nostru.
    Chiar daca voi nu ma vreti eu va vreau:)Nu il cunosc pe AndreiR, e dreptul lui sa isi sustina parerea.
    S-aveti bafta sambata cu petrolul!

Sa va vad ca nu veti vinde locul si nici nu veti sta capra in fata Stelei si atunci veti redobandi respectul natiunii.

Zibling
    Member

Ia-le incet, Giani. Pana sa dobandeasca respetul natiunii, Gloria Buzau va cam fi confundata cu Gloria Bistrita, deoarece pt tinerii microbisti din zilele noastre exista o singura glorie – aia a lui Padureanu cu trecutul ei plin de blaturi (chiar daca acum vad pe Sabau si Horoba creand ceva nou, aparte, poate de Champions League), si tare mi-e ca Gloria Buzau va aluneca in aceeasi galeata.

Eu am prins Gloria Buzau pe cand juca in Divizia A, chiar daca pe atunci luau 5 de la noi si 10 de la Dinamo si alte scoruri astronomice de acest gen, insa pentru microbistul roman Gloria = Bistrita. Sunt curios ce campanie de marketing si de redobandire a notorietatii se va intreprinde la Buzau??? Eu mizez pe nici una, dar sper sa fiu contrazis – tara asta are nevoie de noi orase pe harta fotbalului, sa mai facem rocada.

Asa cum eu imi doresc enorm sa redevenim a 4-a echipa a Bucurestiului, prin rocada cu FC National. 8)

Zibling
    Member

@97SiR wrote:

Imi placi Zibling. Esti totdeauna calm desi cateodata ma intreb cum de poti ramane atat de calm dupa un meci ca cel de sambata.

Mersi pt aprecieri. Viata m-a invatat sa fiu mai nesimtit si sa nu mai pun totul la suflet, insa sambata era cat pe ce sa ma ia valul din nou, deoarece imi venea sa plang la final de meci. Insa, mi-am revenit si astept meciurile de acasa… ca deplasari nu mai fac acest sezon: echipa mi-a aratat ca nu merita acest efort din partea mea. Iau si eu o pauza binemeritata – din ultimele 20 de deplasari, ca am fost prezent in 16 (2006 integral si 2007).

silvius
    Member

Giani, mai intai sa promoveze si apoi vom vedea ce au de gand.Din cate aud modernizeaza stadionul(scaune, nocturna), investitii care nu s-ar recupera in liga a II-a.Gloria Bistrita are echipa buna dar numele ei e legat de multe legaturi ce nu au legatura cu fotbalul, cand Buzaul juca in liga I nu exista Bistrita pt fotbal, de vreo 10 ani incoace s-a schimbat roata.Sper sa se schimbe din nou:).S-aveti bafta!

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 135 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.