31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 31.03.2007 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-3(1-0)

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 135 total)
  • Author
    silvius
    Member

M-am cam incurcat in “legaturi” dar cred ca s-a inteles:)

07Ex
    Keymaster

@silvius wrote:

M-am cam incurcat in “legaturi” dar cred ca s-a inteles:)

Da, te-ai facut inteles. :)

dragos
    Member

din pacate, in precedentele meciuri AM RATAT cu seninatate, ne-am jucat cu ocaziile, insa in acest meci AM AVUT GHINION, chiar daca am ratat EXASPERANT !!
    asa se intampla in fotbal: cand ai nevoie de puncte, nu-ti iese !!!!

deh, ei l-au avut pe iovita si pe “tinerelu’ vioara”, care au “arat” terenul…

eu nu cred, ca vor avea parte de acelasi noroc pana la finele returului, tinand cont de faptul ca, au batut “acasa” pe fcm campina tot cu 3-2, dupa ce au fost condusi cu 0-2……….iar la noi, ghinionul nu poate tine la infinit !!!
    trebuie sa se sparga ghinionul odata si-odata !!!

Giani
    Member

@silvius wrote:

Giani, mai intai sa promoveze si apoi vom vedea ce au de gand.Din cate aud modernizeaza stadionul(scaune, nocturna), investitii care nu s-ar recupera in liga a II-a.Gloria Bistrita are echipa buna dar numele ei e legat de multe legaturi ce nu au legatura cu fotbalul, cand Buzaul juca in liga I nu exista Bistrita pt fotbal, de vreo 10 ani incoace s-a schimbat roata.Sper sa se schimbe din nou:).S-aveti bafta!

Hombre, bafta si voua. Desi sunteti un pic in buda: nenea violina a declarat ca primaria baga bani in club, chestie ce duce foarte tare spre o situatie de ilegalitate (recunosc, primaria poate investi in stadion, daca acesta ii apartine). Apoi nu am incredere ca echipa ar vrea sa promoveze: cu o medie de varsta de 30 de ani, salvata de Iovita, e greu de crezut ca poti rezista mai mult de jumatate de sezon daca s-or pune pe voi trei arbitri in halul cum s-a pus condescu pe noi sambata. Raman la concluzia initiala, sa va vad ca promovati si in prima liga sa vad cum ii injurati pe stelisti pe teren propriu si in plus, le mai saltati si niste puncte. Pentru ca sambata, la atacurile noastre contra ceauseilor, ati reactionat foarte vehement, dovada ca v-a durut.

MadalinIlie
    Member

Buna ziua,

As fi scris mai devreme dar de-abia acum a fost activat contul ( viteza luminii).
    OBS : 1 .In meciul din Regie in care toata lumea a acuzat ca am dat gol cu Varga la pamant ( care a facut si buzoienii “nesimtiti”) trebuie mentionat faptul ca un jucator al nostru era jos cu Sportul in atac si nu s-a intamplat nimic( adica trebuia din fair play Sportul sa dea mingea afara) – ceea ce nu s-a intamplat; si apoi a urmat faza de care spuneti voi.
    2. Nu inteleg de ce se spune ca arbitrul a favorizat Gloria; cred ca e clar ca ati casapit jucatorii Gloriei..in fine asta e mentalitatea de romani.
    Si nu in ultimul rand : de ce va intereseaza pe voi daca Gloria poate sa se sustina in A; daca are sau nu stadion; vedeti-va fratilor de gradina voastra.( cred ca sindromul sa moara capra vecinului nu mai este adevarat).
    Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi mesajul si astept feed-back-ul dumneavoastra,

Madalin

P.S. Ar trebui sa vedeti meciul cu Dunarea Giurgiu cand ne-au dat off – side fara numar

Giani
    Member

Tot nu m-ai lamurit, stimabile Madalin, de ce in momentul in care v-am strigat “taranii” in mod peiorativ, ati tacut, si cand am atacat Steaua ati inceput cu fluieraturile. Ei bine, ASTA ma deranjeaza in cazul in care ati promova, si crede-ma ca am ceva “antene” prin Buzau. Retrogradeaza Jiul, cineva trebuie sa ii ia locul pe lista sustinatorilor pretinsei “eterne campioane”.

Si daca ti se pare ca o deposedare cu cotul in gura adversarului reprezinta un gest de fair-play pe care arbitrul trebuia sa il premieze cu avertizarea jucatorului lovit, te invit sa mai citesti regulamentul jocului. Iovita a cazut la pamant in acea faza dupa lovirea lui Varga, intial un alt jucator buzoian simulase o accidentare si cand a vazut ca faza continua a “inviat” subit si a sprintat spre propria defensiva. Cred ca faci unele confuzii, dar as fi absurd sa iti cer sa fii obiectiv (poate ca nici eu nu as fi).

Dar hai sa lasam faza acelui gol de 1-1, ca s-a tot scris despre ea. La 1-2, imediat dupa ce a fost introdus pe teren, Stanga a primit o pasa deciziva de la Balan, care fusese faultat. Desi atacantul nostru scapase spre poarta, intro pozitie foarte buna, arbitrul a oprit jocul (desi putea sa acorde cartonasul si dupa finalizarea fazei). Nu comentez ca la golul de 1-2 un fundas a respins mingea cu mana pana la Ion Viorel, se poate admite ca in acea invalmaseala nu a vazut nici unul dintre cei doi arbitri.

Golul de 2-2: Curelea are poarta in fata si, in momentul in care sare sa loveasca mingea cu capul, este lovit in spate de un fundas buzoian; dezechilibrat fiind trimite mingea in bara si cade in plasa portii; norocul a fost ca mingea a ricosat la Stanga si acesta a marcat. La acea faza, avand in vedere pozitia lui Curelea si violenta interventiei, jocul trebuia oprit, cu penalty si eliminare, numai intamplarea a facut ca balonul sa ricoseze unde trebuie.

La 2-2: Stanga suteaza in bara din dreapta portarului, balonul ricoseaza la Patriche (aflat in pozitie regulaemntara in momentul sutului) si asistentul indica offside. Aceste decizii nu apartin unui arbitraj ostil?????

Nu moare nimeni de grija voastra, ci de modul cum va casapiti adversarii meci de meci cu complicitatea arbitrilor (lucru suspect pentru o echipa fara bani), pentru ca apoi sa va dati superiori pe unde apucati. Te vaiti de offside-urile dictate in meciul cu Giurgiu. Sa vezi ce parere buna au giurgiuvenii despre arbitrajul de ieri. Au trei jucatori in infirmerie. De altfle si cu noi ati procedat identic: dupa meciul cu voi, Secareanu si Balan au ajuns indisponibili.

dragos
    Member

atunci cand oaspetii au margat golul 3, “omul cu porumbeii de la tabela” a pus in dreptul nostru 3…..insa, crainicul stadionului i-a cerut sa faca corectura de rigoare.

Giani
    Member

Cred ca a fost o eroare intentionata.

MadalinIlie
    Member

Domnul Giani ( aka Geani) etc,

1. Am scris ca nu trebuie sa te doara ce orgine au adversarii ca sunt de pe ultimul clocau sau sunt dintr-un cartier de vile.( chestia cu capra vecinului)- asta tine de educatie care la tine e departe.

2. Cred ca ti-ar trebui o pereche de ochelari sa vezi mai bine galeria buzoiana si galeria sportului. Ati fost asa multi ca am auzit cum ati strigat acum pe site :)). Esti tare.

3. Daca un jucator este jos ( indiferent de situatie – daca este lovit sau nu, sau daca se preface si sta jos) – tu ai da mingea afara.

Va multumesc si astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra,

Madalin

Daca ai mentalitate de profesionist si stii ce inseamna Fair Play, in orice situatie cand vezi ca un jucator e jos, dai mingea afara(mai uita-te si tu pe la meciuri prin Anglia, Spania etc). daca ai mentalitate de poplaca cum este cazul multor jucatori din campionatul Romaniei indiferent de liga, normal ca incerca sa isi creeze un avantaj din aceasta situatie.
    Acum tu trebuie sa iti pui intrebarea gandesti ca un “gentelman” sau ca un “taran”?

ashone
    Member

@MadalinIlie wrote:

Domnul Giani ( aka Geani) etc,

1. Am scris ca nu trebuie sa te doara ce orgine au adversarii ca sunt de pe ultimul clocau sau sunt dintr-un cartier de vile.( chestia cu capra vecinului)- asta tine de educatie care la tine e departe.

2. Cred ca ti-ar trebui o pereche de ochelari sa vezi mai bine galeria buzoiana si galeria sportului. Ati fost asa multi ca am auzit cum ati strigat acum pe site :)). Esti tare.

3. Daca un jucator este jos ( indiferent de situatie – daca este lovit sau nu, sau daca se preface si sta jos) – tu ai da mingea afara.

Va multumesc si astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra,

Madalin

giani greseste ca face conversatie cu voi. daca nu erati la promovare nu va osteneati sa lasati animalele nepotolite o zi sa veniti la bucuresti. excursia voastra la bucuresti nu a cuprins si vizitarea lipscaniului, a magazinului unirea, plimbatul cu metroul? ca asa faceati pina in 89 cind veneati la profesionale in bucuresti. daca nu va spun eu: lipscaniul va deveni centru istoric al bucurestiului deci nu mai sint magazine, unirea intre timp s-a transformat intr-un fel de mall ( poate ai vazut la tv ce e ala ), iar cu metroul va rataciti pentru ca intre timp s-au mai adaugat statii noi si s-a mai lungit un pic…dar are statie la GARA DE NORD !!!! pe vremea cind veneau la bucuresti parintii tai ca sa se duca la cocorul si unirea nu avea, deci poti sa le povestesti lucrul asta. daca vrei fac poze si-ti trimit ca sa vezi ca nu te mint. pe forumul nostru tipam ce vrem,cit vrem si cind vrem. nimeni de la noi nu a intrat pe alte forumuri sa zica ceva de adversar, iar daca au intrat au fost cazuri izolate. nici cind sportul a fost locul 1 in divizia A si putea fi campioana nu am avut treaba cu forumurile adversarilor, iar in B cind maturam cu altii pe jos nici pomeneala sa ne coborim atit de jos. de ce ? pentru ca nu ne intereseaza altii…voi ati scos acum capu’ un pic si ati umflat pieptu’…tipic taranesc, odata la 20 de ani va prinde mamaliga coaja si vi se pare ca lumea incepe cu voi. dupa promovare, ca sa cazi inapoi iti trebuie barem de puncte, altfel te duci cu o divizie mai jos decit fusesei. uita-te la jiul petrosani, la umt, la alba iulia. uita-te la pinalti cit de smecher era si a intrat si acum cade iar. ati batut un sportul care e in reconstructie, nu ati facut nimic deosebit.

Zibling
    Member

Ouch!!! 😮

Bine zis Ashule, mai ales chestiile cu B=>A=>B=>C si aia cu forumurile altora. Chiar nu inteleg de ce copii cu prea mult timp liber intra pe forumurile altor echipe in “momente-cheie” si se dau cu parerea. Este f.adevarat ca oricine este invitat pe aici, dar nici chiar asa.

ashone
    Member

@Zibling wrote:

Ouch!!! 😮

Bine zis Ashule, mai ales chestiile cu B=>A=>B=>C si aia cu forumurile altora. Chiar nu inteleg de ce copii cu prea mult timp liber intra pe forumurile altor echipe in “momente-cheie” si se dau cu parerea. Este f.adevarat ca oricine este invitat pe aici, dar nici chiar asa.

E NETU IEFTIN…..multi veniti putini chemati.

Giani
    Member

Lasati-l fratilor pe “madalin voicu” sa se dea mare, ca oricum nu stie diferenta dintre un Stradivarius si o vioara de Gherla. La el intre lanurile de porumb se joaca fotbal cu cotul in dintii adversarului, am aflat si eu cum se joaca la tara.

Personal mi se rupe din ce varf de munte vii domnule catanga, Giani (nu Geani, ca la tine in camp, tarane) este chiar numele meu, precum fotbalistul Kirita de la Dinamo sau pugilistul Gogol, care castiga aurul olimpic cand taticul tau uitase de prezervativ si asa te-ai nascut. Si daca mai indraznesti sa imi pocesti numele te pocesc si eu pe tine la fatzada de nu te-o mai recunoaste nici boarfa aia care te-a conceput la betzie in lanul de porumb. Tzirane, cat timp tu asculti vioara la nunta si la botez, eu o ascult la Ateneu. Daca nu stii ce e ala, te ajut sa il recunoasti: seamana cu “mall-ul” de pe bancnota din reclama.

Chestia aia cu numarul v-am povestit-o si pe prosport.ro, si ti-o repet, ca poate asa vei pricepe (pana si bolnavii de Down pricep dupa ce le spui un lucru de 4-5 ori, sper spre binele tau ca esti mai inteligent decat ei): cel mai mare analist sociologic s-a numit Silviu Brucan, care a spus cel mai mare adevar posibil in tara asta: “multi, dar prosti”. Unde ati fost, oligofrenule? 50 de analfabeti platiti de club pe datorie ca sa vizitati si voi Capitala, plus vreo 100 de studenti care chiulesc la greu de la cursuri ca sa suga apendicele patronilor bucuresteni, fericiti si ei ca au gasit sclavi dispusi sa lucreze 14 ore pe zi pentru salariul minim pe economie.

Nu ma doare grija de voi stimabile, dar daca voi veti primi licenta de club profesionist, dupa ce noua ne-a fost retrasa in mod abuziv, va iesi un scandal monstru. Nu de voi ma freaca grija, ci de faptul ca in ferefe se dau licentre dupa cum felezi mai bine la mircea sandu si la sedere. Ori dovada felatiei voastre catre acest individ care face rusine Sportului Studentesc exista.

EDIT: Bine ca s-a inventat netul si la tara, mai avem si noi pe cine sa luam in “nevertebrata”.

Zibling
    Member

Eu nu vreau sa iau pe nimeni in… “nevertebrata”, deci daca se poate vreun MODerator sa inchida acest topic, ca deja nu se mai vorbeste on-topic despre meciul cu Buzaul pe aici. :(

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 135 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.