31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 76 total)
  • Author
    multi
    Member

😳
    Adevarul e ca se putea mai bine decat 1-2…
    Si vin vremuri grele , intr-adevar…
    Dar mie (cu toate ratarile care iti pot increti nervii definitiv) mi-a placut ultima bucata. Cred eu ca se poate face fata totusi!

cameliu
    Member

E greu cind scapi puncte printre degete de la echipe de mina a-2-a. F. greu!
    N-am vazut meciul, doar “urmarit live” comentariile pe vreo 4 sit-uri concomitent, insa imi vine sa turbez de ciuda!
    Citi spectatori au fost?

ultrasro
    Member

Bare 2-2

Ocazii vreo 8-1 pentru Sportul in afara golurilor

E clar de acum, desi nu e decat prima etapa suntem candidatii la retrogradare!!! Ba mai mult putem avea 0 puncte dupa 3 etape! Ce ne facem??? De ce a fost lasat sa plece A Dumitru? Cine e Ciupe? Si Dan Petrescu ce obiectiv are pentru primele 5 etape? Dac nu scoate macar 5-6 puncte in primele 5 etape sa se duca cu Dumnezeu! Va fi greu! Ce sanse dse mentinere in primul esalon vedeti! Eu sub 10%!!!!

ultrasro
    Member

Apulum, campioana deplasarilor, a dat lovitura si in “Regie”
    Apulum Alba Iulia si-a respectat blazonul de campioana a deplasarilor, cucerit in sezonul trecut. Formatia antrenata de Stelian Gherman a dat lovitura de gratie in Regie, invingind nou-promovata Sportul Studentesc. Oaspetii s-au ales cu trei puncte si cu o prima de 1.200 de dolari, profitind de ratarile imense ale lui Gigel Bucur. Aflat de trei ori fata in fata cu portarul Turcas, atacantul Sportului n-a fost in stare sa trimita mingea in plasa.

In prima repriza, singura faza care a stirnit interesul spectatorilor din Regie s-a consumat in minutul 25. Doi fani turmentati ai “studentilor” s-au luat la harta cu fortele de ordine la tribuna intii. Oamenii legii au incasat citeva lovituri usoare, dar pina la urma i-au imobilizat pe agresori, ducindu-i imediat la politie.

Dan Petrescu, antrenorul Sportului Studentesc, a urmarit partida de la tribuna oficiala pina cind formatia sa a primit cele doua goluri. Suparat pe prestatia slaba a jucatorilor, el a coborit pe teren pentru a-si conduce echipa.

VIP-urile din lumea fotbalului au tinut sa fie prezente in tribune pentru acest meci. Printre vedete s-au numarat Walter Zenga, proaspatul antrenor al Stelei, Mihai Stoica si Mircea Angelescu.

Desi Sportul a dominat primele 20 de minute ale partidei, elevii lui Stelian Gherman au pus treptat stapinire pe mijlocul terenului, creindu-si nenumarate ocazii de gol, mai ales in repriza a doua. Daca bucurestenii au ratat nepermis din fata portii prin Gigel Bucur si Tibi Balan, ardelenii au fost mult mai eficace in zona buturilor aparate de Stancioiu. Scorul putea fi la fel de bine 4-0 in favoarea lor, dar Bumb si
    Galdean au sutat in bara.

Pentru victoria din Regie, fiecare fotbalist de la Apulum va incasa 1.200 de dolari.

La fiecare meci avem cite opt mari ocazii, dar nu reusim sa le fructificam. Cred ca de vina este si lipsa lor de experienta.
    Azi (n.r. – ieri) diferenta au facut-o portarii

ultrasro
    Member

min. 90+4 – Punct final pe stadionul din Regie, după cel mai frumos meci al acestei etape!

min. 90+3 – GOOOOL SPORTUL !!!!! A centrat Maxim, iar CURELEA a reluat excelent cu capul din mijlocul careului, trimiţînd balonul în dreapta lui Ţurcaş ! 1-2 !

min. 90 – Ratare imensă Sportul ! Se execută un corner de pe partea dreaptă, mingea ajunge la Gigel Bucur, care trimite peste poartă din 3 metri ! Un meci senzaţional pe stadionul din Regie!

min. 83 – Schimbare la Apulum: Iese Stanciu, intră Oprea

min. 78 – Tibi Bălan a şutat cu stîngul în vinclu de la 20 metri, mingea s-a dus la încheietura barelor!

min. 76 – Ciupe.

min. 67 – Apulum face prima schimbare – iese Nedelea şi intră Mitrofan.

min. 66 – Bară Sportul ! Bălan a driblat 2-3 fundaşi adverşi iar de la 16 metri a şutat la colţul scurt, unde mingea a lovit bara şi a ieşit în aut de poartă.

min. 65 – Sportul efectuează ultima schimbare: iese Rusu, intră Nae.

min. 64 – Din nou bară Apulum! Nedelea a şutat, Stăncioiu a respins în faţă, iar Găldean, din 7 metri, a şutat în transversală.

min. 60 – Bar.

min. 58 – Bucur execută o foarfecă din 16 metri, prinde Ţurcaş.

min. 55 – Sportul efectuează 2 schimbări : ies Stancu şi Cruceru şi intră Curelea şi Ciupe.

min. 55 – Tibi Bălan

min. 54 – Stăncioiu, pentru faultul de faza penaltiului.

min. 54 – GOOOOOL APULUM !!! Gafă mare a lui Raţiu, care a semiluftat la marginea careului, Găldean a preluat, a trecut de Stăncioiu, care l-a agăţat. Arbitrul a acordat penalty, iar PALEACU a transformat cu un şut pe mijlocul porţii, deasupra portarului.

min. 50 – Bară Apulum! Jercălău a centrat şi Bumb a trimis cu capul mingea la încheietura barelor !

min. 48 – GOOOOOL APULUM !!! Formaţia din Alba Iulia deschide scorul prin GĂLDEAN !!! Acesta a primit o pasă expediată din 18 metri, de pe partea stîngă, de Paleacu, a preluat, iar din 10 metri a şutat pe centrul porţii, peste portarul Stăncioiu! 1-0 pentru Apulum !

min. 46 – Reîncepe partida din Regie.

min. 45+2 – Punct final al primei reprize, în care gazdele au dominat.

min. 45+1 – Şansă imensă pentru „studenţi”! Lazăr l-a lansat pe Mazilu, plecat de limita ofsaidului, acesta a avansat pînă la 8-9 metri de Ţurcaş, lateral dreapta, a şutat, dar portarul lui Apulum şi-a mai salvat o dată echipa!

min. 44 – O neînţelegere între fundaşul Secăreanu şi portarul Stăncioiu ar fi putut aduce un gol lui Apulum, dar Nedelea nu a fructificat!

min. 38 – Şansă mare pentru Apulum ! Paleacu a centrat şi Găldean, din 6 metri, nu a putut decît să devieze uşor cu capul balonul, care s-a dus pe lîngă poartă.

min. 37 – Rusu îşi încearcă şansele cu un şut de la 30 de metri, peste poarta lui Ţurcaş.

min. 33 – Lovitură liberă din lateral dreapta, aproape de colţul terenului, pentru Sportul. Maxim execută direct pe poartă, Ţurcaş prinde.

min. 32 – Iurişniţi vede primul cartonaş al meciului pentru un fault.

min. 21 – Sportul domină clar partida şi ratează o nouă mare ocazie prin Tibi Bălan, care a şutat peste poartă de la 20 de metri!

min. 10 – Ocazie uriaşă pentru Sportul ! Gigel Bucur a pătruns de la 16 metri, a ajuns la 8 metri singur cu portarul, dar a şutat în Ţurcaş!

min. 9 – Apulum are primul corner, fără rezultat pe tabela de marcaj.

min. 6 – Învălmăşeală în careul lui Apulum, Turcaş a ezitat, dar mazilu nu a profitat de şansă şi pînă la urmă portarul alba-iulian a reţinut

min. 1 – Ionică Serea dă startul meciului din Regie.

SPORTUL (alb – negru)
    33. Stăncioiu – 7. S. Stancu, 6. Secăreanu, 2. A. Raţiu, 13. L. Rusu – 10. Bălan, 5. C. Lazăr, 8. Cruceru, 23. Maxim – 9. Mazilu, 20. Bucur

Antrenor: Dan Petrescu
    Rezerve: 1. Stanca, 3. M. Dedu, 15. R. Ciupe, 17. Oae, 22. M. Nae, 18, Curelea, 11. Varga

APULUM (alb – negru)
    12. Ţurcaş – 2. Jercălău, 27. C. Ciobanu, 23. D. Miclea, 4. Bumb, 26. C. Bar – 7. Paleacu, 16. Iurişniţi, 10. Găldean – 9. M. Stanciu, 8. Nedelea

Antrenor Stelian Gherman
    Rezerve: 1. Mincă, 3. R. Oprea, 6. Ad. Popescu, 14. Ov. Maier, 17. Chivescu, 19. Maghici, 25. Mitrofan

Arbitri: I. Serea (Focşani). Asistenţi: I. Popa (Paşcani), D. Iliescu (Craiova). Rezervă E. Rusu (Babeni). Observatori: G. Nedelescu (Craiova), Z. Erdei (Slatina)
    Intrarea liberă

ultrasro
    Member

in simanvasile

ultrasro
    Member

Maier a pierdut toată pregătirea de vară a lui Apulum şi, nepus la punct fizic, a luat loc pe banca de rezerve ieri. Primele 45 de minute au fost zgîrcite la capitolul fotbal, cu doar 3 ocazii de poartă. Gigel Bucur (10) şi Mazilu (45+1) au ratat situaţii mari, singuri cu Ţurcaş. După cum a arătat jocul în prima repriză, cu ardelenii aproape nuli în ofensivă, spectatorii neutri comentau la pauză: “Să vezi că intră Maier, dă o pasă genială şi închide jocul!”.

“Motanul” nu a apărut în scenă decît pentru ultimul sfert de oră însă. În locul său, la rampă a ieşit Alin Paleacu. Şeptarul lui Apulum, dorit în vară de Dinamo, a aruncat mai întîi o minge în spatele visătorului Stancu (48), Găldean a preluat şi l-a executat sec pe Stăncioiu, 0-1. “Studenţii” nu s-au dezmeticit şi la faza următoare Bumb a şutat în bară de la 6 metri.

Chiar cînd alb-negrii se aşezaseră mai bine în terenul advers, Paleacu a trimis o pasă între fundaşii Sportului, Raţiu a greşit grav, semiluftînd, iar Găldean a ţîşnit. L-a driblat scurt pe Stăncioiu şi a căzut. Penalty-ul acordat de Serea a fost transformat cu sînge rece de Paleacu, printr-un şut puternic, pe sus, pe centrul porţii (54).

Asaltul “studenţilor” a fost total spre final, dar bara s-a opus la şuturile lui Tibi Bălan (66, 78), bun în ofensivă, dar inexistent în apărare. Este drept, şi ardelenii puteau da lovitura de graţie, în minutul 64, cînd Găldean a ochit transversala de la 7 metri.

Golul lui Curelea, cap de la 14 metri (90+3), nu a făcut decît să mai spele din amărăciunea unui debut fals de sezon pentru Sportul. “Gaşca nebună” a trecut fără probleme prin Divizia B, dar şi-a spart capul la contactul cu prima ligă.

“Am cîştigat meciul pentru că am avut mai multă răbdare şi un portar în formă. Am pregătit partida pe partea defensivă aşa cum se şi aştepta Dan, dar am avut şansă şi am marcat exact cînd a trebuit”
    Stelian Gherman

“Îmi pare rău pentru Dan, dar ăsta este fotbalul”
    Walter Zenga

5 victorii în deplasare a obţinut Apulum Alba Iulia sezonul trecut. În cele 15 partide jucate afară, ei au mai reuşit 3 remize, fiind învinşi de 7 ori. La final au terminat pe locul 5 în clasamentul meciurilor din deplasare

Probleme cu jandarmii
    Spre finalul primei reprize a avut loc un incident între doi suporteri şi doi jandarmi care păzeau intrarea la tribuna zero a arenei din Regie. Aceştia din urmă au barat calea pentru un copil de 4-5 ani care plecase cu mama sa să bea apă, dîndu-l cu capul de unul dintre stîlpii porţii de acces. Aflat la 2 metri de locul incidentului, tatăl băiatului, ajutat de un prieten, a sărit la gîtul unui jandarm, lovindu-l. A urmat o altercaţie la care au mai participat încă 5 oameni de ordine. În cele din urmă, cei doi civili au fost evacuaţi, încasînd şi o corecţie fizică de la jandarmi pe drumul de ieşire din stadion. / Alexandru Banu

“Ne-am săturat să fim gaşca nebună”
    Dan Petrescu s-a dezlănţuit la conferinţa de presă: “Dacă am fi înscris în prima repriză, alta ar fi fost soarta meciului. Am avut opt ocazii, multe pentru Divizia A, aşa că nu am ce să le reproşez jucătorilor. Am reuşit să-l facem pe portarul de la Apulum vedeta meciului. Ne-am săturat să fim gaşca nebună, să avem ocazii multe şi să primim gol la prima incursiune mai periculoasă a adversarilor. Pentru noi, obiectivul în Divizia A este evitarea retrogradării”.

EXPRES
    Antrenor / Dan Petrescu a privit prima repriză din tribuna oficială. Secundul Cezar Zamfir a dat indicaţii tactice jucătorilor, fiind ironizat de suporteri şi întrebat de aceştia dacă a semnat ca “principal” la club. În a doua repriză, tehnicianul Sportului a revenit pe bancă. / Paul Muntenescu
    Nerăbdare / Ovidiu Maier a intrat pe teren abia în minutul 74. Pînă atunci a fost extrem de nervos şi întreba din minut în minut bodyguarzii cît este ceasul. / Paul Muntenescu
    Incident / Victor Becali a vrut să plece cu 5 minute înainte de fluierul final. În parcare a constatat că maşina îi era blocată. Nervos, a întrebat al cui este automobilul care îi bara calea. Posesorul maşinii s-a dovedit a fi un stelist, vicepreşedintele Valeriu Argăseală, care într-un final şi-a mutat maşina. / Paul Muntenescu.

1 august 2004

ultrasro
    Member

Tineretea, eterna scuza pentru superficialitate

Victor Partan

In urma cu patru ani, debuta pe prima scena, cu un 3-0 sec in fata Petrolului, noua echipa a Sportului Studentesc, formata, cu o singura exceptie, din tineri jucatori formati la grupele de copii si juniori din Regie. A fost un prim sezon pe care “studentii” l-au terminat in genunchi, salvandu-se de la retrogradare in urma barajului cu Cimentul Fieni. “Tineretea si lipsa de experienta ne-au adus in aceasta situatie, dar, de la anul, vom fi mai puternici”, au spus, atunci, bucurestenii. S-au contrazis singuri, in sezonul imediat urmator, cand, macinati si de probleme financiare, au retrogradat in “B”. Putini au dat vina pe lipsa banilor, chiar daca au pierdut un meci, la “masa verde”, din cauza unei datorii. “Tineretea si lipsa de experienta au facut sa picam in esalonul secund”, s-au auzit aceleasi voci din Regie. De la echipa au plecat jucatori importanti, dar presedintele Siman a pastrat un lot suficient de valoros, cat sa obtina, la pas, promovarea. Astfel, sambata, pe o arena cosmetizata cu cateva mii de scaune de plastic, Sportul Studentesc si-a inceput o noua aventura in prima divizie. Cu o singura exceptie, Alin Ratiu, primul “11” aliniat impotriva lui Apullum a fost format din jucatori care promovau si acum patru ani.

Prima repriza a apartinut in totalitate gazdelor. Inca din 9’, Gigel Bucur a scapat singur cu portarul Turcas, dar, in loc sa trimita balonul pe langa acesta, l-a “tintit” cu o minge la semi-inaltime. A urmat un joc destul de plictisitor, in care “studentii” s-au chinuit sa gaseasca un culoar printr-o foarte bine organizata aparare ardeleana. Oaspetii au refuzat, practic, jocul, apropiindu-se accidental de poarta lui Stancioiu. Astfel, a doua faza notabila a reprizei a venit abia in 45’, tot de partea bucurestenilor. Mazilu a tratat cu aceeasi superficialitate ca si colegul sau din atac o faza in care scapase singur cu Turcas, tragand in portar.

Bine cunoscuta naivitate a defensivei din Regie a fost confirmata in debutul reprizei secunde. Paleacu a trimis mingea peste fundasii adversi, iar Galdean le-a predat o lectie de finalizare omologilor sai de la Sportul. Desprinderea lui Apullum a venit in urma unei faze in care Stancioiu ar fi trebuit eliminat pentru fault din postura de ultim aparator, dar a fost iertat de Serea. Acelasi Serea a gresit si de partea cealalta, in 90’. El nu a dictat penalty pentru Sportul, cand Mazilu a fost tinut clar de tricou, neputand sa ajunga la o minge in fata portii!

Gazdele au inscris golul de onoare prin Curelea, care, personal, a avut un debut reusit in Divizia A, anuntandu-se ca o mare speranta pentru viitor. “Din pacate”, acesta este tanar, iar, in Regie, tineretea este o “piatra de moara”, nu un avantaj.

Dan Petrescu: “De cand sunt eu antrenor la aceasta echipa, se intampla sa avem cate sapte ocazii pe meci si sa nu inscriem. M-am saturat sa jucam frumos si sa pierdem meciurile”.

Stelian Gherman: “Imi pare bine ca am inceput cu dreptul. Stiam ca Sportul este o echipa ofensiva si am pregatit bine apararea. Am avut si ceva noroc, dar, pana la urma, conteaza numai victoria”.

PS: Partan a observat greseala lui Sera cand Mazilu a fost faultat in careu in minutul 90.

El greseste cand crede ca in 2001 (la promovarea anterioara) Balan, Stancu si Maxim ar fi facut parte din lotul Sportului. Deci in total sunt 4 jucatori diferiti in primul 11 al nostru.

Sportul in ultimii patru ani a pierdut urmatorii jucatori buni:

Farmache, Galamaz, Musteata, Paunescu, A. Dumitru, Irimia, Patrascu, Paduret, Dinita, Ciubotariu, Chihaia si Negru

ultrasro
    Member

Am revazut cu incetinitorul faza respectiva in seara asta (am inregistrat ce a dat Antena 1 pe hdd-ul calculatorului) de cel putin 20 de ori si am ajuns la prima senzatie ce am avut-o live: Stancioiu a intentionat sa-l agate pe Galdean initial dar vazand ca este ultimul om din echipa a plonjat pe langa el la pamant. Atacantul oaspetilor nu este atins – Stancioiu nu a pus mana macar pe :D piciorul sau soldul acestuia – dar dupa ce face doi pasi (el prelungise initial mingea cu capul pe langa portar) crezand probabil ca-si prelungise mingea prea mult spre dreapta isi inmoaie piciorul stang apoi cade gramada la vreo 5 metri distanta de Stancioiu.

Parerea mea e clara: Stancioiu nu a impiedicat in vreun fel inaintarea spre poarta a lui Galdean.

Si decizia lui Serea de a da galben lui Stancioiu este ciudata, daca era 11 m trebuia acordat rosu direct.

CONCLUZIA FINALA: am vazut bine initial cand am spus ca Galdean e un simulant excelent, din stirpea lui Marius Lacatus, pentru ca este dealtfel si un atacant excelent. 8)

Ultras
    Member

@cezar_mihalcescu wrote:

E clar de acum, desi nu e decat prima etapa suntem candidatii la retrogradare!!! Ba mai mult putem avea 0 puncte dupa 3 etape! Ce ne facem??? De ce a fost lasat sa plece A Dumitru? Cine e Ciupe? Si Dan Petrescu ce obiectiv are pentru primele 5 etape? Dac nu scoate macar 5-6 puncte in primele 5 etape sa se duca cu Dumnezeu! Va fi greu! Ce sanse dse mentinere in primul esalon vedeti! Eu sub 10%!!!!

Sansele de a ramane in A sunt de 90%. Orice echipa are o zi proasta. Ieri am pierdut pe mana lui Stancu si a lui Ratiu, dar mai ales pe cea a atacantilor. Nu au fost in stare sa finalizeze. Daca in privinta lui Mazilu nu ma mira, Bucur in schimb ma dezamagit, de parca s-a molipsit de la primul. Dinamo si Craiova sunt echipe de invins, ca si Argesul in etapa a IV-a. Ce rezultate vom obtine, asta ramane de vazut. Ciupe este cel care a inchis bulevardul Stancu. Eu l-as titulariza, pentru ca Stancu este clar depasit de situatie.

Raul CIUPE
    24.11.1983
    177 cm
    70 kg
    Romanian
    right back

A jucat la Gaz Metan Medias, fiind titularizat in retur de Sabau. A fost transferat acum cateva zile contra sumei de 5000 euro. Trebuie remarcata determinarea cu care a jucat, majoritatea timpului evoluand cu capul spart. Nu a avut erori personale si dupa intrarea sa Galdean nu a mai facut ce a vrut pe partea noastra dreapta.

multi
    Member

De aceeasi parere ! Ciupe a fost unul din cei care au facut figura frumoasa iar Gigel…ca si la meciul cu Dinamo…subtire tare! Poate unde i-au luat frica si-l tin strans , dar numai asta nu justifica cele doua ratari marca Mazilu!

Ciupe a jucat destul de bine in minutele pe care le-a prins. Sunt totusi nemultumit ca am incercat sa desfacm apararea celor din Alba-IUlia doar pe partea dreapta si Stancu nu a fost jucatorul care sa trimita centrarile de care atacantii nostri au mare nevoie. Gigel a incercat in nenumarate randuri rezolvari spectaculoase in loc sa incerce rezolvari simple. LA fazele in care am centrat sau am dat drumul pe partea stanga i-am depasit pe cei de la Apulum si golul a venit dintr-oi centrare de pe partea stanga.

cameliu
    Member

Ce e f. nasol:

1. Apararea e la fel de visatoare si gafeaza inadmisibil cind ti-e lumea mai draga!
    2. Atacam ca berbecii, luand portarii la tinta din 3-5 sau 8 m. Daca la Mazilu mai inteleg a-nceput si Gigel…
    3. Cel mai dureros: Continuam sa luam goluri la pachet (la un interval de maxim 5 minute intre!). PSIHIC=ZERO Asa am luat si in amicalul cu dinamo si in vreo 7 meciuri in sezonul cind am retrogradat! Poate jucatorii nostri cred ca daca luam cite 2 odata “la pachet” le-om lua mai “ieftin”… 😆 😳 😆 . Dupa un handicap de 2 goluri atacam ca nebunii insa e cam tirziu…

Fata de sezoanele trecute de A, nu vad nicio imbunatatire in joc, in sesul invatatului din greseli, sau macar din plusul de experienta!

Asa nervos ca si simbata n-am mai fost de la meciul de la Copenhaga…

dragos
    Member

Pentru Cristi si Multi : in primul rand, ma bucur sa aud, ca sunteti SUPORTERI cu vechi state in REGIE…..FELICITARI!!!!

revenind la meci, pot spune ca sunt dezamagit de echipa, adica apararea
    este superficiala, mijlocul leaga ceva-ceva, insa atacul iroseste ocazii IMENSE!!!!
    raportul barilor: 3-2……..gigel a ratat incredibil din 2-3m; daca era mazilu intelegeam, insa asa…..
    daca pe alba nu-i bati (si acasa) care au avut o echipa fara cativa titulari,
    ce poti sa mai spui??????
    ce pretentie ai sa bati dinamo, craiova, steaua?????
    VOM AVEA VIATA GREA IN “A”!!!!!
    iar bursucul a stat prima repriza in tribuna dand indicatii prin telefon lu’ cezarica…..astea-s fite, vorba lu’ florin.
    pai, ce antrenor ati mai vazut “antrenand” de sus din tribuna oficiala?????
    el a stat la suete cu zenga, mm stoica, iordanescu etc.etc.
    gigel a comentat relativ ironic la adresa bursucului: “la rapid folosea aceleasi metode de a sta in tribuna si ati vazut ce rezultat a avut, sper, la noi, sa aiba mai mult noroc….”
    fotbalul se joaca DOAR pe goluri: nu pe nr. barilor, nu pe ocazii, nu pe spectacol……putem sa facem spectacol, dupa ce conducem pe tabela…..
    spre final, balan mi s-a parut a fi “franarul” echipei….toate actiunile le incetinea, pt.ca dorea sa mai dribleze el inca o data si inca o data….
    PACAT – MERITAM UN START POZITIV, asa ….vom mai ASTEPTA!!!!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 76 total)
  • The topic ‘31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia’ is closed to new replies.