31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 76 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

A avut 2 bare care daca intrau il transformau in eroul etapei 8)

dragos
    Member

asa este……insa el ramane cu barile, iar colegii sai atacanti cu ratarile IMENSE!!!!!

siman a declarat: “jocul echipei m-a dezamagit.
    daca nu isi revin, la iarna vor mai pleca 7-8 jucatori….”

cameliu
    Member

De acord cu Sile, de la iarna joaca el in atac, face si aparare si poate sta si-n poarta…

ultrasro
    Member

Norocul se termina candva si el :)

Mai aveau putin si ajungeau acasa cu autostopul!

TRANSPORT. Autocarul cu care jucătorii lui Apulum s-au întors spre casă s-a defectat în localitatea Topolog (jud. Vîlcea), la 0:30. Jumătate dintre jucători au făcut deplasarea spre casă în autocarul galeriei, ceilalţi într-un microbuz închiriat tot de fani. Echipa a ajuns la Alba Iulia duminică, la ora 4 dimineaţa

ion
    Member

Dupa cum ati vazut si voi la Sportu nu s-a schimbat nimic .De ani buni se tot birfeste ca ne trebuiesc 2-3 batrini si-un lider de echipa dar ca de obicei jucam cu “sub 23 de ani” si-atunci rezultatele sint normale si noi chiar nu avem ce sa mai speram si nu avem de ce sa ne suparam.O spun cu sinceritate ! Asta il duce capul pe Siman asta vom avea mereu ! In B mai merge sa joci pe mina tinerilor (acolo 2-3 echipe vor in A) dar in A te manica de viu oricine te prinde…Alba este o echipa “batrina” cu stil ultracunoscut de joc si totusi n-am reusit nici macar un egal.Motivele sint deja bune de aruncat la arhiva dar se pare ca pe linga cele vechi au mai aparut (eu sper sa ma insel) si altele : Bucur ,Lazar ,Maxim joaca oarecum nemultumiti de faptul fie ca nu sint platiti ceva mai bine fie ca nu s-au transferat…In plus Lazar a fost schimbat din functia de capitan (o schimbare total nejustificata) si el apare in teren acum ceva mai moale in joc.Noi nu avem de ce sa ne suparam pe echipa si va trebui sa acceptam ca asta e valoarea :poate prea buni pt B dar enervant de labili pentru A.
    Oricum daca nu vom recupera ceva puncte in urmatoarele 3-4 etape vom asista din nou la supliciul retrogradarii si asta chiar de la inceputul campionatului! Cred ca lasindu-l la o parte pe Siman (nu mai am de ce sa-i fac reclama pe gratis) pentru ce se va intimpla in acest campionat vina ii va reveni numai echipei deoarece ori nu poate sa joace ori daca poate nu are tarie sa puna piciorul in pragul lui Siman si sa-i spuna ca ,conditiile de plata nu le plac.Daca nu vor juca deoarece nu sint platiti si nu vor fi macar destepti vor ajunge iar in B spre satisfactia lui nenea si se vor chinui cu toti rulmenti si alte alea de acolo.Am mai spus-o cu jumatati de masura nu se poate face nimic solid …Ginditi-va ca noi cind mergem la meci in loc sa incurajam echipa incepem sa o luam la misto (Stancu, Mazilu si alti care incet incet isi fac loc).Eu cred ca nu e normal s-o facem !Si cred ca nu o s-a facem !Sper ca baieti se vor mobiliza si as vrea ca Ovidiu sa le transmita acest mesaj sa joace mai atent si cu mai
    mult curaj si sa stie ca daca joaca o fac doar pentru ei si viitorul lor…

ultrasro
    Member

Eu chiar va rog sa ramaneti dupa meci sa discutati cu jucatorii…

dragos
    Member

imposibilitatea transferului – ar putea fi cauza nepunerii osului la treaba…
    la gigel acest lucru este sigur; lucru reiesit din toate interviurile acordate…

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Asa nervos ca si simbata n-am mai fost de la meciul de la Copenhaga…

toti am fost suparati sambata, insa george mai avea putin si exploda….asa
    nervos nu l-am mai vazut…….
    fotbalul este un spectacol: uneori, te ia valul actiunii si te implici facand si dregand etc.etc.; in alte cazuri – chiar daca esti nervos nu te manifesti…
    suferi in gand……

ion
    Member

Va repet nu avem de ce sa ne suparam sau enervam!Echipa asta poate, e evident iar noi nu cred ca putem face mai mult …Schimbarea in bine nu poate veni decit in primul rind de la Siman si apoi de la ei…Insa prin modul de a conduce Siman nu numai ca nu duce pe o cale normala dar ii si demoralizeaza pe baieti.El poate o fi un invingator in viata dar baieti din echipa sigur nu sint…Eu cred ca va trebui fiecare dupa posibilitati si buna dispozitie sa-i incurajam dar in nici un caz sa tipam la sau sa-i luam la misto.Eu marturisesc ca as tipa la Stancu ore in sir dar nu el este de vina ci antrenorul care nu pricepe de 10 meciuri ca locul lui nu e acolo (in echipa)el nu poate si nu va fi niciodata un bun fundas.A sa-l pui 1-2 meciuri ,da, dar ca titular sa fim seriosi! Asta e!Hai sa ridicam noi moralul echipei la primul meci cu Craiova(din Regie)si sa-i sustinem ca-s ai nostri si sint si baieti cuminti.Ovidiu si Florin,Tavi si Dragos poate ne gindim la o actiune inainte de inceperea meciului in care sa le spunem ca pentru noi ,ei sint campioni indiferent ce se va intimpla!Ceva cu flori, cite una la fiecare chiar daca pare desuet poate ca iar imbarbata…Nu ar costa mult si cred ca ar fi o actiune fff binevenita …

ultrasro
    Member

Hai sa incercam faza cu florile pe care ei apoi sa le arunce la fetele din tribuna!

Ultras
    Member

Aveti careva licenta de psiholog? Ca asta trebuie, nu floricele si alte alea. Treaba noastra este sa ii incurajam din tribuna. Dar, ca si ei nici noi nu ne facem treaba. Din punctul meu de vedere, meciul de sambata a fost un accident, asa cum este si Stancu. Un pic (mai mult) si Ratiu. Ca si Dan Petrescu de altfel. Cand va aud ca tot Siman este de vina, ma faceti sa rad. De ce? Ca le-a dat banii cu o zi inainte de meci? Nu au mai putut de fericire si au clacat? E vina lui Siman ca Petrescu l-a facut capitan pe Balan in locul lui Lazar? HA, HA…

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Hai sa incercam faza cu florile pe care ei apoi sa le arunce la fetele din tribuna!

eu ma gandeam la acest gest, dupa meci…….insa este bine si inainte……
    oricum, exista un banner pe care scrie CAMPIONII INIMILOR NOASTRE!!!
    dar, se pare, ca nu i-a stimulat………..una tre’ sa-i dam si bursucului…..

cameliu
    Member

@ultrasro wrote:

Norocul se termina candva si el :)

Mai aveau putin si ajungeau acasa cu autostopul!

TRANSPORT. Autocarul cu care jucătorii lui Apulum s-au întors spre casă s-a defectat în localitatea Topolog (jud. Vîlcea), la 0:30. Jumătate dintre jucători au făcut deplasarea spre casă în autocarul galeriei, ceilalţi într-un microbuz închiriat tot de fani. Echipa a ajuns la Alba Iulia duminică, la ora 4 dimineaţa

APULUM
    Măluşel prădat în „Regie”!
    Preşedintele executiv al lui Apulum, Viorel Măluşel, a fost victima unui furt în partida din “Regie”, cu Sportul (2-1). “În prima repriză, a existat o altercaţie la tribuna întîi, între cîţiva spectatori şi jandarmi. Aveam în geantă, aşezată între mine şi soţia mea, 1.700 dolari şi 30 de milioane de lei. Toţi eram atenţi la incidente şi la un moment dat am observat că banii au dispărut. Cred că totul a fost premeditat, s-a creat intenţionat vînzoleala şi hoţii au profitat din plin”, a povestit Măluşel incidentul. / Dan Gh. Udrea, Dan Henegar – Alba Iulia

ultrasro
    Member

Cat poate fi un om de fraier, asta este in stare sa joace si la alba – neagra la gara de nord :)

ion
    Member

@Ultras wrote:

Aveti careva licenta de psiholog? Ca asta trebuie, nu floricele si alte alea. Treaba noastra este sa ii incurajam din tribuna. Dar, ca si ei nici noi nu ne facem treaba. Din punctul meu de vedere, meciul de sambata a fost un accident, asa cum este si Stancu. Un pic (mai mult) si Ratiu. Ca si Dan Petrescu de altfel. Cand va aud ca tot Siman este de vina, ma faceti sa rad. De ce? Ca le-a dat banii cu o zi inainte de meci? Nu au mai putut de fericire si au clacat? E vina lui Siman ca Petrescu l-a facut capitan pe Balan in locul lui Lazar? HA, HA…

Siman e de vina deoarece in continuare se baga intr-o chestie pe care nu o pricepe…Banii pe care ii meriti se dau la timp nu cind da Domnu’…Nu mergi de 4 ani cu aceiasi echipa “de juniori” fara sa aduci si oameni cu forta si personalitate la echipa .Daca nu te pricepi e mai bine renunti dar el nu vrea iar ceea ce se-ntimpla la echipa orice ai spune e rezultatul metafizicii simaniene de care mai toti din galerie dupa ce am vazut si auzit la meciuri s-au cam saturat.Echipa merge asa cam de 17-18 meciuri si nu cred ca a fost un accident partida cu Alba.As vrea sa ai tu dreptate si ca echipa isi va dovedi valoarea in zilele urmatoare dar ma tem ca filmul pe care-l vom vedea va fi de fapt o reluare un pic mai horror fata de ce am vazut acum 2 ani.Eu cred ca ar trebui totusi un gest ceva mai iesit din uzual fata de echipa ,fata de antrenor si rezerve chiar daca pare cum am mai spus demodat.Echipa joaca acum cu 2-3 jucatori demoralizati si chiar daca nu sintem psihologi poate ii prinde bine o incurajare de care cred ca pina acum nu au avut parte…Poate daca facem rost de citeva fete frumoase care sa le ofere florile se vor simti si ei mai cocosi …Florine ajuta-ne ca nu se stie niciodata ,poate chiar va merge treaba! Oricum daca chiar vreti s-o facem hotariti-va repede: bani nu sint multi(cam 50-75 mii/persoana) de strins si ii va stringe Ovidiu ,flori nu vor fi multe de luat (1 fir de jucator) cu fetele veniti cu idei …

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 76 total)
  • The topic ‘31.07.2004 Sportul Studentesc – Apulum Alba Iulia’ is closed to new replies.