31.10.2007 Inter Gaz Bucuresti – Sportul Studentesc 1-2(0-2)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 31.10.2007 Inter Gaz Bucuresti – Sportul Studentesc 1-2(0-2)

Viewing 8 posts - 91 through 98 (of 98 total)
  • Author
    Zibling
    Member

In sfarsit un meci bun al Sportului Studentesc. Pacat ca la 2-0 s-au vazut stapani pe joc si nu au mai turat motoarele. Altii, gen Concordia Chaijna, au turnat goluri in noi ca nemiluita. Noi, nu, ne-am multumit cu putinul.

A.Stanga a inscris primele sale 2 goluri in acest sezon in urma unor actiuni de exceptie pe partea dreapta (Irimia+C.Gheorghe) si pe stanga (Ciobi, da Ciobi) si a avut nevoie doar sa puna latul la cele 2 centrari.

Jucatorii remarcati de mine la meciul de la groapa de gunoi Glina au fost C.Gheorghe si Patriche, dar si Tarnacop de la oaspeti. Ionut Tarnacop am inteles chiar ca este tot jucatorul Sportului imprumutat la Intergaz (nu vandut dupa cum gresit m-a dezinformat Ovidiu). Curelea este din nou putin lovit, insa pare sa fie apt de joc. Ferfelea si Secareanu vor reveni dupa suspendarile pt care au stat azi. Insa, din nou am primit vreo 7 cartonase galbene in meciul cu Intergaz si, printre altii, Ciobi va sta din nou. Ghinga a jucat pe un post nou pt el (fundas dreapta) si i-a facut cu greu fata lui Tarnacop.

Pacat de golul din ultima faza a meciului, deoarece putea fi evitat in 2 randuri: daca Lung sarea impreuna cu Bobi Verdes la cap si daca portarul Niculescu n-ar fi stat in genunchi pe linia portii (dupa ce ca e mic, mai si asteapta mingea in genunchi…). In rest, sa stiti ca gazdele au mai irosit vreo 3-4 ocazii bune, la 2 din ele (suturi de la distanta) remarcandu-se si Niculescu. Deci, victoria este una muncita.

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

din nou am primit vreo 7 cartonase galbene in meciul cu Intergaz si, printre altii, Ciobi va sta din nou.

Stii care au fost cei 7 jucatori care au luat galben? Eu am auzit doar de Ciobi si Patriche.

Zibling
    Member

Au mai luat galbene sigur: Lungu, Postolache, Varga, A.Stanga (pe langa Ciobi si Patriche amintiti de tine).

rapid19pancu
    Member

parera mea este ca TARNA a fost jucatorul meciului in meciul cu noi…a pus osul si bine a facut :) iar in legatura cu cearta dintre el si ,,suporteri” eu zic ca el are dreptate…el nu l-a injurat pe ala de tot dadea din maini de nebun si striga la jucatori…el s-a ,,contrat” cu varga dacian jucator mexican 😆 asa ca nu trebuia procedat cum am procedat noi o parte din fani sa-l injuram pe el… :?

Zibling
    Member

Eu nu m-am luat de Tarnacop, cum nu m-am luat si de alti jucatori care ar fi meritat-o (gen Nanu de la FCM Campina sau V.Moldovan de la Rapid). Insa, suporterul nostru are antecedente, aliniind cuvinte urate la adresa lui Mazilu, Ferfelea, Mladin, Ciupe si acum Tarnacop. Nu trebuie sa preluam asemenea manifestari de mancatori de seminte.

Pe de alta parte, da… Tarnacop impreuna cu nr. 20 de la Intergaz ne-au facut viata grea pe partea stanga a atacului gazdelor. Tarnacop a jucat si ca fundas lateral, si ca extrema dreapta si ca extrema stanga. Surprizantor de bine de fiecare data. Bravo lui!

Dupa acest meci, nu e de mirare ca Mihail Marian il vrea inapoi.

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Au mai luat galbene sigur: Lungu, Postolache, Varga, A.Stanga (pe langa Ciobi si Patriche amintiti de tine).

Merci! Si de la ei cati jucatori au luat galben. In caseta tehnica care apare in Prosport nu scrie niciodata cine a luat galbene, dar as vrea ca in statistica noastra de pe site sa avem aceste informatii. Ce m-ar interesa sunt numele jucatorilor care au primit galben de la noi si cati jucatori de la oaspeti au luat galbene.

Daca m-ati putea ajuta cu aceste informatii v-as fi recunoscator.

Zibling
    Member

Nu cred ca au fost decat 2 cartonase galbene la gazde – unul nr. 25 (o namila de om) si celalalt parca un fundas, dar nu mai stiu ce nr. avea pe tricou.

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 8 posts - 91 through 98 (of 98 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.