31.10.2009 Delta Tulcea – Sportul Studentesc 0-0

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 31.10.2009 Delta Tulcea – Sportul Studentesc 0-0

Viewing 9 posts - 16 through 24 (of 24 total)
  • Author

un rezultat f bun…dar sa nu ne imbatam cu apa rece :)

Zibling
    Member

Un rezultat echitabil si un punct muncit. Portarul Adi Viciu ne-a scos dintr-o mare incurcatura de vreo 4-5 ori astazi, inclusiv in faze de 1to1 cu atacantii tulceni.

Una peste alta, o deplasare facuta de fix 12 oameni care a meritat efortul financiar facut in conditii meteo neprielnice … brrr! Acum am aflat pe unde intra crivatul in Romania.

cameliu
    Member

http://www.ligab.ro:

Selymes: “Am avut penalty neacordat!”

Antrenorul “studenţilor” s-a arătat nemulţumit de egalul obţinut la Tulcea, dar crede că echipa sa poate recupera punctele etapa viitoare contra celor de la Râmnicu Sărat.

“Ştiam că o să avem un meci greu, dar consider că am pierdut două puncte. Nu înţeleg cum arbitrul partidei nu a văzut faza din minutul 43, când trebuia să ni se acorde un penalty, iar Mişelăricu trebuia eliminat deoarece a faultat în postura de ultim apărător”, a declarat Tibor Selymes.

“Trebuie să câştigăm neapărat etapa viitoare cu CSM Rm. Sărat, deoarece nu vrem să îi lăsăm pe cei de la Brăneşti să se distanţeze. Cred că putem promova deoarece jucăm un fotbal de calitate şi faptul că suntem neînvinşi de patru etape spune multe”, a completat tehnicianul echipei din Regie.

Sportul Studenţesc are 20 de puncte după 12 etape, cu 9 mai puţine decât liderul, Victoria Brăneşti

articol de Cristi Voinea

sircos
    Member

@cameliu wrote:

Antrenorul “studenţilor” s-a arătat nemulţumit de egalul obţinut la Tulcea

chiar asa ? @-) si cele 4 ocazii ale tulcenilor in care au scapat singuri-singurei cu portarul viciu nu se pun ? la ce aparare centrala am avut sambata, eu zic, nea tibor, s-o lasi asa cum a cazut, ca a cazut bine :o)

multi
    Member

Amu si io-s de principiul sa n-o dai pe albitru cand nu-ti iese jucarica da’ ce-i drept e drept : era cam greu sa gasesti penalty mai clar ca la faza aia… Poate daca Ganea dadea in amaratul ala de la Ceahlaul undeva pe la 11 metri :D . De aci frustrarea lui nea Tibor… Pana la urma e pe goluri si poate iesea de trei puncte. Dar meciul , pe bune, mi s-a parut c-a sfarsit corect la 0-0. Desi, daca tot s-a terminat egal, preferam un 4-4…

dragos
    Member

uff, am trecut si de valu’ asta……cred, ca nu am scos niciodata un punct la pescari :-? :-? :-?
    ma bucur ca, ne mentinem acolo.
    felicita, felicita !!! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

Da, a fost un egal norocos. Viciu clar a fost jucatorul meciului. Se vede ca este un pic cam timorat in poarta, dar parerea mea este mai bun ca altii si ar trebui lasat in poarta ca sa prinda experienta necesara, totusi el nu a luat nici un gol de la jumatatea terenului.

sircos
    Member

@George Apostol wrote:

Viciu … ar trebui lasat in poarta ca sa prinda experienta necesara, totusi el nu a luat nici un gol de la jumatatea terenului.

inca :ymsmug:

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 9 posts - 16 through 24 (of 24 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.