31.10.2010 FCM Tg. Mures – Sportul Studentesc 4-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 31.10.2010 FCM Tg. Mures – Sportul Studentesc 4-1(1-0)

Viewing 14 posts - 61 through 74 (of 74 total)
  • Author

@cristiansportul wrote:

I=am batut si pe astia. Partea proasta este ca a plecat Moldovan eu cred ca el chiar facea treaba dar nu stiu de care (cel mai probabil din aia mare).

partea si mai proasta este ca falub nu mai este liber !

Zibling
    Member

Trebuie sa mai fie niset antrenori tineri sau sub 50 ani macar liberi pe undeva, nu se poate. Trebuie !!!!!

ssfan
    Member

Pai sa ne gandim, cine mai e din fosta generatie :
    Adrian Ilie ? brrr …
    Raduciou ? :D

sircos
    Member

@ngm wrote:

Am avut din nou un gol valabil care ne-a fost anulat. Din ce am văzut la televizor a fost gol valabil.

corect: gol valabil, ca si cel cu rapid. pacat :( la 3-2 mai trageam sperante…

benny
    Member

nu este numai vina lui moldovan, este vina si jucatorilor mai ales cei doi balan si varga care se gindesc sa plece la alte echipe nu sa joace fotbal ptr. sportul. :((

07Ex
    Keymaster

Studenţi înecaţi pe Mureş!

Elevii lui Viorel Moldovan n-au avut nici o şansă de a pleca cu toate cele trei puncte de la Tîrgu Mureş şi rămîn pe ultima poziţie în clasamentul Ligii I Bergenbier

Ioan Ovidiu Sabău a trimis pe teren un prim 11 cu care voia să dea lovitura în faţa vechiului său prieten, Viorel Moldovan. Mureşenii au început în forţă primul meci al zilei în prima ligă, iar în minutul 3 scorul se putea deschide, după ce portarul Vladimir Niculescu a avut o ieşire hazardată, scăpînd mingea din mînă. După cîteva ratări clare, Vasilache îi pasează excelent lui Tîrnăveanm care trimite superb în plasă (16). Studenţii nici n-au existat pe teren în prima parte a jocului, poate doar în ultimul minut al primei părţi atunci cînd Varga s-a repezit ca un taur extrem de nervos la centralul Adrian Comănescu, iar după fluierul primei reprize cu o poftă de scandal incredibilă, acelaşi Varga i-a pus mîna în gît lui Dan Matei.

După pauză, Moldovan a decis să-l lase la vestiare pe scandalagiul Varga, dar şi pe Păstraşcu, mutînd cu Ferfelea şi Lungu. Dar degeaba, pentru că elevii lui Sabău au marcat ca pe calculator. Ciprian Vasilache (52) l-a păcălit pe Niculescu, iar Andrei Cordoş (55) a tras năpraznic cu capul din şase metri. Era 3-0 şi studenţii erau resemnaţi cu rezultatul de pe tabelă. Totuşi, Pătraşcu a marcat şi el o bijuterie de gol (58), direct la vinclul porţii lui Caparco.

Pe final, stundeţii au încercat să reducă din handicap, dar Curelea a fost semnalizat într-o poziţie discutabilă de ofsaid (78), iar Tibi Bălan a tras un şut dezamăgitor (81) pe poarta lui Caparco. Stere a încheiat recitalul (89) cu un gol superb din scăriţă marcat direct la vinclul porţii lui Niculescu. Mureşenii cîştigă în faţa studenţilor cu 4-1, iar salvarea de la retrogradare devine principal obiectiv al elevilor lui Viorel Moldovan.

Şiman: “Până la 3-0 n-am existat pe teren! Nu avem nici 1% şanse de a scăpa de retrogradare”

Patronul Sportului Studenţesc, Vasile Şiman, este foarte dezamăgit de prestaţiile echipei sale în acest sezon de Liga I şi spune că şansele ca “studenţii” să se mai salveze de la retrogradare sunt aproape minime.

Şiman spune că va avea câteva discuţii cu oamenii care se ocupă de echipă pentru a vedea ce este de făcut în această situaţie grea.

“Până la 3-0 n-am existat pe teren, n-am pus nicio problemă. Am dat şi un gol, care nu a fost validat. Mie mi s-a părut a fi valabil. Când pierzi cu 4-1 nu prea mai contează. Toate golurile marcate de Târgu Mureş au venit pe fondul unor greşeli pe care nici la Liga a IV-a nu le vezi.

Noi suntem într-o situaţie foarte grea. E o problemă de continuitate pe parcursul unui meci. În anumite momente ale jocurilor demonstrăm că putem pune probleme adversarului, iar după aceea ne comportăm că şi cum atunci ne naştem şi nu ştim ce să mai facem. Funcţionăm parţial.

În secunda asta e foarte greu să schimbi ceva, dar vom avea o discuţie să vedem ce putem face. Arătăm ca o echipă care ştie unde e poarta, dar nu ştie care e a nostră şi care a adversarului. Nu avem nici 1% şanse de a scăpa de retrogradare”, a spus Şiman la gsptv.

Cu numai un punct luat în 7 etape, Moldovan a demisionat! “Nu îmi reproşez nimic”

În urma înfrângerii suferită astăzi în faţa celor de la FCM Târgu Mureş, antrenorul Viorel Moldovan şi-a dat demisia de la conducerea echipei Sportul Studenţesc.

“Nu e declaraţie la cald, nu sunt nervos, doar puţin resemnat. Nu am chef să vorbesc nici despre jocul de azi, nici despre echipă. Sunt mult prea orgolios ca să continui, am un orgoliu şi o mândrie mult prea mare ca să stau în coada clasamentului, mi-aş dori ca toţi băieţii să se realizeze din punct de vedere material, au potenţial. E un grup valoros aici, dar nu pot să continui în condiţiile actuale,. Echipa evoluază fără suflet, fără caracter, nu se poate să îţi doreşti mai mult numai la 3-0 pentru adversari. Sunt băieţi care au viitorul în faţă, dar trebuie să îşi dorească mai mult de la fotbal şi de la viaţă. Personal nu am ce să îmi reproşez, am muncit pe brânci de când sunt la cârma echipei, poate doar faptul că am venit într-un moment dificil şi nu am reuşit nicio victorie. Nu vreau să nominalizez pe nimeni sau să comentez un alt aspect în plus. Deocamdată nu am planuri de viitor, merg acasă la Bistriţa ca să îmi văd mama bolnavă”, a spus Viorel Moldovan la conferinţa de presă.

Patronul Sportului, Vasile Şiman, comentează decizia lui Viorel Moldovan de a demisiona din funcţia de antrenor al bucureştenilor şi spune că tehnicianul nu l-a informat despre intenţia de a renunţa.

“Cu mine, Viorel Moldovan nu a discutat absolut nimic despre demisie. Pe mine nu m-a sunat, nu mi-a spus nimeni nimic. Trebuie să vorbesc cu el, să-mi zică ceva. În momentul în care faci parte dintr-un grup care pierde de 6 etape, automat îţi asumi ceea ce se întîmplă.

Noi ne mulţumim cu puţin, cred că totul s-a rupt după înfrîngerea cu Steaua de la penalty-uri din Cupă. Mai mult nu vreau să spun pînă nu vorbesc cu el. Nu ştiu ce demisie şi-a dat, să văd ce face”, a spus Şiman la sportro.

Viorel Moldovan a demisionat de la Sportul: Nu pot sa-mi mai prelungesc agonia

Antrenorul echipei Sportul Studenţesc, Viorel Moldovan, şi-a anunţat demisia, după meciul pierdut cu scorul de 1-4, în faţa formaţiei FCM Târgu-Mureş, în etapa a 13-a a Ligii 1.

Moldovan a spus că n-are chef să vorbească de meci, a menţionat că i-a anunţat pe jucători că e mult prea orgolios să mai continue, că nu vrea să fie un “loser”, că nu poate să-i înţeleagă dar “poate vine unul care poate face acest lucru”.

“Îmi pare rău, dar Sportul este o echipă fără suflet, fără caracter, nu poţi să nu-ţi doreşti victoria şi să nu te baţi decât la 3-0 pentru adversar. Le doresc jucătorilor să se împlinească profesional, dar pentru asta trebuie să-şi dorească mult mai mult şi să facă mult mai mult. Nu pot să-mi mai prelungesc agonia, nu pot accepta să fim în coada clasamentului, dacă ei vor asta, treaba lor, eu am muncit pe brânci două luni, dar se pare că n-am fost înţeles”, a afirmat Moldovan.

“Nu ştiu dacă Sportul va retrograda, mai sunt multe etape, totul depinde de implicarea lor. Nu ştiu dacă realizează că este un moment dificil. Nu-mi reproşez nimic, ci poate doar faptul că am venit într-un moment dificil, nu am câştigat niciun meci, chiar am încercat de toate, sunt dezamăgit şi trist. Dragoste cu sila nu se poate”, a subliniat Moldovan.

dragos
    Member

@ssfan wrote:

Pai el ce patron este ? Iese la TV si zice “eu ce sa le fac?” .
    Pai el e patronul. Cand antrenorul nu mai poate si pana la urma demisioneaza tu iesi si spui ca n-ai ce sa faci ?

de cand a preluat pe sportul nu l-am vazut la teveu pe sile ca-n aceste 13 etape. :p
    s-a intamplat ceva cu el in acest sezon sau….. poate chiar da bine pe sticla :D

ssfan
    Member

Ca patron si lider trebuie sa ai solutii in orice situatie. Daca ridici din umeri dai un exemplu al naibii de prost jucatorilor care oricum sunt tzandari.
    Daca pana azi ma intrebam ce antrenor e bolovanu’, azi cand apare pe sticla Sile care nu stie ca i-a plecat antrenorul, iar despre restul echipei vorbeste de parca ai fi un dom’ profesor plecat in tabara cu niste elevi prea zglobii, ma intreb ce naiba se va alege de clubul asta.

Daca el zice ca avem 1% sanse de ramanere in A, inseamna ca la iarna va da ce mai poate da, sigur Varga si Balan si probabil si altii, si apoi … ne vedem prin C :(

sircos
    Member

@ssfan wrote:

si apoi … ne vedem prin C :(

deci iarasi ajungem la alde truta, dobre, gheorghe … L-)

Radu Dobrin
    Member

@ssfan wrote:

…Daca el zice ca avem 1% sanse de ramanere in A, inseamna ca la iarna va da ce mai poate da, sigur Varga si Balan si probabil si altii, si apoi … ne vedem prin C :(

in ritmul asta, daca negociaza la singe, pe astia doi poate reuseste sa ii imprumute la Voinţa Coţofenii din Dos. Nu va fi usor, pentru ca astia chiar au si un trofeu local in plamares, cistigat impotriva Voinţei Salcia prin 2007! =))

(sigur ca daca negocierile esueaza, poate exista o sansa la mai putin titrata Progresul Coţofenii din Faţă)

dragos
    Member

@ssfan wrote:

Ca patron si lider trebuie sa ai solutii in orice situatie. Daca ridici din umeri dai un exemplu al naibii de prost jucatorilor care oricum sunt tzandari.
    Daca el zice ca avem 1% sanse de ramanere in A, inseamna ca la iarna va da ce mai poate da, sigur Varga si Balan si probabil si altii, si apoi … ne vedem prin C :(

pe sile l-am vazut spunand ca, sportul nu va retrograda in acest sezon, insa daca si-a dat seama ca este “groasa” situatia, atunci cu siguranta, in iarna, va face ce stie el mai bine :D

razvanR
    Member

In ciuda scorului sever, am in continuare mare incredere in echipa noastra.

In prima parte a meciului oboseala si lipsa de concentrare au dus la un scor neasteptat. Dupa minutul 60 jucatorii nostri au aratat un potential urias. Daca arbitrul asistent nu ar fi anulat golul corect marcat de Curelea am fi putut asista la o revenire spectaculoasa sau poate am fi pierdut cu 10-2. Bietul Curelea: este la al doilea meci consecutiv cand i se anuleaza un gol valabil. Biata echipa Rapid Bucuresti: arbitrii anuleaza 3 goluri valabile marcate de adversari in 2 etape consecutive.

S-a intamplat si un lucru bun: in jurul orei 17.

Pentru noi, campinotul incepe duminica, ne vedem pe stadion!
    Hai Sportul Studentesc!

dragos
    Member

@razvanR wrote:

In prima parte a meciului oboseala si lipsa de concentrare au dus la un scor neasteptat. Dupa minutul 60 jucatorii nostri au aratat un potential urias.

te inseli, Razvane.
    nu este vorba despre potential, nici de oboseala, nici de concentrare…….pai, daca la inceputul meciului nu esti proaspat si concentrat, atunci cand ?? :)) :)) =))
    e simplu: la 3-0 gazdele s-au retras sa inchida jocul si le-au dat sansa jucatorilor nostri sa atace.

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 14 posts - 61 through 74 (of 74 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.