A.S.S.S.B. – Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc

Home Forums Sportul Studentesc Sportul Studentesc – Forumul suporterilor / Fan Zone A.S.S.S.B. – Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 649 total)
  • Author
    Tavi
    Member

@ultrasro wrote:

Trebuie sa ma duc la Registratura lor ca sa o ridic!

Felicitari Ovidiu, felicitari toturor! Privesc aceasta aprobare ca pe o victorie a celor cu sufletul alaturi de echipa!

Sa dea Dumnezeu sa ajungem ca domnul profesor Traian TOMESCU peste zeci de ani de la infiintarea asociatiei sa ne amintim cu placere de aceste clipe.

A propos! Aseara, a spus un lucru tare interesant pe care eu nu il stiam si anume ca el, Traian Tomescu, este singurul membru in viata fondator al clubului!!!

Fratilor! Daca se confirma (a nu se intelege ca n-am incredere in ce a spus Tomescu ci mai de graba in urechile mele) am putea face, ca si asociatie, lobby pentrua deveni macar presedinte onorific al clubului!!!

💡 Nu stiu daca ar accepta o asemenea functie dar dupa modul cum si-a varsat naduful aseara (si nu numai), in mod clar este unul din cei care ar putea ajuta la salvarea echipei din ghearele tiranului! 👿

Am castigat un meci! (sper sa nu se rataceasca si cerererea asta :? ) Felicitari tuturor!

ion
    Member

Subscriu la cele spuse de Tavi visavis de Tomescu si daca sinteti de acord cu acest lucru va rog sa o spuneti .Va rog sa-mi faceti aceasta onoare si totodata bucurie de a-l anunta ca vrem sa-l vizitam pentru a-i face propunerea .La Recursul etapei nu l-a ajutat decit Ioanitoaia ceilalti parca erau beti…Nu au vrut sa dezvolte subiectul si singur nu a putut face mai mult1

dragos
    Member

ESTE UN PAS MARE PENTRU NOI!!!
    LA MAI MULTI !!!!

FELICITARI!!!!

am vazut si eu aseara emisiunea “recursul etapei” si s-a putut observa, inca o data, faptul ca, ‘nea Tomescu nu-l “inghite” pe siman…….nici noi!!

Ultras
    Member

Oricum, daca va accepta, va fi Presedintele de Onoare al Asociatiei Suporterilor Sportul Studentesc.

ion
    Member

Categoric ca trebuie sa-l avem linga noi !

07Ex
    Keymaster

Intr-adevar felicitari tuturor pentru efortul depus. Speram sa avem cat de curand o asociate a suporterilor de care sa fim mandrii.

@Ultras wrote:

Vezi sa iti faca contract de comodat (cu adresa exacta, suprafata). Ca sa putem sa mergem la notar. Are idee cat mai sunt taxele pentru statut si actul constitutiv? Oricum, azi, maine aflu. Am sa trimit din nou pentru rezervarea de nume maine. Apoi trebuie sa strangem bani pentru deschiderea de cont si depunerea capitalului social (2 salarii minime).Tinem legatura!

toata tevatura o sa ne conste in jur de 3 milioane (in mod pesimist) asta pe langa acel cont de 5 milioane care trebuie deschis.

Ultras
    Member

Am vorbit si taxele notariale nu trec de 1.000.000.

@Ultras wrote:

Am vorbit si taxele notariale nu trec de 1.000.000.

Si mai ramane maxim 1 milion pentru restul, Tribunal + Inregistrarile ultreioare la Ministerul Justitiei.

Ultras
    Member

Rezervarea de nume (a treia) o fac maine: 50.000 lei. Taxele de la Tribunal nu stiu cat sunt, dar nu cred ca sunt prea mari.

@Ultras wrote:

Rezervarea de nume (a treia) o fac maine: 50.000 lei. Taxele de la Tribunal nu stiu cat sunt, dar nu cred ca sunt prea mari.

Nu sunt foarte mari, dar sti cum se aduna… timbru de nustiu care, taxa pentru nu stiu… oricum nu va iesi o suma prea mare.

Giani
    Member

Felicitari baieti. Asta e cea mai mare victorie a galeriei, care fara eforturile voastre nu ar fi putut avea loc.

Cat despre huniunea sindicala, prazuitorii ashtia sunt chiar penibili. Baietii sunt sindicalisti intr-o societate care nu mai exista, in urma cu trei saptamani regia lihnitului prazaria fiind desfiintzata si toate minele trecand in parohia administrativa a regiei Electrica. Motivul: simplu – gaurile negre create in bugetul de stat de acest monstru de sorginte bolsevica. Sunt curios cum va juca Tibi Lung cu burta goala 😉 .

Ultras
    Member

Regia Lihnitului se va desfiinta curand! Fie-i tarana usoara! 😈

ion
    Member

In masura in care ai timp te rog Florine sa faci o socoteala si sa ne comunici cite beri mai putin vom bea odata cu infiintarea asociatiei…Citi bani ar trebui sa aducem de caciula?Si pe citi crezi ca putem conta?

Ultras
    Member

Ideea e ca pentru realizarea formalitatilor nu trebuie sa fim mai multi de 5. Am mai avut o experienta de genul asta cand am mers de vreo 6 ori la notar pentru legalizare de statut. Eu am trimis azi la Ministerul Justitie pentru rezervarea de nume. In cateva zile o voi avea. Pentru legalizare la notar a statutului si a actului constitutiv nu cred sa ne trebuiasca mai mult de 1.000.000. Pentru deschiderea de cont si depunerea capitalului social trebuie ne trebuie cam 5.000.000. Nu am idee daca pentru avizul de la Ministerul Educatiei de trebuie ceva bani si nici la tribunal nu stiu cat ne va costa. Am sa ma interesez. Da’ in 5 cred ca ne va duce pe la 1.500.000 de caciula. Cat despre bere e o impresie falsa ca vom bea mai putina. Vom bea mai multa pentru ca o vom face in mod organizat! 😈

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 649 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.