A.S.S.S.B. – Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc

Home Forums Sportul Studentesc Sportul Studentesc – Forumul suporterilor / Fan Zone A.S.S.S.B. – Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 526 through 540 (of 649 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Intre 17 si 21 ianuarie 2007 eu ma aflu la un curs in Poiana Brasov. Va sun eu sa aflu ce se discuta ;)

07Ex
    Keymaster

Si cu noi astia din afara cum ramane? Credeti ca s-ar putea sa facem un Yahoo Messenger sau Skype chat de la Nicu cu cei din afara?

Giani
    Member

Nu stiu daca are conexiune web.

Ultras
    Member

Am vorbit pentru sambata, ora 18.00. E OK. Vineri, pe 19, Nicu este la o nunta. Eu s-ar putea sa apar un pic mai tarziu pentru ca lucrez. 😥 Conexiune web nu prea avem… poate pe viitor.

Giani
    Member

Este bine sambata. Vin.

@adi wrote:

Pentru toti cei interesati de actiunile ASSSB pentru 2007, va invit sambata viitoare (20.01.2007) la Nicu, la 6:00 PM. Propun urmatoarele subiecte:
    1) ce facem pentru pregatirea aniversarii din februarie (stiti voi care :-), pe cine invitam etc ?
    2) ce facem cu materialele promotionale (fulare, calendare) ?
    3) ce facem cu situl http://www.asssb.ro ?
    4) ce facem pentru publicitate si atragerea de sponsori ? cine ne poate ajuta cu un banner cu ASSSB
    5) cum vom coopera cu FC Sportul Studentesc si cu Asociatia Sportiva Sportul Studentesc (celelalte sectii: gimnastica, rugby, baschet etc) ?
    6) cum putem intra in contact si cum putem colabora cu cei care tin arhiva Regiei fotbalistice ?
    7) diverse
    Intrarea e libera, atmosfera o stiti deja, asa ca n-aveti scuze pentru a lipsi la apel.

1) Pai aniversarea aia este obligatorie. Se stie, 11 februarie, cu mici, bere si tot ce mai vrea omul care se respecta.
    2) Calendarele par a fi fost rezolvate din ce am discutat in ultimele doua zile. Ma gandesc sa cumpar mai multe: vreo patru.
    3) Pentru site am avea nevoie de un web-designer. Personal nu cunosc, dar incerc sa aflu. Ideal ar fi ca web-designerul sa fie de-al nostru, in caz contrar va trebui sa platim, ori contul asociatiei nu imi pare chiar atat de plin incat sa suporte acest demers
    4) Din nou sunt carcotas: pentru publicitate avem nevoie de un meserias in PR. Cred ca Dan Moldovan ar fi mana de ajutor potrivita.
    5) O discutie in grup restrans cu profesorul Mac Popescu, pentru celelalte sectii. Plus abordarea cuiva din stafful clubului de fotbal (eventual Gheorghe Cristian, managerul executiv).
    6) Nu am idee. Probabil ca tot Mac ne-ar putea ajuta.

Restul vedem la fata locului.

adi
    Member

Azi i-am invitat alaturi de noi pe Dl. Francisc Cune si Dl. Gheorghe Cristian (directorul executiv de la FC Sportul Studentesc).
    Sper ca maine sa reusesc sa dau de Dl. Mac Popescu si sa-l invit in mijlocul nostru, desi se pare ca sunt sanse slabe in acest sens. Oricum, incercarea moarte n-are.

Giani
    Member

@adi wrote:

Azi i-am invitat alaturi de noi pe Dl. Francisc Cune si Dl. Gheorghe Cristian (directorul executiv de la FC Sportul Studentesc).
    Sper ca maine sa reusesc sa dau de Dl. Mac Popescu si sa-l invit in mijlocul nostru, desi se pare ca sunt sanse slabe in acest sens. Oricum, incercarea moarte n-are.

Greu de crezut ca ar veni profesorul. Ar fi super sa isi faca aparitia, dar, cunoscandu-i stilul, nu cred.

adi
    Member

Am primit astazi raspunsul de la OSIM vizavi de cererea noastra. In UE sunt mai multe sigle cu S stilizat, din care cea mai asemanatoare este una inregistrata in Spania pe clasele 15 (instrumente muzicale), 35 si 41. Noi am depus cerere de investigare pentru 6 clase, inclusiv 35 si 41. Retineti ca nici FC Sportul Studentesc, nici CS Sportul Studentesc, nici altii n-au inregistrat aceasta sigla la OSIM si nici n-au depus cerere de inregistrare, pana acum; asadar, avem prioritate.
    In urma discutiei cu reprezentantul OSIM, pot sa va spun ca este “safe” sa mergem inainte cu celelalte 4 clase, si pe riscul nostru pentru celelalte 2 clase; eu cred ca riscul inregistrarii pe clasele 35 si 41 este acceptabil pentru noi si de aceea propun sa mergem inainte cu toate cele 6 clase.
    Urmatorul pas este sa asteptam scrisoarea oficiala de la OSIM, care imi va parveni prin posta in aceste zile, si care ne va da un termen de 3 luni sa platim taxa de inregistrare propriu zisa, adica in jur de 1.400 ron. Imediat ce vine scrisoarea, putem merge la OSIM sa platim.
    In cazul in care altcineva foloseste sigla noastra pana la inregistrarea definitiva (la sfarsitul lui iulie 2007), nu prea avem ce sa-i facem; dupa aceea insa, il / o / ii putem da in judecata, noi fiind protejati de lege.
    Voi posta diseara pe grupul de pe yahoo documentul primit astazi de la OSIM, cu marcile relativ similare (S stilizat).
    Asadar, sa bem si sa strangem banii pentru taxa finala de la OSIM.

@adi wrote:

Conform graficului, am depus azi cerere la OSIM pentru a cerceta daca marca noastra a fost inregistrata deja sau daca este in curs de inregistrare. Cererea a fost inregistrata cu numarul 036118 / 12.12.2006 si a fost taxata cu 300 ron.
    Raspunsul la cerere il vom afla pe 23 ianuarie 2007 (adica in 25 zile lucratoare); daca nu exista marca inregistrata sau in curs de inregistrare, imediat voi depune cerere de inregistrare efectiva. Inregistrarea efectiva va veni pe 23 iulie 2007, si va fi valabila 10 ani, cu posibilitate de reinnoire.

ultrasro
    Member

Deci pentru materiale promotionale se pare ca nu exista vreo restrictie.

ashone
    Member

eu deja m-am apucat sa beau bine ca n-ai spus cit…. 😈

07Ex
    Keymaster

Suna bine de tot. Multumim Adi!

Spawn09
    Member

eu o sa cotizez pe la sfarsitul lunii e bine?

adi
    Member

Vreau sa relansez discutia despre situl asociatiei, pentru care astept idei si voluntari.

Obiectivul este un site care sa spuna cine este si ce vrea ASSSB, intr-o maniera simpla si placuta.

Apoi, va propun mai subiecte de discutie:

1. Serverul. Unde gazduim siteul ? Cazimir, am putea sa apelam la bine pentru ajutor ?
    2. Relatia cu http://www.sportulstudentesc.com. Nu vreau ca aceste siteuri sa se concureze, ci sa se completeze. Nu vreau sa apara informatii identice in ambele situri, de genul cronica ultimului meci. Va exista obligatoriu un link catre acest site. De asemenea, nu va exista forum acolo, ci eventual un guestbook.
    3. Continutul. In primul rand, o introducere de cateva paragrafe, care sa contina si pasaje din actele constitutive (obiective, drepturile si obligatiile membrilor etc). In al doilea rand, informatii despre modalitatea de adeziune, despre cotizatie, legitimatie, conturile bancare. In al treilea rand, o sectiune despre activitatile curente ale ASSSB (deplasari organizate, noi produse promotionale, intlaniri cu jucatorii sau cu mass-media etc); poate va ganditi si cum sa facem un newsletter periodic catre simpatizanti. In al patrulea rand, un magazin virtual cu diverse produse promotionale; pentru inceput, avem bratari, calendare si sper fulare in curand.
    4. Administrare. Cine se ofera aici ?
    5. Modalitatea de realizare (html, java) si grafica.
    6. Generarea de trafic, dupa lansare.

Sper sa va fi trezit interesul pentru discutii. Poate cunoscatorii vor face si niste propuneri concrete, astfel incat sa decidem apoi o varianta castigatoare.

ashone
    Member

@adi wrote:

Vreau sa relansez discutia despre situl asociatiei, pentru care astept idei si voluntari.

Obiectivul este un site care sa spuna cine este si ce vrea ASSSB, intr-o maniera simpla si placuta.

Apoi, va propun mai subiecte de discutie:

1. Serverul. Unde gazduim siteul ? Cazimir, am putea sa apelam la bine pentru ajutor ?
    2. Relatia cu http://www.sportulstudentesc.com. Nu vreau ca aceste siteuri sa se concureze, ci sa se completeze. Nu vreau sa apara informatii identice in ambele situri, de genul cronica ultimului meci. Va exista obligatoriu un link catre acest site. De asemenea, nu va exista forum acolo, ci eventual un guestbook.
    3. Continutul. In primul rand, o introducere de cateva paragrafe, care sa contina si pasaje din actele constitutive (obiective, drepturile si obligatiile membrilor etc). In al doilea rand, informatii despre modalitatea de adeziune, despre cotizatie, legitimatie, conturile bancare. In al treilea rand, o sectiune despre activitatile curente ale ASSSB (deplasari organizate, noi produse promotionale, intlaniri cu jucatorii sau cu mass-media etc); poate va ganditi si cum sa facem un newsletter periodic catre simpatizanti. In al patrulea rand, un magazin virtual cu diverse produse promotionale; pentru inceput, avem bratari, calendare si sper fulare in curand.
    4. Administrare. Cine se ofera aici ?
    5. Modalitatea de realizare (html, java) si grafica.
    6. Generarea de trafic, dupa lansare.

Sper sa va fi trezit interesul pentru discutii. Poate cunoscatorii vor face si niste propuneri concrete, astfel incat sa decidem apoi o varianta castigatoare.

PUTEM VORBI CU NEPOTU MEU CARE A FACUT LOGO ASSSB SI VEDEM CU SERVER SI GRAFICA SI TOATE CELE

Giani
    Member

Pai nu are rost sa deschidem un forum si acolo. Mai simplu este sa preluam sarcinile grupului yahoo intro sectiune privata, iar pentru forum sa trmitem link direct aici.

Viewing 15 posts - 526 through 540 (of 649 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.