A.S.S.S.B. – Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc

Home Forums Sportul Studentesc Sportul Studentesc – Forumul suporterilor / Fan Zone A.S.S.S.B. – Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 571 through 585 (of 649 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Esti sigur privind datele de la Sector 2 si 3 ?!?! Eu am fost ieri in ambele locatii… si AFP S2 este pe str. C.A.Rosetti, iar AFP S3 este pe Calea Mosilor (colt cu bd. Carol).

adi
    Member

La Sectorul 3, sunt 3 sedii ale fiscului: in Lucretiu Patrascanu pentru persoane fizice. dar si in Calea Mosilor + Sf. Vineri pentru persoane juridice.
    Am luat aceste adrese de pe situl unei alte asociatii non-profit.

Zibling
    Member

Jenant modul in care a fost creionata administratia publica locala la nivelul Bucurestiului.

Giani
    Member

Nu este jenant, ci o chestie manctoare de buget, adica o problema foarte maronie si foarte mirositoare.

adi
    Member

Am gasit pe situl Ministerului Justitiei o lista a ONG-urilor inregistrate, la care apare si ASSSB: http://www.just.ro/files/arhiva_electronica/Asociatii070807.pdf
    Veti gasi Liga Suporterilor “Durii” ai FC Pandurii Tg Jiu si altele …

In alta ordine de idei, inca nu ne-au intrat banii de la fisc de la actiunea 2%, dar va astept sa va platiti cotizatiile pe semestrul 1 si sau 2 / 2007. Sper sa ajung la primul meci de acasa.

franz_kafka
    Member

Degeaba maimutele bipede, cocotate in varful coloanei infinitului, isi inchipuie ca Durii deriva din panDURII. Nu-si dau seama ca, in cumplita lor simplitate (ca sa nu spun altfel, caci, la origine, prost insemna om simplu), n-au facut decat sa-si arate, in mod inconstient, recunostinta fata de Duru et co. care au ingaduit fantomei pandurii sa mai bantuie Liga I!

Sau poate fac reclama mascata la un anumit tip sapun, caruia au incercat sa-i gaseasca un plural! Insa pare cam absurda o astfel de idee, caci originalitatea si, mai ales, sapunul n-au niciun fel de legatura cu maimuta bipeda!

Ori, poate vor sa demonstreze ca, in realitate, sunt cu adevarat niste maimute bipede, cu creierul mic si pumnul mare, care nu se pricep decat la mineriade, nu doar in politica, ci chiar si in fotbal, asa cum s-a intamplat in 2006!

Zibling
    Member

@adi wrote:

Am gasit pe situl Ministerului Justitiei o lista a ONG-urilor inregistrate, la care apare si ASSSB: http://www.just.ro/files/arhiva_electronica/Asociatii070807.pdf
    Veti gasi Liga Suporterilor “Durii” ai FC Pandurii Tg Jiu si altele …

In alta ordine de idei, inca nu ne-au intrat banii de la fisc de la actiunea 2%, dar va astept sa va platiti cotizatiile pe semestrul 1 si sau 2 / 2007. Sper sa ajung la primul meci de acasa.

Daca eu voi dori ca la etapa a 2-a din acest sezon, adica primul meci acasa al Sportului, sa-mi platesc cotizatia pe intreg anul 2008 se primeste? 😉

adi
    Member

abia acum m-am intors in tara, dar pot sa va dau o veste buna (poate cam singura din ultima perioada): au intrat primii bani de la o trezorerie din provincie pentru programul de virare a 2% din impozitul pe venit catre asssb. deci, se poate !!!
    sper sa pot citi astazi toate cele cate s-au scris pe forum in cele 10 zile in care am fost departe de voi si de echipa.

adi
    Member

au mai intrat niste bani din actiunea 2% in contul asssb; in total au intrat pana acum vreo 260 lei noi.
    in alta ordine de idei, ce materiale promotionale propuneti pentru 2008, in afara de traditionalele calendare de birou ? calendare de buzunar (pentru portofel), insigne, fulare etc ?

@adi wrote:

au mai intrat niste bani din actiunea 2% in contul asssb; in total au intrat pana acum vreo 260 lei noi.
    in alta ordine de idei, ce materiale promotionale propuneti pentru 2008, in afara de traditionalele calendare de birou ? calendare de buzunar (pentru portofel), insigne, fulare etc ?

ordinea preferintelor mele :
    1. calendare de buzunar – le pot imparti pe la serviciu si mai aduc oameni la meci
    2. insigna – as purta-o cu mandrie – si ar vedea-o toti

3. fular -il pot purta numai la meci – ne vedem intre noi

Zibling
    Member

Calendarele mari de birou merita reinnoite. Apoi, prefer asa:

1. fulare (din cele crosetate, nu din cele de plastic, tip esarfa, ca sunt subtiri, urate si inguste)
    2. brelocuri, insigne, pixuri (mai ieftine si se pot realiza in numar mare)
    3. bluze de trening cu fermoar cu sigla clubului in dreptul inimii si inscriptionate pe spate “Sportul Studentesc 1916” (din cele care se poarta la antrenament peste echipamentul de joc) – as purta asa ceva cu mare placere.

dragos
    Member

1. tricouri
    2. geaca “foaie de ceapa” din material impermeabil (fash)
    3. odorizant auto (sub forma de bradut, eventual).

Radu Dobrin
    Member

@Zibling wrote:

Calendarele mari de birou merita reinnoite. Apoi, prefer asa:

1. fulare (din cele crosetate, nu din cele de plastic, tip esarfa, ca sunt subtiri, urate si inguste)
    2. brelocuri, insigne, pixuri (mai ieftine si se pot realiza in numar mare)
    3. bluze de trening cu fermoar cu sigla clubului in dreptul inimii si inscriptionate pe spate “Sportul Studentesc 1916” (din cele care se poarta la antrenament peste echipamentul de joc) – as purta asa ceva cu mare placere.

subscriu la toate 3…

adi
    Member

Pana acum am incasat 1.166 lei din campania 2%, majoritatea in ultimele 2-3 saptamani.

Zibling
    Member

Cand vom da la fabricat noul set de calendare pt anul 2008? Si, cum alegem fotografiile? Pot sa propun eu 20 de astfel de fotografii, iar lumea sa le voteze?

Viewing 15 posts - 571 through 585 (of 649 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.