A.S.S.S.B. – Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc

Home Forums Sportul Studentesc Sportul Studentesc – Forumul suporterilor / Fan Zone A.S.S.S.B. – Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 601 through 615 (of 649 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Peace, brother Dragos!

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Peace, brother Dragos!

pai ce, n-am dreptate ??

adi
    Member

In curand va incepe campania 2% pentru 2008, voi reveni cu detalii.
    Pana atunci, un link cu rezultatele campaniei la nivel national in 2007:
    http://www.gandul.info/supliment-banii/ce-putem-face-cu-impozitul-de-2-daca-nu-il-dam-statului.html?6448;2480797

ultrasro
    Member

A inceput noua campanie 2%, la adresa de mai jos se afla Declaratia pentru contribuabilii cu venituri din salarii

http://www.doilasuta.ro/doilasuta/Resurse_files/decl_230_2008.pdf iar pentru contribuabilii cu (si) venituri din alte surse declaratia se afla tot pe acel site.

adi
    Member

Nu uitati sa depuneti Declaratia 230 (sau 200) la administratia financiara, sau sa o trimiteti prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire.
    Va rog sa o completati corect cu datele ASSSB: numele complet (Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc Bucuresti, cod de inregistrare fiscala 19030690, cont RO10PIRB4211706624001000). Nu este necesar sa completati suma, aceasta fiind completata de fisc.
    Termenul limita este joi, 15.05.2008.
    Nu este necesar sa trimiteti si copia fisei fiscale, dar este recomandat.
    Acum sper sa strangem mai multi bani decat pentru anul 2006 (cam 1.200 RON) din aceasta actiune.
    Succes.

ovidiu
    Member

@adi wrote:

Nu uitati sa depuneti Declaratia 230 (sau 200) la administratia financiara, sau sa o trimiteti prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire.
    Va rog sa o completati corect cu datele ASSSB: numele complet (Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc Bucuresti, cod de inregistrare fiscala 19030690, cont RO10PIRB4211706624001000). Nu este necesar sa completati suma, aceasta fiind completata de fisc.
    Termenul limita este joi, 15.05.2008.
    Nu este necesar sa trimiteti si copia fisei fiscale, dar este recomandat.
    Acum sper sa strangem mai multi bani decat pentru anul 2006 (cam 1.200 RON) din aceasta actiune.
    Succes.

Am reusit ieri sa depun 230 (cu 210 anexa).
    Urez sa se stranga cat mai multi bani.

adi
    Member

Pana acum in contul ASSSB au intrat circa 575 lei, din actiunea 2% pentru anul 2007. Au fost 5 incasari de la Trezorerii, din care 4 din Bucuresti. Am incasat de 3 ori in ultimele 6 zile, deci probabil ca vor mai urma si alte sume in curand.

adi
    Member

V-ati gandit la propunerile de poze pentru calendarul ASSSB pentru 2009 ?
    Cameliu a propus sa folosim poze din arhiva; eu sunt de acord 100% cu ideea asta, pentru ca jucatorii actuali nu par a merita onoarea. Problema este cu drepturile de autor.
    Ceva idei / solutii ? Sa vorbim cu Dl. Mac Popescu ?

@Zibling wrote:

Cand vom da la fabricat noul set de calendare pt anul 2008? Si, cum alegem fotografiile? Pot sa propun eu 20 de astfel de fotografii, iar lumea sa le voteze?

Zibling
    Member

Nu cred ca este nici o problema cu drepturile de autor, deoarece cumparatorii acxestor calendare reprezinta un cerc inchis de oameni, care decid chiar si continutul acestui suport.

cameliu
    Member

Oricum mie nu mi-l vede Sile pe birou sa ma intrebe de copyright…
    Iar editura care facea Regia fotbalistica (Omnia sau cum ii zicea…) nu cred ca mai exista. Pt niste poze vechi scanate din ziare reviste de acu 10 ani si mai bine nu stiu daca am avea la cine sa cerem copyright…
    Sper oricum sa-l facem cat mai repede.
    Si pe sit la un moment dat in arhive erau o multime de poze vechi. Cazimir, le mai ai?

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

Si pe sit la un moment dat in arhive erau o multime de poze vechi. Cazimir, le mai ai?

Da, normal ca le am. Unele din ele sunt inca pe site, dar nu au linkuri catre ele. Altele le am pe laptop.

dragos
    Member

poate faceti mai multe exemplare de aceasta data, intrucat pe 2008 nu l-am apucat…..

ovidiu
    Member

@adi wrote:

V-ati gandit la propunerile de poze pentru calendarul ASSSB pentru 2009 ?
    Cameliu a propus sa folosim poze din arhiva; eu sunt de acord 100% cu ideea asta, pentru ca jucatorii actuali nu par a merita onoarea. Problema este cu drepturile de autor.
    Ceva idei / solutii ? Sa vorbim cu Dl. Mac Popescu ?

@Zibling wrote:

Cand vom da la fabricat noul set de calendare pt anul 2008? Si, cum alegem fotografiile? Pot sa propun eu 20 de astfel de fotografii, iar lumea sa le voteze?

Oare care mai este situatia calendarelor?
    Se vor mai face?

Eu oricum astept cu nerabdare.

adi
    Member

Din momentul in care ne decidem asupra pozelor, in maximum o saptamana rezolvam. Calendarul pentru 2009 am decis ca il facem folosind poze “retro”.

@ovidiu wrote:

Oare care mai este situatia calendarelor? Se vor mai face?
    Eu oricum astept cu nerabdare.

Zibling
    Member

A trecut deja o luna din anul 2009 😥

Viewing 15 posts - 601 through 615 (of 649 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.