A.S.S.S.B. – Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc

Home Forums Sportul Studentesc Sportul Studentesc – Forumul suporterilor / Fan Zone A.S.S.S.B. – Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 616 through 630 (of 649 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

E vina mea ca am uitat sa-i trimit pozele lui Adi! Sorry!

cameliu
    Member

Propunerea mea e sa-l facem pe un an, dar ceva de genul: martie 2009/martie 2010.
    Pina se va face si pana ajunge si la mine, lunile ianuarie-februarie 2009 nu vor fi deloc pe birou… Iar cu ianuarie asa este pentru toti, chiar daca,, calendarul va fi gata maine…

ashone
    Member

lasa ca i le-am trimis eu pe ale mele

adi
    Member

Maine sunt gata calendarele pe 2009-2010, 50 bucati. Le voi aduce la meci si incerc sa le pun si la posta catre prietenii nostri de afara si din tara.
    Pentru prietenii de afara, am desfiintat conturile in EUR si USD, pentru ca onor banca ne-a introdus comision lunar de gestionare de cont de 1,5 euro sau dolari pentru fiecare cont in valuta. In contul in valuta erau 20 euro, pe care i-am convertit in lei si apoi am inchis conturile in valuta. Asa ca am ramas doar cu contul in lei. Deci nu mai trimiteti donatii in conturile in valuta. De azi inainte acceptam numai lei, valuta noastra forte :D

Zibling
    Member

Daca mai apuci sa citesti aici, as vrea si eu un calendar maine. Dar, eu voi fi in spatele stadionului (la terenurile sintetice) – joc la un turneu de futsal. Daca uit eu sa te sun, poate treci tu pe acolo sa mi-l dai si ti-l voi plati. Pleeeease!

dragos
    Member

as dori si eu unul, daca se poate.

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

Pai dece Dragos? Tu inca mai tii cu echipa asta? :))

Glumesc … :|

ovidiu
    Member

Vreau si eu calendar.
    Asta in cazul ca nu a fost trimis.

Adi wrote:
    Maine sunt gata calendarele pe 2009-2010, 50 bucati. Le voi aduce la meci si incerc sa le pun si la posta catre prietenii nostri de afara si din tara.

Adi, daca nu mai ai adresa mea da un mesaj.

Multumiri anticipate.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

@dragos wrote:

Pai dece Dragos? Tu inca mai tii cu echipa asta? :))

Glumesc … :|

stiu ca, glumesti si apreciez umorul tau, Caz.
    nu am de ce sa ma supar. ;)
    pai, din cate am inteles, calendarul contine poze “retro”, iar acea GASCA NEBUNA, acel spirit, merit PASTRAT(A), macar in suflet.

07Ex
    Keymaster

^ Am inteles. :D

Adica daca sunt poze retro cu jucatorii care au pus umarul la fostele promovari atunci da, dar daca sunt poze cu Ciobi, Rusu, si actualii jucatori (eventual cu Falub) atunci sigur NU. :))

Iti dau dreptate. :p

ashone
    Member

@07Ex wrote:

^ Am inteles. :D

Adica daca sunt poze retro cu jucatorii care au pus umarul la fostele promovari atunci da, dar daca sunt poze cu Ciobi, Rusu, si actualii jucatori (eventual cu Falub) atunci sigur NU. :))

Iti dau dreptate. :p

pai sint si poze cu enumeratii aia de mai sus, dar asta e…in alta oride de idei astept un lapte degresat pentru ca am dat ceva poze si nume de jucatori pentru călindar :ymblushing:

adi
    Member

E o singura poza cu lotul din 2005, in rest oldies but goldies, din ’37 pana in ’87.
    Ashule, preferi lapte dulce/batut/cu ciocolata, iaurt, sana, smantana, branzica sau ceva mai sofisticat ? :D

adi
    Member

Prieteni,
    Vineri 15.05 este termenul pana la care va puteti manifesta optiunea de redirectionare a 2% din impozitul pe venit aferent anului 2008, catre Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc Bucuresti, sau catre o alta asociatie sau fundatie.

Formularul il gasiti aici:
    http://www.taxeimpozite.ro/UserFiles/articleFiles/cerere230_2007_04041903.pdf

Trebuie sa completati:
    datele voastre de identificare.
    denumirea entitatii non-profit: Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc Bucuresti
    codul de identificare fiscala: 19030690
    contul bancar IBAN: RO10PIRB4211706624001000
    data si semnatura.

Desi in lege nu scrie expres ca e necesar sa atasati fisa fiscala 200 pentru anul 2008, unele administratii financiare solicita acest lucru. Recomandarea mea este sa depuneti/trimiteti formularul 230 completat, chiar daca nu aveti fisa fiscala respectiva.

Formularul (si sau fisa) trebuie fie depus(e) la Administratia Financiara (nu va recomand, e destul balamuc deja), sau trimis(e) prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire.

Pentru informarea voastra, la precedentele campanii 2%, ASSSB a primit 1.400 lei in 2007 si 900 lei in 2008. ASSSB incaseaza sumele respective catre sfarsitul anului, de la fiecare trezorerie de pe raza careia unul sau mai multi contribuabili si-a(u) manifestat aceasta optiune de redirectionare.

Contam pe sprijinul vostru.

Multumim !

07Ex
    Keymaster

Din curiozitate, chestia asta cu 2% din venit este doar pentru cei care locuiesc in Romania sau si pentru cei din strainatate? Oh, si inca ceva, pot si cetatenii care nu sunt romani sa cotizeze?

ultrasro
    Member

Doar pentru cei din Romania e posibil din cate stiu.

Viewing 15 posts - 616 through 630 (of 649 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.