A.S.S.S.B. – Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc

Home Forums Sportul Studentesc Sportul Studentesc – Forumul suporterilor / Fan Zone A.S.S.S.B. – Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 649 total)
  • Author
    Tavi
    Member

daca mai latri a dinamo il sun pe Basescu :)

Ultras
    Member

A incercat Chioru’ dar asta a scapat de la Palady 😈

Giani
    Member

@Cainele wrote:

Imi cam pare bine ca fac cat 100 de tzigani sau 100 de aurolaci , dar NICIODATA 1caine nu va face cat 100 de caini 😳

Ba da. Un caine de rasa poate face mai mult decat 100 de maidanezi. Asa ca… mai gandeste-te!

Giani
    Member

Dragos, eu nu pricep un lucru. Orice produs comercial se vinde unui grup-tinta de cumparatori. Cumparatorul imaginii unui club de fotbal este suporterul. Tipul asta chiar nu pricepe ca un numar cat mai mare de suporteri constanti inseamna pentru club, si implicit pentru buzunarul lui cel fomistic, profituri mai mari???

Siman se mira ca, in ciuda faptului ca intrarea la meciuri a gratuita, spectatoriii erau putini, chiar si prima liga. Pai.. normal, ai tupeu sa cauti un ceva promotional al clubului, steag, fanion, calendar, breloc? Eu nu, pentru ca stiu raspunsul: nu vei gasi. Desi acum 15 ani cumparam din TIB calendare cu poza echipei, fanioane, stegulete samd. Ca sa nu mai zic ca toti distribuitorii de presa din zona Grozavesti – Orhideelor aveau pe taraba si “Regia Fotbalisitca”, desi aceasta nu se vindea mereu. Si acum… vine caisa ala si face fite ca avem tricouri cu sigla clubului. Ma intreb cat va mai dura pana cand sa ne interzica scandarea numelui echipei :-(.

cameliu
    Member

Odata la meci la Cluj ,”U” cu noi, au dat la bilet cite-un fanion cu Sportul… Era el mai amarit, din carton invelit in plastic, dar era fainut!

Tavi
    Member

nu stiu cat din toata chestia asta e rea vointa si cat e incompetenta si prostie

Ultras
    Member

Intr-un fel este de inteles: de ce sa iti faci probleme, banu-i ban, masina de serviciu faci pe smecherul. Ca sa faci ceva trebuie sa te agiti un pic si asta poate da dureri de cap!

Cainele
    Member

Hai ca ai dreptate Giani :)

Ultras
    Member

Sunt putin dezamagit de galerie. Pentru ca pana la egalare am fost doar cativa care urlam din toti busogi si nu prea faceam fata. Poate din cauza calduri, poate au considerat ca suntem calificati dupa golul din min. 1, nu stiu! Pana la pauza eram ragusit si in repriza a II-a ma fortam bine de tot ca sa mai scot ceva sunete. Si am fost la meci peste 20 de suporteri SS. Sper ca la meciul cu Targovistea toata galeria sa incurajeze echipa pentru a arata ca suntem intr-adevar o galerie si ne incurajam echipa indiferent de ceea ce se intampla pe teren.

Tavi
    Member

@Ultras wrote:

Intr-un fel este de inteles: de ce sa iti faci probleme, banu-i ban, masina de serviciu faci pe smecherul. Ca sa faci ceva trebuie sa te agiti un pic si asta poate da dureri de cap!

in cel mai bun caz o sa il doara scoartza ca interiorul e mai mult ecou

Gabi
    Member

Florin, Ovidiu, Andrei, plus cine a mai asistat (scuze pt. gaura din film), am mai discutat chestia asta. Hai sa inregistram sigla! Am curaj sa fac pariu ca nu i-a dat nimanui prin cap. Dupa aceea mergem la ei si le cerem bani, altfel, ii putem da in judecata. 😆 Nu vrem profit etc, din chestia asta, dar, poate asa, se conving de cacatul de organizare care ii caracterizeaza.
    Cine se baga?

p.s.- daca nu este nimic inregistrat, ca nume, ca sigla(e) 👿 , cine ne poate opri sa facem niste tricouri pe barba noastra? Fantoma lui Barba Neagu, poate?
    …shi “b” – daca, desi ma indoiesc, totusi, au inregistrat ceva, oare ne vor da in judecata?

Ultras
    Member

Din discutia pe care am avut-o cu Neagu tocmai acest aspect a vrut sa-l scoata in evidenta: a depus dosarul la OSIM, cel putin asa se lauda.
    De dat in judecata nu ne-ar da, pentru ca pana si el isi da seama ca ar strica la imagine (cel putin asa banuiesc!). Ar cade bine un titlu de ziar de genul: Sportul Studentesc isi da in judecata si putinii suporteri pe care ii are!!! 😈

ultrasro
    Member

Multi au venit doar ca sa stea fara sa incurajeze echipa si la un moment dat am renuntat sa mai tip si eu, adica prin minutul 118….

Gabi
    Member

exact cum banuiam, Florine :D a depus pe pizda ma-sii, i-ai dat tu ideea, ca altfel ramanea ca-n tren.
    imi cer scuze pt. ce voi scrie mai departe:
    nea’ piercing asta ar fi un labagiu vestit, dar…, asta-i tzara, nu merge nimic fara un “dar”, stie toata lumea ca pentru o laba iti trebuie pula. asta pe de o parte! pe de alta parte, mai avem noi romanii o vorba: cu pula sculata fute orice fraier.
    imi cer scuze, inca o data, tuturor oamenilor cu bun simtz :(
    Florine, mergem luni sa inregistram sigla si numele? cum pizda ma-sii n-a depus pana acum nimic si s-a trezit tocmai acum?
    am curaj sa fac pariu ca a depus fix un kk! si asta se poate verifica, e foarte simplu 😆

pana una alta, bem un gratar sambata? motive gasim la meci :D

Ultras
    Member

Problema e ca inregistrarea la OSIM nu este deloc simpla. Se cer o gramada de tampenii de genul sa fi participat la cel putin 3 expozitii (?!!) cu sigla respectiva. In plus noi inca nu avem personalitate juridica!

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 649 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.