baraj sau retrogradare directa – sondaj

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A baraj sau retrogradare directa – sondaj

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author
    dragos
    Member

ce credeti ca se va intampla cu “studentii”???
    vom sustine baraj sau vom “pica” direct???
    sanse mai sunt sa prindem barajul – dar, trebuie sa adunam 6 puncte; caci
    poli si otelul au meciuri grele si pot lua fiecare cate 3 puncte maxim, dar cine mai stie……..
    eu sper sa adunam, totusi cele necesare.

07Ex
    Keymaster

Eu sper sa ajungem la baraj si sa nu retrogradam direct insa dupa ce am citit articolul de astazi de pe site cum ca jucatorii vor sa faca memoriu la liga ca nu si-au primit banii de nu stiu cand … nici nu stiu ca sa mai zic.

Mi-e tare teama ca jucatorii sa nu joace ultimele 3 meciuri la adevarata lor valoare tocmai ca sa-l oftice pe Siman ca nu si-au primit banii. Pana la urma incep sa-i dau dreptate lui Cezar care spunea ca jucatorii nu si-au primit banii si ca, ma rog, suntem in galeata dpdv financiar.

Sper ca articolul asta sa fie doar un zvon, dar tare ma tem ca este adevarat. Voi ce parere aveti?

razvanR
    Member

Mai este o varianta care n-ati luat-o in calcul pentru sondaj: evitarea atat a retrogadarii directe cat si a barajului.

Daca castigam 7 puncte in ultimile 3 meciuri, asa cum s-a intamplat anul trecut, sigur ne clasam pe locul 12.

Anul trecut am jucat cu Bistrita acasa, Steaua afara, Arges acasa. Anul asta incepem seria cu Bacaul si o terminam la fel.

Eu cred in cele 7 puncte: nu vad de ce anul trecut s-a putut iar anul asta sa nu se poata. Situatia este similara.

Anonymous
    Member

Razvane eu iti admir optimismul si cred ca ai cea mai sanatoasa atitudine fata de echipa dar cu toate astea nu stiu daca ceea ce spui tu (7 puncte!!) e si realizabil.

Ne asteapta niste meciuri grele si daca nu se rezolva problema apararii, cu tot spectacolul de pe gazon nu cred ca vom scapa de baraj.

Cred totusi ca nu vom cadea direct, nu se lasa Sportul asa usor!

cameliu
    Member

Eu cred ca vom cadea direct!
    Bacaul vine si se pune cu curu-n poarta! La ei un punct poate fi salvarea! Noi trebuie sa batem.
    Am tot sperat ca facem ceva la Brasov, la Craiova sau la Astra sau un puncticel cu Dinamo! Peste tot am jucat FRUMOS! Cum stim noi! Ne-a laudat presa da’ fara puncte am ramas!
    Daca aveam un punct mai mult si am fi batut Bacaul cu un 2-0 am fi urcat pe locul 12 dupa etapa viitoare!!! Asa prea depindem de alte rezultate, dar mai rau, depindem si de rezultatele noastre!!!
    As vrea sa ma insel sa prindem cel putin barajul, dar mi se pare de-a dreptul utopic! Cred ca Otelul si Poli nu vor avea probleme cu Astra si Craiova! Pe de alta parte peste 2 zile va reincepe circul cu depunctarea, apoi jucatorii dupa cite se pare au intrat in conflinct cu Siman… Deci totul indica o retrogradare directa… Om juca la anul la Mioveni sau mai stiu eu pe unde…Sper sa ma insel!!!

FORZA SPORTUL!!!!

07Ex
    Keymaster

Cameliu, vad ca esti destul de pesimist. Sau de fapt cred ca tu esti cel mai realist intre noi cei de pe forumul asta. Noi inca mai speram intr-o minune.
    Eu cred ca daca ii batem pe FCM Bacau avem sanse (macar) teoretice sa prindem barajul. Ar fi bine daca Bacaul ar sta cu fundu-n poarta deoarece la noi problema e apararea nu atacul. :) Daca ei nu ataca deloc poate nu luam nici noi gol, nu? De asemenea, nu cred ca un meci acasa cu Craiova este chiar usor, asa ca nu vad dece nu am spera ca Poli sau Otelul sa faca un pas gresit acasa.
    Pe de alta parte cand ma gandesc la problemele financiare pe care le avem, la problemele cu Becali, cu stadionul care nu va fi omologat la anul daca nu avem nu stiu cate scaune samd, stau sa ma gandesc daca nu e mai bine sa retrogradam si sa ne vedem de treaba in B unde ne este locul. :(

Anonymous
    Member

Eu zic sa fim realisti. Nu am castigat puncte in meciurile anterioare, meciuri mult mai usoare decat cele care au ramas, asa ca nu prea ar trebui sa speram la mai mult de 3 puncte. De unde sa luam 7 puncte, de la Bacau, Steaua si Arges? Nu prea cred. Asta e, de la anul vom vedea meciurile la Prima TV, daca vom mai exista ca echipa. 😥

Eu am sa imi dau cu parerea dupa meciul cu Bacau. Daca batem pe Bacau sunt sanse sa ajungem chiar sa nu mai jucam barajul

07Ex
    Keymaster

Vad ca pana la urma Cameliu a fost singurul care a presimtit ce se va intampla. Am retrogradat direct. :(

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • The topic ‘baraj sau retrogradare directa – sondaj’ is closed to new replies.