Barclays Premier League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football Barclays Premier League

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 36 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

intr-un meci jucat astazi (2 apr 2005) intre new castle si aston villa…in min 82, 2 jucatori de la new castle (lee boyer..si inca unul..mi-a scapat) s-au luat la bataie (intre ei!) pe teren ca in circiuma 😆 …amindoi au fost eliminati

asa ceva nici macar in “liga mìtica” nu vezi 😆 😆

Kieron Dyer e al doilea jucator. Chiar ca ceea ce s-a intamplat la meciul asta e faza anului in fotbal. Amandoi si-au cerut scuze dupa meci si risca suspendari de 3 etape fiecare.
    http://www.sportinglife.com/story_get.dor?STORY_NAME=soccer/05/04/02/manual_160211.html

dragos
    Member

dom’ne, jucatorii respectivi sunt NERVOSI CU NERVII !!!!!

07Ex
    Keymaster

Azi m-am uitat la meciul Chelsea – Manchester United 1-0. Lumea zice ca arbitrii in Romania sunt prosti, dar zau daca centralul asta englez nu a arbitrat mai prost decat romanii. A dat galbene cui n-a trebuit, cui ar fi trebuit sa dea cartonas rosu a dat doar galben … ce mai a fost jenant, mai ales pentru un meci cu o asemenea miza.

Spre final a pierdut jocul din mana complet, iar eu sincer m-am asteptat ca jucatorii sa se ia la bataie. N-a fost insa sa fie asa deoarece Ferguson, baiat cu cap, i-a scos pe Anderson si pe Giggs din joc, ei fiind cei care erau cei mai aproape sa-i ia la bataie pe jucatorii lui Chelsea.

Una peste alta insa, meciul mi-a placut. A fost un meci tipic englezesc, cu jucatori care au alergat pana la epuizare, cu faze si la o poarta si la cealalta, si in general cu un angajament si o daruire pe care numai la ei am vazut-o.

Zibling
    Member

Trebuia sa te uiti la meciul Wolverhampton-Arsenal. Acolo si spectacol si corectitudine a arbitrului englez.

Zibling
    Member

In noul sezon, azi in Premier League: Arsenal-Blackpool 6-0… cine n-a vazut acest meci are ce regreta.

In alta ordine de idei, o sa caut un link pt golul de 2-1 al lui Tottenham Hotspu marcat la Stoke… wow! De pe alta planeta executia. 8-}

07Ex
    Keymaster

Ma surprinde faptul ca Tottenham joaca prost in Anglia, dar vad ca in CL nu joaca rau de loc. Sper insa sa-si revina si pe plan intern si sa mai urce un pic in campionat. Foarte ciudata liga engleza unde, desi echipele de top au jucatori de valoare, de multe ori nu sunt in stare sa bata echipele mici.

Zibling
    Member

@07Ex wrote:

Foarte ciudata liga engleza unde, desi echipele de top au jucatori de valoare, de multe ori nu sunt in stare sa bata echipele mici.

Ce-ai vrut sa spui aici? Ca n-am priceput o iota.

sircos
    Member

probabil asta:
    Manchester Utd 2 – 2 West Brom
    Everton 2 – 0 Liverpool
    Sunderland 0 – 0 Manchester Utd
    Liverpool 1 – 2 Blackpool
    Liverpool 2 – 2 Sunderland
    Bolton 2 – 2 Manchester Utd
    Sunderland 1 – 0 Manchester City

(LOL, de cate ori apare sunderland 😮 )

Zibling
    Member

Ah, daca e asa… ai uitat sa mentionezi 3 rezultate din sezonul asta (cel putin):

– Blackpool-Wigan 4-0
    – Arsenal-WBA 2-3
    – Sunderland-Arsenal 1-1

Vezi, iar apare Sunderland.

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Ce-ai vrut sa spui aici? Ca n-am priceput o iota.

:D Faptul ca in Anglia fiecare meci este deschis fiecarui rezultat. Acolo nu e ca in Romania, unde echipele de top rar pierd in fata echipelor mai slab cotate.

@sircos wrote:

probabil asta:
    Manchester Utd 2 – 2 West Brom
    Everton 2 – 0 Liverpool
    Sunderland 0 – 0 Manchester Utd
    Liverpool 1 – 2 Blackpool
    Liverpool 2 – 2 Sunderland
    Bolton 2 – 2 Manchester Utd
    Sunderland 1 – 0 Manchester City

(LOL, de cate ori apare sunderland 😮 )

rivalii tai de la sunderland :)) aveti meci cu ei acum duminca,x2 :))

sircos
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

rivalii tai de la sunderland :)) aveti meci cu ei acum duminca,x2 :))

mackems iau puncte de la ăi mari si le pierd la ăi mici 8-}

07Ex
    Keymaster

Vai ce meci a fost cel de peste weekend dintre Tottenham si Liverpool. :D

07Ex
    Keymaster

Desi nu cred ca Tottenham va castiga titlul anul asta, cred totusi ca au cea mai buna echipa din ultimii 10 ani.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 36 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.