Barclays Premier League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football Barclays Premier League

Viewing 6 posts - 31 through 36 (of 36 total)
  • Author
    Zibling
    Member

@sircos wrote:

Arsenal – Newcastle 1-0 … 1-1 … pauza … 2-1 … 2-2 … 3-2 … 3-3 … 4-3 … 5-3 … 6-3 … 7-3 … LOL

Meciul asta trebuia sa-l vedem impreuna.

Si… mai mult, chiar acolo in tribuna. Data viitoare poate scoti si tu 400 euro din buzunar pt o distractie scurta ca asta.

sircos
    Member

@Zibling wrote:

Data viitoare poate scoti si tu 400 euro din buzunar pt o distractie scurta ca asta.

ca sa-i scot, mai intai trebuie sa-i bag :-?

dragos
    Member

Sir Manchester United CHAMPION !!!
    :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

o faza tare din meciul Liverpool – Chelsea:

http://www.digi-sport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Premier+League/ivanovic+muscat+de+Suarez+in+derby

Tensiune maximă în derby-ul dintre Liverpool şi Chelsea, din Premier League.

După golul lui Hazard, Liverpool a alergat după egalare până la ultima fază a partidei. În minutul 74, Ivanovic l-a blocat pe Suarez în careu, iar atacantul uruguyan nu a mai rezistat tensiunii şi l-a muşcat pe fundaşul sârb.

Gestul nu a fost însă observat însă de arbitrul Kevin Friend, faza de atac a lui Liverpool a continuat, dar a rămas fără niciun rezultat.

dragos
    Member

Respectul nostru Sir Alex Ferguson !!

http://www.sport.ro/true-story/cum-devii-legenda-in-doar-3-pasi-mari-a-facut-scoala-de-antrenori-de-doua-ori-si-a-bagat-spaima-in-jucatori.html

Alex Ferguson le-a vorbit ieri ultima data suporterilor de pe Old Trafford in calitate de antrenor al lui Manchester United. Au fost 27 de ani magici in care scotianul a contribuit din plin la dezvoltarea fotbalului britanic si cel mondial.

Ferguson a revolutionat meseria de antrenor, a impus un un stil de organizare a cluburilor pe care le-a antrenat si a devenit parinte pentru multi jucatori.

Dar a fost si un luptator extrem de dur. A fost mereu nemilos cu arbitri, rivali si presa si si-a atras antipatii pentru stilul sau vehement.

Dar mai presus de toate raman cele 49 de trofee cucerite in cariera sa! Una care a inceput devreme, dupa ce si-a incheiat cariera de jucator in care a stabilit recordul pentru cel mai scump jucator scotian.

restul articolului pe link-ul de mai sus.

laucantona
    Member

daca despre Sportul nu mai am ce sa zic in schimb vad meciurle din campionatul englez si am ca favorita pe ManU, sincer ma bucur ca Ferguson s-a retras. Intradevar el a creat imperiul ManU, dar otul are un sfarsit. Anul asta parca mai mult ca alta data a facut multe greseli mai ales in CL cu Madridul: joci cu Giggs si Wally cand ai atatia jucatori de mijloc sau atac. Nu imi place nici Moyes ca are 50 de ani si nu acastigat nimic in peste 10 ani la Everton. Dar sa vedem oate va fii doar o marioneta la mana lui Ferguson.

dragos
    Member

ca o gluma, cred ca Sir Alex in acesti ani a facut reclama (la greu) la guma de mestecat :))
    cred, ca a consumat tone de pachete de guma :D

Viewing 6 posts - 31 through 36 (of 36 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.