Bogdan Patrascu 07.05.1979

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Bogdan Patrascu 07.05.1979

Viewing 11 posts - 16 through 26 (of 26 total)
  • Author
    dragos
    Member

bine ai revenit acasa, Bogdane !! :ymapplause:
    mult succes !!! :ymapplause: :ymapplause:

Zibling
    Member

Eu ma bucur foarte mult ca a revenit Bebe in Regie! Sunt unul dintre putinii care a cautat an de an informatii despre el, cat timp a jucat in Italia.

Iar ieri – experienta lui s-a vazut… a legat bine mijlocul, oameni ca Balan, Ferfelea sau Irimia care nu prea pasau in mod util intre ei in meciurile anterioare. Golul din lovitura libera a fost ca un bonus! :ymhug:

dragos
    Member

UPDATE: // Patronul Sportului Studenţesc, Vasile Şiman, a dezvăluit pentru gsp.ro că Bogdan Pătraşcu este noul jucător al lui Dinamo.

“S-a rezolvat cu Dinamo, ne-am înţeles pentru transferul lui Pătraşcu. Noi am dat actele celor din Ştefan cel Mare, acum depinde de ei cînd îl legitimează”, a spus Şiman.

Pătraşcu, 31 de ani, a comentat: “E un pas înainte în cariera mea, dar acum nu vreau să vorbesc prea multe. Voi pleca în Antalya şi aştept cu nerăbdare să încep pregătirea alături de noii mei colegi”.

Mijlocaşul Sportului Studenţesc, Bogdan Pătraşcu, nu a plecat în turneul de pregătire din Spania, alături de “studenţi”, semn că este aproape de un transfer la Dinamo.

Totul s-ar putea rezolva azi. “Nu am plecat în Spania cu Sportul, aştept să văd ce se întîmplă. Sper să se rezolve ceva cu Dinamo”, a zis mijlocaşul de 31 de ani.

Vasile Şiman e de acord să-l lase pe Pătraşcu în Ştefan cel Mare cu condiţia ca acesta să renunţe la salariile restante pe care le mai are de încasat din Regie, el nefiind plătit deloc din vară, cînd a semnat cu Sportul.

deunazi, sile zicea:
    ‘Dinamo n-are cum să fie ultimul vis al unui jucător! Dacă ăsta ar fi visul, e foarte trist”.

PS: Mult noroc, Bogdane !!
    sa joci ca-n vremurile tale bune……..

dragos
    Member

‘nea vasile parca e penibil sa nu-ti platesti jucatorii, care vrei sa-ti aduca numai profit
    rusine, “patroane” (e un eufemism) !!!!

dragos
    Member
    dragos
    Member

Lui Bogdan ii sta bine in alb-rosu……a fost titular cu rapid.
    bravos !

PS: nu-l trecem la “Foste glorii” ?

Zibling
    Member

@dragos wrote:

bravos !

Mai lasa-l pana la sfarsitul turului, poate nu-i prieste in Groapa si revine la noi O:-)

dragos
    Member

@Zibling wrote:

@dragos wrote:

bravos !

Mai lasa-l pana la sfarsitul turului, poate nu-i prieste in Groapa si revine la noi O:-)

oricum, pe niciun ex-student nu l-a “prins” prea mult timp tricoul de “caine”…..deh, nepotrivire de caracter :))

dragos
    Member

Bobby s-a transferat la Astra Ploiesti

sircos
    Member

iar din vara, la U.Cluj … 2 echipe/sezon sau a patra in doi ani. forta romanica ! 8-}

dragos
    Member

4 ex-studenti bucuresteni, la Cluj: Bobby, Catalin Samoila, Ratiu, Ciupe

Viewing 11 posts - 16 through 26 (of 26 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.