Brasileirão – Campionatul Braziliei

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football Brasileirão – Campionatul Braziliei

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Am vazut ca aici pe forum exista subiecte referitoare la unele campionate din Europa, precum cel din Anglia sau Germania, dar nu exista un subiect referitor la campionatul din Brazilia. De asta m-am gandit sa deschid acest topic.

Postez pentru inceput un rezumat de 10 minute de la ultimul meci jucat de Vasco da Gama contra celor de la Fluminense sambata trecuta in etapa a 37-a (penultima), scor 1-2. Merita vazute cateva din fazele de meci, erorile de arbitraj, precum si 2 dintre cele 3 goluri.

http://www.youtube.com/watch?v=Xr1knBayVS8&feature=related

Zibling
    Member

OK, cunoscatorule. Spune-mi de ce FC Santos tine cu dintii de Neymar?

Iar in acest context, de ce dupa ce au castigat Copa Libertadores anul asta, in campionatul local abia se misca undeva intre locurile 7-10? Ce motivatie are Neymar si ce imagine isi face acesta jucand intr-o echipa care se afla undeva la mijlocul clasamentului intr-un campionat nu chiar de tip?

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Ce motivatie are Neymar si ce imagine isi face acesta jucand intr-o echipa care se afla undeva la mijlocul clasamentului intr-un campionat nu chiar de tip?

banii ??!!! :p e doar o parere …..

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

OK, cunoscatorule. Spune-mi de ce FC Santos tine cu dintii de Neymar?

Motivul pentru care Santos tine cu dintii de Neymar este clar … banii. Daca-l vor tine pe Neymar pana in 2014, probabil ca vor lua mult mai multi bani pe el decat daca l-ar vinde acum. Baiatul are doar 19 ani si joaca excelent. Imagineaza-ti cum va juca peste 3 ani. In plus, daca va fi convocat la nationala pentru CM din 2014, si daca acolo va juca bine, pretul lui va creste considerabil.

Nu in ultimul rand, Neymar are familia acolo la Santos. Are o fetita de 1 an de care probabil nu vrea sa fie prea departe, are un tata care-l sfatuieste ce si cum sa faca, asa ca pana una alta a semnat cu Santos pana in 2014. Pe urma probabil ca va semna cu un club mare din Europa, dar acum, avand doar 19 ani, probabil ca a fost sfatuit si de familia lui sa ramana la Santos inca cativa ani.

07Ex
    Keymaster

Golul marcat de Neymar peste weekend contra celor de la Atletico Mineiro aici, si aici o schema tot marca Neymar din acelasi meci. Impresionant!

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Golul marcat de Neymar peste weekend contra celor de la Atletico Mineiro aici, si aici o schema tot marca Neymar din acelasi meci. Impresionant!

Super Neymar :ymapplause:

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.