Bratari siliconice Sportul Studentesc 90

Home Forums Sportul Studentesc Sportul Studentesc – Forumul suporterilor / Fan Zone Bratari siliconice Sportul Studentesc 90

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 45 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Cu ocazia implinirii de catre club a 90 de ani ne-am gandit sa comandam niste “obstacole in calea uitarii” si am ajuns la concluzia ca cele mai practice sunt bratarile siliconice bicolore (alb cu negru) stantate (scrisul este in relief) cu Sportul Studentesc 90.

Comanda minima fiind de 1000 bucati pentru cele care au mai multe culori , pretul fiind de 50000 lei vechi per bucata. Ca sa comandam e bine sa strangem banii… deci cine vrea sa comande acum sa ridice doua degete… minim 10 de om … maxim cate vreti :)[/b]

ashone
    Member

mai bine dau 200 si fac fular jubiliar : pe o fata sa scrie sportul studentesc cu emblema in capete iar pe cealalta 1916-2006 si dedesubt 90 de ani de traditie sau ceva asemanator…hm bratari….siliconice….bai ovidiule ce naiba ma!

cameliu
    Member

buna ideea cu fularele!

ashone
    Member

@cameliu wrote:

buna ideea cu fularele!

pai bratari siliconice are si nevasta-mea la sutien vara

ultrasro
    Member

Trebuie sa pui si sigla pe ele si nu ai drepturi de autor ;)

Tavi
    Member

asta cu bratzarile e cam prea feminina pt gusturile mele … pe de alta parte sa zicem ca as lua … dar ce sa fac cu 10??? de ce restrictia asta? ca sa-i fac profit unui gica, care a dat faliment cu implanturile? 😆

dragos
    Member

eu voi lua 5 seturi (adica, 5 negre si 5 albe), insa restul de 4 seturi, probabil, le voi oferi cadou, caci altfel nu am cum sa scap de ele……..ca doar nu mi-oi pune si la picioare…..

cameliu
    Member

@ultrasro wrote:

Pai intrebati-l pe Sile, poate daca-i dati unu cadou ne lasa sa folosim sigla.
    Sau ii dam si lui citiva lei/fular pt folosirea insemnelor clubului.

ashone
    Member

@ultrasro wrote:

ba pe fulare pun sigla veche nu ciocirlia asta noua…pe aia nu-mi trebuie drepturi de autor. ce tie ti-au trebuit drepturi de autor sa faci baneru ala cu sportu? cu sigla veche? asa fac si fularele

razvanR
    Member

In afara de Dragos, de Ovidiu si de mine cine se mai inscrie ferm la bratari? Ce facem cu 1.000 de bucati altfel?

ultrasro
    Member

Pana acum ii am pe lista pe cei de mai jos

De peste ocean s-au inscris pana acum Cazimir Sobec (minim 15 seturi), Mircea Floroian (5 seturi), Cristi Vimer (5 seturi).
    Din Germania a confirmat Cameliu comandarea mai multor seturi
    Din tara am pe lista pana acum pe: Ovidiu (5 seturi) din Simeria, Sergiu (2 seturi) in Vulcan, Nelu (5 seturi) si Razvan Morar (5 seturi) din Turnu Severin (banuiesc ca mai vor fi doritori cand se va afla)
    Din Bucuresti sunt trecuti pana acum pe lista mai multi: eu, Andrei (15 seturi) , Alex (5 seturi), Marius Voicu (3 seturi), Lucian Voicu (2 seturi), Octavian Boboc (5 seturi), Dragos (5 seturi), Giani (2 seturi), George (2 seturi), Adi (2 seturi)

cam 160 bratari deci

… asteptam inceperea sezonului si banuiesc ca lista se va completa cu cei care inca nu au fost contactati telefonic.

ultrasro
    Member

Echipele de juniori: cam 80 de doritori x 2 bratari = 160
    Echipa de seniori + echipa din C: cam 30 doritori x 6 bratari = 180

Subtotal: 340 bratari pentru echipele de seniori si juniori

ultrasro
    Member

Ar mai fi 500 care trebuiesc vandute la ceilalti doritori.

07Ex
    Keymaster

Dar chiar asa Ovidiule, dece nu putem face niste fulare? Ce naiba ne trebuie drept de autor pentru sigla, si dece nu putem s-o folosim pe cea veche?

dragos
    Member

@97SiR wrote:

Dar chiar asa Ovidiule, dece nu putem face niste fulare? Ce naiba ne trebuie drept de autor pentru sigla, si dece nu putem s-o folosim pe cea veche?

n-ar fi musai sa folosim o sigla, ci doar doua culori (alb-negru) si inscriptia sportul studentesc.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 45 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.