Calcule referitoare la castigarea titlului

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A Calcule referitoare la castigarea titlului

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 99 total)
  • Author
    mihada
    Member

Sorin, refa, te rog, calculul, ca ai gresit… :)
    Ia sa vedem, cum stam acum cu sansele.

cameliu
    Member

Nu stiu cum stam cu sansele…
    Da stam sigur pe 1! Cel putin o saptamana!!!!

😯 :D 😆 😉 🙄 :P

stefan
    Member

Nu s-a mai intamplat din 86. Sarbatorim si noi in felul nostru 20 de ani, spre deosebire de Steaua.

sorin
    Member

@mihada wrote:

Sorin, refa, te rog, calculul, ca ai gresit… :)
    Ia sa vedem, cum stam acum cu sansele.

Nu eu am facut calculele, este un citat din ziar. Dupa mine Sportul ar trebui sa cistige fiecare meci pentru ca au valoare si se pare ca incep sa capete experienta si mentalitate de profesionisti. Daca se joaca pe teren sintem CAMPIONI. Aleluia.

stefan
    Member

“Fluier final, Rapidul rateaza o buna sansa pentru a-si crea o buna sansa pentru a castiga titlul.”

Asta este ce au concluzionat comentatorii live de la GSP.RO. Cu alte cuvinte, Rapidul a luat-o in freza. Oricum, frumoasa limba romana!

adi
    Member

daca mirel radoi “sta” 3 saptamani, atunci el va rata meciul cu clujul in w/e viitor, dar mai ales derbiul cu sportul din 19-21 mai.

Zibling
    Member

Calcule, calcule, 2 lucruri am si eu de spus: daca ii batem pe Steaua, cu Rapidul ne ajunge si un simplu egal, mai ales ca dupa evolutia Farului, care a ajuns de doar 4 ori la poarta lui Coman si parca nu au vrut sa inscrie, se pot da goluri in Giulesti.

Si a doua chestie, dupa infrangerea Stelei, egalul Rapidului si victoria Sportului, ieri m-a intrebat logodnica mea (pt prima data interesata de fotbal si uimita de ceea ce vede la TV): “Ce trebuie sa faca Sportul ca sa devina campioni ?” 😆 Asadar, sper sa am toate motivele sa o aduc in ultimele 2 etape cu mine pe stadion (in Giulesti si cu Gloria in Regie), dar conditia “sine qua non” este inca victoria Sportului cu Steaua, mai ales ca astia nu stiu daca se vor chinui precum Rapidul cu bacauanii.

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Calcule, calcule, 2 lucruri am si eu de spus: daca ii batem pe Steaua, cu Rapidul ne ajunge si un simplu egal, mai ales ca dupa evolutia Farului, care a ajuns de doar 4 ori la poarta lui Coman si parca nu au vrut sa inscrie, se pot da goluri in Giulesti.

O tot uitati pe Dinamo din ecuatia asta… Nu ca i-as iubi, ci dimpotriva…

stefan
    Member

Apropo de Rapid. Vad ca si dupa meciul cu Bacau, si dupa meciul de aseara, rapidistii isi acuza adversarii ca au jucat pe bune. Ca la alte meciuri nu s-au intrebuintat la fel s.a.m.d. Poate ca Farul a jucat pe banii lui Becali. Bun, nici asta nu-i normal, dar Rapidul se tot astepata sa aiba meciuri usoare? Este incredibil! Tipic balcanic. Uitati-va pe forumul lor si vedeti exemplu de indivizi ce sufera profund de mania persecutiei! Nu am mai vazut ce joaca Rapidul de mult timp, dar credeti ca-i putem invata fotbal?

stefan
    Member

@cameliu wrote:

@Zibling wrote:

Cameliu, eu am facut matematica dar tot nu-mi dau seama unde vezi tu riscul de a ne vedea egalati de Dinamo!
    Din ce am calculat, rezulta ca ar trebui sa facem egaluri cu Steaua si Rapid, adica asa jungem la +13. Dinamo bate la Pitesti si pierde la Timisoara. Tot +13. Asta ai in vedere?

cameliu
    Member

@stefan wrote:

@cameliu wrote:

@Zibling wrote:

Cameliu, eu am facut matematica dar tot nu-mi dau seama unde vezi tu riscul de a ne vedea egalati de Dinamo!
    Din ce am calculat, rezulta ca ar trebui sa facem egaluri cu Steaua si Rapid, adica asa jungem la +13. Dinamo bate la Pitesti si pierde la Timisoara. Tot +13. Asta ai in vedere?

Deci la +13 ambele, Dinamo ne ia fatza (meciurile directe… :( )
    Eu stiu de ura timisorenilor pt Dinamo… dar la ce echipa au… daca fac doar egal in ultima etapa in rest bat tot (ceea ce e posibil…) Iar noi pierdem un singur meci, iar egalitate si iar ne iau la directe…

stefan
    Member

Mda, ai dreptate. Dar sa vedem daca bate Dinamo chiar tot pana la sfarsit! Surprizele inca nu s-au terminat (de exemplu Argesul a terminat-o complet cu Netoiu!).

razvanR
    Member

In acest moment, dupa mine, Dinamo are cele mai mari sanse sa ia campionatul. Are meciuri foarte usoare si probabil va lua maxim de puncte.

cameliu
    Member

@razvanR wrote:

In acest moment, dupa mine, Dinamo are cele mai mari sanse sa ia campionatul. Are meciuri foarte usoare si probabil va lua maxim de puncte.

Asta e si parerea mea!
    Ar fi o sansa mica sa se incurce cu Vasluiul!
    Apoi daca Nationalul nu ia cupa, e interesul lor sa traga cu Dinamo, pt Rapid… si o eventuala participare in Uefa…
    mai e ura Timisoarei pt Dinamo…

Parca totusi nu e asa simplu.
    Om vedea, sa batem noi tot si nu mai e nevoie de calcule 😆 😆 😆

07Ex
    Keymaster

Eu unul sunt de parere ca nu trebuie sa ne fie frica de Dinamo. Nu-i vad eu pe ei castigand char tot pana la sfarsitul campionatului. Meciul de la Timisoara, in special, nu cred ca-l vor castiga dar ma rog. Si dece ar castiga la Mioveni cu FC Arges?

Steaua ar putea sa se incurce acasa cu CFR Cluj, iar meciul de la Vaslui nu cred ca este de la inceput castigat. De fapt eu nu stiu daca chiar si meciul cu FCM Bacau este de la inceput castigat, dar s-ar putea ca Bacaul sa nu mai traga si sa-i lase pe Steaua sa castige.

In privinta Rapidului sunt de parere ca meciurile de la Cluj si de la Petrosani nu sunt atat de usoare cum crede lumea. La Cluj s-ar putea sa nu ia nici un punct iar la Petrosani s-ar putea sa scoata un egal.

Mult, zic eu, depinde si de echipele angrenate la retrogradare. Mi-as fi dorit ca meciul FCM Bacau – Steaua sa se joace inainte de a juca noi la Bacau ca Bacaul sa traga cat mai tare de un rezultat care sa le dea sperante de ramanere in Divizia A. Asa vor trage cu noi iar daca noi ii batem nu vor mai avea nici o sansa de ramanere in A si cu Steaua o vor lasa moale.
    In alta ordine de idei, daca Pandurii ar mai scoate niste puncte si s-ar mai apropia de Jiul si de Vaslui i-ar obliga pe acestia din urma sa joace la victorie meciurile cu Rapidul si cu Steaua. Daca insa Pandurii vor pierde tot atunci si Jiul si FC Vaslui vor juca fara grija cu Rapid si Steaua.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 99 total)
  • The forum ‘Sezon 2005-2006 Season – Divizia A’ is closed to new topics and replies.